Google Play Protect nedir nasıl açılır nasıl kullanılır?

Google Play Protect ne demek ve Google Play Protect nereden açılır? Android telefonda indirilen uygulamaların güvenli olup olmadığını tespit eden bir uygulama. Aynı zamanda mağaza dışındaki virüslü dosyaları tarar.

Google Play Protect nedir nasıl açılır nasıl kullanılır?
banner192

Son yıllarda veri hırsızlığı için yazılan zararlı yazılımların dışında reklam virüsü adını verdiğimiz kötü kodlarda boy göstermekte. Özellikle reklam virüsü çok yaygın. Bu virüs cihaza zarar vermiyor. Verileri çalmıyor. Tabi geneli. Peki ne yapıyor? Telefonda veya bilgisayarda kendi kendine reklamların açılmasına neden oluyor. Tabi Protect, tek başına bir koruma sağlamaz. Yine kaliteli iyi bir virüs uygulamasına da ihtiiyacınız var.

Protect tespit edilmiş zararlı uygulamalar için ne yapar? Kullanıcıyı yüklememesi için uyarır. Sonra cihazdan kaldıracaktır. Bir diğer güzel tarafıda gerçek olmayan uygulama bilgilerini tespit etme. Örnek cihaz güvenlik uygulaması olarak geçiyor ama alakası olmayan bir uygulama. Bir başk örnek ise sahte WhatsApp uygulaması. Bu tarz uygulamalarda da zararlı bir işlev fark edilirse uyaracaktır. 

Google Play Protect nedir

Google Play Protect nedir? Android tablet ve telefonları zararlı uygulamalardan ve belli olmayan dosya tiplerinde korunmaya yardımcı olan Google' nin geliştirdiği bir hizmet.

facebook müşteri hizmetleri
Google Play Protect nasıl çalışır? Google Play Store üzerinden indirdiğiniz uygulamayı daha cihaza inmeden önce güvenlik taramasından geçirmekte. Sadece Play Store değil başka mağazalardan da indirilen oyun ve uygulamaları denetlemekte.

Google Play Protect nasıl çalışır ne işe yarar? Uygulamaların indirilmesi dışındaki güvenlik işlevide belli periyotlarla cihazı kontrol eder. Eğer veri tabanında yer alan bir zararlı yazılım tespit ederse cihazda çalışmasını engeller. Engellediği uygulamayı size bildirir. Kaldırmak için size kaldır seçeneği sunar.

Google Play Protect nasıl açılır 

Google Play Protect açma nasıl yapılır? Android telefondan Google Play Store açınız. Menü yani 3 çizgiye dokunun. "Play Protect" dokunun. Sonra "cihazı güvenlik tehditlerine karşı tara" açınız veya kapatınız.

Google Play Protect nedir nasıl açılır nasıl kullanılır?Google Play Protect nedirGoogle Play Protect nasıl açılır 

Protect aynı zamanda bilinmeyen kaynakları açtığınızda Google dışındaki mağazalardan indirilen uygulamaları da inceler. Sorun tespit ettiğinde müdehale eder. Protect, cep telefonun dışında Smart TV televizyon, Android Box, otomobil, tablet ve uyumlu tüm Android akıllı cihazlarda kullanılmakta. 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 03:08
YORUM EKLE
YORUMLAR