Hi-Level Smart TV WiFi internette nasıl bağlanılır?

Hi-Level kablosuz internette bağlanma için bazı modellerde bir WiFi adaptörü gerekirken bazılarında ise dahili yer almakta. Hi-Level Smart TV internette nasıl bağlanılır?

Hi-Level Smart TV WiFi internette nasıl bağlanılır?
müşteri hizmetleri

Her evde artık her oda da televizyon bulunuyor. Bu televizyonları internete bağlanma özellikleri de mevcut. Şimdi Hi-Level wifi nasıl bağlanılır? Sorusuna cevap arayacağız. Kablosuz ağ ayarları biraz karışıkta olsa bu yazıdan sonra rahatlıkla yapabileceksiniz. 49HL550, 32HL530, 48HL700, HL40DLK0938 ve diğer modellerde Hi-Level Smart TV internette bağlanma için sadece kablosuz ağların görülmesi yeterli. 

4K Smart TV modellerde kablosuz bağlantı için her hangi bir cihaz almanız gerekmiyor. Dahili adaptör içerisinde olduğundan acaba wifi özelliği var mı yok mu bu şekilde anlayabilirsiniz. Ama çok eski Smart TV modellerinde olmayabiliyor.

Hi-Level televizyon Wi-Fi özelliği

Piyasada o kadar çok çeşitte televizyon var ki seçmekte zorlanıyoruz. Pek çok özellik barındıran ve her özelliğinde bir değeri olan televizyonlarda aradığımız özelliklerin başında internete bağlanabilmesi yer alıyor. İşte hi-level televizyonlarda da yer ala internet özelliği sayesinde wifi ile nasıl eşleştirilir anlamaya çalışacağız.

Hi-Level kablosuz internete bağlanma ayarları nelerdir?

Öncelikle evde internetimizi olduğundan emin olmamız gerekiyor. Telefonlarımızdan wifiye bağlanıp bağlanmadığına bakalım. Eğer bir sorun yoksa televizyonun kumandasından menüye giriş yapalım. Önümüze çıkacak olan ekranda Ayarlar kısmına giriş yapalım. Bir sonraki menüde bu sefer de ağ ayarları sekmesine girelim.

Hi-Level wifi ile internete bağlama ayarlarında karşımıza çıkan menüde “kablolu erişim ayarı” olarak açılacak. Biz bunu kablosuz olarak bağlayacağımız için kablosuz erişim ayarına dönüştürüyoruz. Bunun içinde kablolu erişim yazan yerde kumanda ileri sağ oka basarsanız kablosuz erişim ayarlarına girmiş olursunuz.

Şebeke türünün kablosu erişim olduğu ve yapılandırma durumunda da modem ağ kullanıcı adı ve şifresini girdiğiniz takdirde otomatik olarak orada “bağlı” yazacak. Bunu gördüğünüz anda kaydet derseniz artık Hi-Level televizyonunuz wifiye bağlanmış olur.

Hi-Level WiFi nasıl nasıl bağlanır?

Modele göre değişebiliyor. Eski modellerin arayüzü ile yeni modellerin farklılıklar olabilir. 

 • Kumanda orta yani OK tuşuna basın. Bazılarında menü tuşu
 • Yukarıdan sisteme tıklayın
 • Yandan ayarlara geçin
 • Ağ inetrnet ayarlarına girin
 • Kablosuz erişimin üstündeyken ok tuşuna basın
 • Bazılarında ayarlara girildiğinde altta yan yana menüler açılacak
 • Ağ ile ilgili bölüme giriniz
 • WPS veya normail bağlantı için ekrana gelen ağların üstüne dokunun
 • Wifi şifresini girin
 • Bağlantı olmuyor ise daha önce bağlanmış bir ağ olabilir ağın unutulması gerekebilir. Yani ağ kaldır yapınız
 • Yine bağlanmazsa modem içerisinde bulunan kanalı değiştirin
 • Şifreleme türlerinde uyumsuzlukta bağlanmamaya neden olabilir. (WPA PSK) 

Hi-Level Smart TV WiFi internette nasıl bağlanılır?

Hi-Level WiFi nasıl nasıl bağlanır

Hi-Level Wireless adaptör satın alma

Hi-level wifi özelliği varsa Wireless adaptör satın alınarak bağlantınızı yapabilirsiniz.

Yaklaşık normal bir USB adaptörün fiyatı 100 TL' den başlıyor. TV' nin arayüzünde yazılım desteği olması yeterli. USB bağlantısı yapıldığından direk ağ ayarlarında görünebilir.

Hi-Level Wireless adaptör satın alma

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 15:36
müşteri hizmetleri