Hotmail e-posta saati yanlış! Hotmail saat ayarları

Microsoft, Outlook ve Hotmail gelen maillerde 3 saat geri görünüyor. Tarih saat ayarları nasıl yapılıyor. Saat yanlış yazıyor ve bir türlü nereden değiştireceğimi bulamadım çözümü haberde...

Hotmail e-posta saati yanlış! Hotmail saat ayarları
müşteri hizmetleri

Hotmail, eskiden dünyada en çok kullanılan ücretsiz mail sağlayıcısıydı. 1995' de Windows Live olarak yer alıyordu. Sonra 2013' de Outlook ile birleştirildi. Messenger uygulaması ile büyük çıkış yaptı. Sonrasında Google' nin büyük hamlesiyle eskisi kadar etkisi görülmedi. Google' nin Android işletim sistemi ile zorunlu Gmail hizmeti büyük etken oldu.

Hotmail' de bazen kullanıcıların karşılaştığı ve çözümü basit olan ama nereden yapılacağını ya da sorunun ne olduğunu bilmeyen bazı kullanıcılar için Hotmail' de tarih saat ayarlarına yer verdik.

E-posta geldiğinde yanlış saati gösterdiği oldu mu? Yani örnek şu an saat 14:00 ama gelen e-posta da saat 11:00' i gösteriyor. Bunun nedeni ülke saat ayarlarının yanlış olması. Bu bazen bağlı olan internet ağı ile alakalı bazende bilgisayarın dil ayarları ile alakalı olabiliyor. Çözümü için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Hotmail saat ayarları nasıl yapılır?

Hotmail hesabınıza giriniz. Sağ üst taraftan ayarlara tıklayınız. Seçenekler' e giriniz. Sol tarafta "Genel" başlığına tıkladığınızda alt başlıktan "Bölge ve saat dilimi" yazısına tıklayınız. "Geçerli saat dilimi" İstanbul olarak değiştiriniz. Dil seçeneği Türkçe / Türkiye olarak seçili değilse düzeltiniz.

Hotmail e-posta saati yanlış! Hotmail saat ayarlarıHotmail gelen mailin saati yanlış

Yukarıdaki seçenekler farklı görünebileceğinden eğer beta sürüm açıksa pasif yapınız.

mail saati yanlış

Hotmail iletişim numarası yani e-posta sorunları için destek hattı Türkiye için bulunmamakta. Genelde ürün desteği, satış öncesi ve satış sonrası Microsoft müşteri hizmetleri yer almakta.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 14:03
müşteri hizmetleri