Huawei pin kodu kaldırma ve puk kodu açma

Huawei P9 Prime, Mate 20 Pro, P20 Lite veya P30 Pro pin kodu kapatma veya puk kaldırma nasıl yapılır gibi soruya genel olarak bir ekrandan resimli anlatım ile cevapladık.

Huawei pin kodu kaldırma ve puk kodu açma
müşteri hizmetleri

Huawei kullanıcılarında bazen yanlışlıkla bazen daha önce açtıkları sim kartın pin kodu nasıl kapatılır bilmediklerinden yanlış işlem yapabiliyor. Bazende çift sim kart kullananlar sim kartları karıştırıp yanlış pin kodu girip puk kodu girmek zorunda kalabiliyor. Peki ya puk kodunu unuttum veya puk kodunu bilmiyorum durumu varsa!

Telefona pin kodu koymadım ama oin kodu istiyor ve pin kodunu bilmiyorum diyenler için çok fazla kurcalamadan yapmaları gerektiği işlemleri anlatacağız. Yazımızda hem pin kodu nasıl öğrenilir ve pin kodu nasıl kapatılır resimli anlatım ile sizlere yardımcı olacağız.

Pin kodu, operatörlerin (Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone) verdiği sim kartlara koyulan 4 haneli şifre. Bu şifre açık ise telefon her açıldığında bu pin sorulur. Pin' i unuttum veya bilmiyorum gibi durumlar varsa o zaman hat aldığınızda size verilen evreklar içerisinde veya sim kartların takılı olduğu kart vizit şeklinde olan aksamda bu bilgiler yer alır. 

Y6, Y9 Prime, Y5, P10 Lite, Mate 20 Lite, Mate 20 Pro, Huawei P Smart olsun, Huawei P30 Pro, Aurora / Breathing 2018 ve 2019 modelleri için pin kodu açma kapatma resimli anlatımı aşağıda bulacaksınız. Huawei pin kodu kapatma nasıl yapılır hadi detaylarına bakalım.

Pin kodu puk kodu nedir?

Pin 2, bu şifre telefonun bazı güvenlik seçeneklerini açma veya kapatmak için kullanılır. Yine aynı şekilde 4 haneli ve hat alırken verilen kartta yer almakta.

Puk kodu, pin kodunun 4 kez yanlış girildikten sonra istenilen 8 haneli kod. Puk kodu 10 kez yanlış girildiğinde sim kart tamamen işlenmez hale gelir. Yani artık mevcut simkart ile şebeke çalışmayacaktır.

Puk 2, pin 2 kodun bloke olduktan sonra pin 2 kodunu açmak için kullanılır. Daha fazla detayı pin kodu nedir yazımızda bulabilirsiniz.

Puk kodunu yazdıktan sonra yeni bir pin belirlemeniz istenecek. Yeni kodu gridikten sonra sim açılacak.

Huawei pin kodu nasıl kapatılır?

  • "Güvenlik ve gizlilik"  
  • "İlave ayarlar" (sim kilidi bilinmeyen kaynaklardan uygulama indirme)
  • "Şifreleme ve kimlik bilgileri"
  • "Sim 1 kilidini ayarla"
  • Sim 1 başlığı altında "Sim kartı kilitle" pasif yapınız
  • Sim 2 altında yine kartı kilitle pasif yapılacak
  • Diğer seçenekler sim kart şifresini değiştirme

Huawei pin kodu kaldırma ve puk kodu açmaPin kodu puk kodu nedir?Huawei pin kodu nasıl kapatılırpuk kapatmasim 1 kapatmasim 2 kapatma

Huawei puk kodu kapatma

Pin kodu 4 kez yanlış girildiğinden puk kodu ekrana geldi ise puk kodunu kapatmak için 10 haneli kodunu girmeniz gerekiyor. Hat alımlarında verilen evraklarda yer alıyor. Eğer kaybettiniz veya bulamıyorsanız o zaman müşteri hizmetleri aranması gerekiyor.

Puk kodunu çok sayuda yanlış girdikten sonra ekrana geçersiz sim veya sim kart yazacak. Artık kart kullanılamaz ve yeni sim kart çıkarmanız gerekiyor. Bu da gün içinde aktif olacaktır.

Puk ve pin kodu nerede yazıyor diye çok uğraşmanız gerekmiyor. Telefon numarası sizin üzerinize kayıtlı ise çağrı merkezini arayarak bu kodları öğrebilirsiniz. Aynı zamanda operatörün web sitesinden online işlem merkezine girerekte öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2019, 20:02
müşteri hizmetleri