Instagram mavi tik nasıl alınır 2019' a hazır

Instagram mavi tik alma için tüm kapıları açtı. Kullanıcılar uygulama üzerinden başvurularını yapabilirler. Instagram mavi tik nasıl alınır diyenler resimli anlatımı incelesin.

Instagram mavi tik nasıl alınır 2019' a hazır

Mavi tik, bir hesabın gerçek kişiye veya markaya ait olduğunu doğrulayan özelliğin adı. Eskiden daha önemli bir özellikti şimdilerde sadece marka adlarında önemli görülmektee.

Instagram' ın yeni getirdiği mavi rozet yani instagram onaylı hesap özelliği başvurusu uygulamaya eklendi. Eskiden sadece uygun görülen hesaplar, instagram tarafından otomatik olarak mavi tik eklenirdi. Başvuru almazlardı. Yeni yeni artık tüm başvurular alınıyor.

Instagram mavi tik şartları aşağıda belirtiliyor. Hesap incelemesi uzun sürebiliyor. Eğer uygun görülmezse bilgilendirme yapılmayabilir.

Instagram mavit tik nasıl alınır?

Başvuru yapmadan önce hesapta kullanılan hesap sizi yasal olarak temsil etmesi gerekiyor. Ünlü iseniz, şirket sahibi, gazeteci, akademisyen, Prof araştırılarak ve hesap tamamen kendi adınız ve soyadınızla oluşturulmuşsa kimlikle onaylanabilir. 

Aşağıdaki çizgili alana dokunun ve aşağıdaki "Ayarlar" yazısına giriniz. "Hesap" / "Doğrulama talebi" sonra ilgili alanları doldurup kimlik görüntüsünün fotoğrafını ekleyiniz.

Kategori olarak haber / medya, spor, siyaset, müzik, mağazin, blog, kurumsal şirket / firma ve diğer seçeneklerinden birini seçiniz. Talep gönderdikten sonra ara ara hesaba ekli maili kontrol ediniz. Bu biraz uzun sürebilir. 

Doğrulamada kimlik, ehliyet, resmi işletme belgesi veya fatura yeterli olabilir. Kimlik görüntüsünde görülmesi gerekli alanlar, ad soyad ve doğum tarihi.

Instagram mavi tik başvurusunu yaptıktan 1-2 hafta sonra sonuçlanmazsa tekrar aynı adımlarla başvurunuzu gönderiniz.

Instagram Instagram mavi tik nasıl alınır 2019' a hazırinstagram mavi rozet almainstagram onaylı hesap alma

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR