iPhone numara engelleme ve mesaj engelleme

iPhone telefonlarda gelen numaraları engelleme yani aramaları engelleme nasıl yapılır? iPhone yeni iOS sürümleriyle numara engelleme özelliğini getirdi. İstemediğiniz rehberdeki numaralardan gelen çağrıları programsız engelleyebilirsiniz.

iPhone numara engelleme ve mesaj engelleme
müşteri hizmetleri

iPhone cep telefonu kullanıcılarının geçmişte şikayetçi oldukları bir durum olan numara engelleme sorunu ileleyen zamanlarda çıkarılan bir güncellemeyle arama engelleme ve mesaj engelleme iPhone eklendi. Öncelerde bunun için numara engelleme programı kullanılıyordu. Ama engelleme uygulamaları çok kısıtlıydı. Bir kaç tane vardı. Bunlarda bazen sorun görülebiliyordu.

Mesaj ve arama engelleme adımlarının dışında istersenizde bilinmeyen yani özel numaralardan gelen aramaları da engelleyebilirsiniz. Bunun için Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinde *123# arama tuşuyla yapabilirsiniz. iMessage, SMS mesajları ve gelen aramaları engelleme için ayrı ayrı görsellerle anlatık. 

iPhone numara engelleme nasıl yapılır?

Numara nasıl engellenir? Ayarlar seçeneğine dokunun. Telefon seçeneğine giriniz. Arama engelleme / No belirleme yazısına dokunun. Açılan yerde "Kişiyi engelle" yazısına dokunup ve rehberdeki kişiyi veya numarayı ekleyiniz. Engelleme gerçekleştiyse son adımdaki yerde engellenen kişinin numarası görünecek.

iPhone numara engelleme ve mesaj engellemeiPhone numara engelleme nasıl yapılır?iPhone 5s numara engelleme nasıl yapılır?

iPhone mesaj engelleme nasıl yapılır?

SMS engelleme bölümü: Ayarlar / Mesajlar / Engellenenler / Yeni ekle. Normalde arama engelleme bölümüne eklediğiniz numaralar otomatik SMS engelleme bölümüne de atılır.

iPhone 6s numara engellemeiPhone mesaj engelleme nasıl yapılır?iPhone 8 mesaj engelleme nasıl yapılır?

SMS ve numara engelleme iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8, iPhone X ve Plus telefonlarında aynı bölümden yapılmakta.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri