IPTV kurulumu resimli anlatım

IP TV kurulumu resimli anlatım ile nasıl yapılır sorunuza cevap vermeye çalıştık. iPhone, bilgisayarda, TV Box, Android Smart TV nasıl kurulur kısa bilgilendirmemiz olacak.

IPTV kurulumu resimli anlatım
müşteri hizmetleri

Günümüzde çoğu televizyon kanalını izlemek için ücret talep ediliyor. Ve bu sebepten dolayı da bu sistemin kullanıcılarının sayısı her geçen gün daha da artıyor. Bununla birlikte IP TV kurulumu yapmayı ve kullanmayı birçok kişi istiyor. IPTV kurulumu sanıldığı kadar zor ve karmaşık bir işlem değil. Yalnızca adımlar uygulanırsa başarılı sonuç alınabilir.

Son zamanlarda yayında görülen bağlantı kesikliği veya şifre giriş sorunu geçenlerde haberlere düşen ilegal TV hizmeti verilen yerlere yurt dışında baskın yapıldığı bilgisi ile netlik kazandı. Bu tarz hizmetlerin çoğu yurt dışından verilmekte.

Sorunsuz yayın izlemek isteyenlere tavsiyemiz yasal olan kuruluşları tercih etmeleri. iPad ve bazı tabletlerde sorunsuz izleyebilmeniz için iyi bir donanım gerekebilir.

IP TV kullanımı

IP TV kurulumunda farklılıklar görebilirsiniz. Telefona, IP TV cihaza veya televizyona göre değişebiliyor. Bunların sıralamasını aşağıda belirteceğiz.

  • IPTV uygulaması ile hizmet alma
  • IP TV cihazına yüklenen uygulama ile
  • Cihaza girilen kanal listesi ile kullanma
  • Smart TV IP TV uygulamasını yükleyerek
  • Televizyona TV Box cihazı bağlayarak uygulama ile kullanma
  • Bilgisayarda URL bağlantısıyla izleme

Bu şekilde bir kaç tane daha sayabiliriz. Önemli olan kullanılacak cihazın desteğinin ne olduğu. Yani Android televizyona IP TV APK dosyasını yükleyerek kullanılabilir. Telefonda da durum aynı. iPhone cihazınıza kurulan uygulama kolayca izlemenizi sağlayacak.

Bu durumu iki şekilde ele alabilirz. Bir uygulama yükleyerek kullanım ve ikincisi ise URL bağlantılarını girerek kullanma. Uygulama ile kullanmak isteyenler cihazın Android sisteme sahip olması yeterli. İndirdiğiniz uygulamayı açıp kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanı yeterli. Bazılarında ufak tefek ayarlar yapılması gerekebiliyor.

DİKKAT: IP TV programı ve kullanıcı bilgileri hizmet aldığınız yer tarafından söylenecek. 

IP TV nasıl kurulur ve kullanılır?

Öncelikle IPTV kurulumu yapmak için kanalların izleneceği servis sağlayıcının m3u uzantılı URL dosyası lazım. Bu URL dosyasını arama motorlarında arayarak ücretsiz bir şekilde edinebilirsiniz. Veya premium olarak satın alabilirsiniz. Ondan sonra da bu servis için herhangi bir IP TV uygulamasını mobile veya bilgisayarınıza indirmiş olmanız gerek.

İndirdikten sonra m3u URL bölümüne URL'i yapıştırdıktan sonra üyelik gerekiyor ise gerekli siteye bilgilerinizi girerek üye olup giriş yaptıktan sonra karşınıza izleyebileceğiniz TV kanalların listesi çıkar. Bu listeden istediğiniz herhangi bir kanala dokunup biraz bekledikten sonra kanal yayını açılacaktır. Artık izleyebilirsiniz.

IPTV kurulumu resimli anlatımIPTV kurulumu resimli anlatım televizyonda ip tv kurulumutelefonda ip tv kullanma

Televizyonda ip tv kullanma ve telefonda iptv kurulumu nasıl olur bilgilendirmemize eklemeler yapabilirsiniz. Diğer konu benzeri yazıların devamı gelecek. Genel sorunlar için iptv müşteri hizmetleri yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 18:09