Mac Windows 10 kurulumu

macOS bilgisayarlara Windows 8.1 Windows 7 ve Windows 10 kurulumu için genel sistem gereksinimlerine ve kurulum adımlarına yer verdiğimiz haberimizle yine bir nasıl yapılır sorusuna yanıt aradık.

Mac Windows 10 kurulumu
müşteri hizmetleri

Mac Windows 10 kullanma: Bilgisayarda oyun oynamayı seven ve değişik oyun deneyimi yaşamak isteyen kullanıcıların bilgisayarlarında Windovs 10 işletim sistemi kullanmaları gerekmektedir. Bu işletim sistemine ek olarak Mac programını da bilgisayarlarına indirmeleri gerekmektedir. Mac'e windows sistemine kurmanın en iyi yolu Boot Camp kullanmaktır. Amacınız ister harika bir oyun deneyimi yaşamak isterse sadece Windows 10'u Mac üzerinde denemek için mutlaka kurulum yapmalısınız.

Windows 10' Mac'inize yüklemeden önce ihtiyacınız olanları aşağıda özet halinde maddelerle yer verdik. Sorun çıkanlar yorum bırakabilir.

Mac Windows kurma

Mac Windows 10 yükleme: Microsoft' un Wİndows ISO format indirme adresi ve detaylarına ulaşacağınız adresten microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10ISO USB üzerinden yüklemeyi yapabilirsiniz. Mac Windows 10 kurulumu detaylarına bu support.apple.com/tr-tr/HT201468 adresi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Mac Windows 8.1 kurulumu ve Windows 8.1 sistem gereksinimleri detayları: support.apple.com/tr-tr/HT201457

Mac Windows 10 kurulumu

Windows 10 destekleyen mac bilgisayarlar

Öncelikle Windows 10'u destekleyen bir Mac'e sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Windows 10'u destekleyen Mac modelleri şunlardır:

 • MacBook Pro 
 • MacBook Air 
 • MacBook 
 • İMac 
 • Mac mini 
 • Mac mini 
 • Mac Pro

Windows 10 destekleyen mac bilgisayarlar

Windows'un yükseltilebilmesi için bilgisayarınızda en az 32 Gb boş alanını olduğundan emin olun. Kurulum işlemi esnasında sürücünüz de yeteri kadar depolama alanı olduğu sürece Windows'u kuracağınız sabit disk bölümünü istediğiniz boyutta ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 nasıl indirilir?

Windows 10 nasıl indirilir?

 1. Windows 10 ISO sayfasına girin.
 2. Sürümü Seç butonunun altındaki açılır menü tıklayın
 3. Windows 10 Yıl dönümü Güncelleme butonunu tıklayın
 4. Onayla Butonunu tıklayın.
 5. Açılan Ürün Dili Menüsünden dil tercihi yapın
 6. Onayla düğmesini tıklayın
 7. 64-Bit İndir'e tıklayın
 8. Kaydet Düğmesini tıklayın ve indirme işlemini başlatın

Mac Windows 10 kurulumu sırasında aldığınız hatanın ekran görüntüsünü bize gönderebilirsiniz. Araştırıldıktan sonra size geri dönüş yapılacaktır. Ya da yorum bölümüne.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 23:00