Modem wifi şifresini değiştirme

banner186

TP-LINK, Asus, Airties, Everest, Zyxel, D-Link, Huawei, Netmaster, Aztech, Belkin, Edimax, Inca, Linksys, ZTE ve diğer modemlerde kablosuz wifi şifreni nasıl değiştirilir?

Modem wifi şifresini değiştirme
Müşteri Hizmetleri 30 Haziran 2017 Cuma 00:03

banner192

Aşağıda modem şifre değiştirme işlemi için örnek olarak Huawei modem ile yer verdik. Bazı modemlerde arayüz ip adresi farklı olabilmekte. Bundan dolayı modem ip adresinizi bilmeniz gerekiyor. Bilgisayarlarda ağ bağlantı ayarlarından modem ip adresini görüntüleyebilirsiniz. Alternatif olarak internetten araştırabilirsiniz. 

Modem ip adresleri: Airties 192.168.2.1, Zyxel 192.168.1.1, TP- Link 192.168.1.1, Netmaster 192.168.1.1, ZTE 192.168.1.1, Asus 192.168.1.1 ve Edimax. Şifre olarakta ttnet, admin, 1234 ve superonline deneyebilirsiniz. 

Modem wifi şifresini değiştirme resimli anlatım

Modem arayüzüne giriş yapınız. Deneme yaptığımız modemin ip adresi 192.168.1.1' dir. Arayüze giriş yaptıktan sonra açılan sayfadan "Kablosuz ağ ayarları" bölümüne giriş yapınız. Çıkan seçeneklerden kablosuz şifresi bölümüne yeni wifi şifresini yazınız. Bazı modemlerde kablosuz ağ ayarları sol tarafta menüler içerisinde olabiliyor. Kablosuz ağ ayarları, Wlan veya kablosuz şeklinde başlıktan wifi ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Modem arayüzüne giremiyorum ya da şifre yanlış çözümü nedir? Modem arayüz standart şifresini bildiğinizden ve doğru yazdığınızdan eminseniz, modem arkasında yer alan reset çukuruna toplu iğne veya kürdan ile en fazla 20 saniye kadar basılı tutup modemi resetleyiniz.

Uyarı: Modemi resetlediğinizde tüm ayarlar fabrika ayarlarına dönecek. Yani ADSL internet şifrenizde silinecek. Bundan dolayı eğer internet hizmet bilgilerinizi bilmiyorsanız internet sağlayıcı müşteri hizmetlerini (TTnet, Superonline, Doping, Vodafone, Turknet, Biriadsl ve kablonet) arayarak kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz. www.andronova.net

Modemde kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır

Modem wifi şifresini değiştirme resimli anlatım

Modem wifi şifresini değiştirme

Modem kablosuz şifresini değiştirme

Not: Eğer modem arayüz sayfası açılmıyorsa kablolu olarak ağ bağlantısını yapınız. Eğer kablolu olarak bağlantı yaptıysanız farklı bir ethernet kablosunda da deneyiniz. Aynı zamanda farklı bir tarayıcı ve bilgisayarda da deneyebilirsiniz. Destek için yorum bırakabilirsiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
admin - 10 ay önce
Admin
Avatar
Battal - 9 ay önce
Güzel bilgi teşekkürler..
Avatar
Ahsen - 6 ay önce
Su
Avatar
MEHMET - 5 ay önce