Netflix görüntü var ses yok ses çıkmıyor

Smart TV Netflix ses gelmiyor ama görüntü var diyenlerin sayısında artış var gibi. Biz Philips' de test ettik ve Samsung veya LG' de farklı sorunlar çıkabildiğini gördük.

Netflix görüntü var ses yok ses çıkmıyor
müşteri hizmetleri

Netflix görüntü var ses yok sorunu bir kullanıcının bize yazması sonucu kontrol ederek hazırladığımız makale ile sizlere yardımcı olamaya çalışacağız. Netflix görüntü geliyor ama ses çıkmıyor Smart TV' de veya Android TV Box' da görülebiliyor. Nadiren eski iPhone telefonda görebilirsiniz. Windows 10 ses gelmiyor ise başka bir laptop üzerinden deneyiniz.

Netflix ses gelmiyor bir sorundan çok yaptığınız bir hata nedeniyle görülebilir. Türkiye' de çok sayıda kullanıcıya ulaşan şirketin yaptığı kampanya' dan çok kullanıcı faydalandı. Tabi ücretsiz kullanımından yararlananların bazılarında otomatik ücretlendirme yapıldığı yönünde şikayetlerden çok karşılaştık. Bunun temel nedeni bedava kullanım süresinin dolmasına yakın üyelik iptalinin yapılmaması.

Televizyonda Netflix donma durumlarıyla karşılaşanları da zaman zaman görmekteyiz. Bu duruma neden olan en büyük iki etken ise kullanılan cihaz ve internet bağlantısının hızı. 

Netflix ses gelmiyor ve donma sorunu

Smart TV televizyonun veya TV Box cihazının RAM ve işlemci faktörü çok önemli. Kanal geçişleri çok yavaş veya hızlı olmasında önemli olan donanım özelliğine dikkat etmemiz gerekiyor. İnternet hızı da ayrı bir sorun faktörü. Bazıları 8, mbps, 16 mbps veya 32 olduğunu belirtiyor. Yüksek hıza sahip olanda düşük hıza sahip olanda görüntü sorunu yaşayabiliyor. Peki nedeni?

 • Altyapının eski olması
 • Altyapının yetersiz olması (kaldıramayacağı kadar kullanıcıyı aynı portlara bağlanması)
 • Bina içindeki kabloların eski olması
 • TV RAM düşük olması veya CPU' nun
 • Hız yüksek ama altyapının bu hızı kaldırabilecek durumda olmaması görülen hızın verilememesine neden olur

Netflix görüntü var ses yok kesin çözüm önerileri

Yukarıdaki olası teknik ve donanımsal durumlar yoksa kullanıcı olarak sizin yapmanız gerekenleri aşağıda sıralayacağız. Bunların sıralamasına göre deneyip bize yazmanızı bekliyoruz. www.andronova.net

 1. Başka bir cihazda veya cihazlarda aynı durum var mı
 2. Tüm yayınlarda ses sorunu var mı bakınız
 3. TV fişini çekip biraz bekletin
 4. İnternet hız testi yaptınız mı
 5. Modemin kapatılıp biraz bekletildiktan sonra hiç bir cihaz interneti kullanmadan Netflix TV' de denenmesi gerekebilir
 6. Uygulamanın önbelleğini ve güncellemeleri kaldır yapınız
 7. Smart TV' den Netflix uygulamasını kaldırın ve eski / yeni sürümleri internetten indirip bir flash diskke atıp USB girişi ile televizyona aktarın
 8. Modemin değişmesi gerekebilir başka bir modemde deneme imkanınız var mı
 9. TV DNS girerek modem kapatılıp denensin
 10. Netflix ses ayarlarını kontrol ediniz ve dil seçeneğini değiştirip deneyin
 11. Televizyonda sorun varsa TV fabrika ayarına döndürünüz sorun çözülecektir
 12. TV ve bilgisayar Windows ses ayarlarını inceleyin 

Netflix görüntü var ses yok ses çıkmıyorNetflix ses gelmiyor ve donma sorunu

müşteri hizmetleri