Opera VPN nasıl kullanılır?

Ünlü internet tarayıcısı Opera ile bilgisayarlarımıza kurulan Opera VPN uygulamasını telefonda da nasıl kullanabileceğinizi sizlere detaylı olarak anlatacağız.

Opera VPN nasıl kullanılır?
müşteri hizmetleri

Son derece popüler olan internet tarayıcılarından birisi olan opera vpn nasıl kullanılır? Opera’nın bu servisinden faydalanabilmek için öncelikli olarak Opera Geliştiriciler Sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Sürümü indirip kurduktan sonra şirketin bu uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak Opera Web tarayıcıyı yüklemeniz gerekmektedir.

Yapılmış olan son güncellemelerle birlikte, adres çubuğunun sol tarafında VPN butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayarak anında uygulamayı faal hale getirebilir ve internet ortamında rahatlıkla gezinebilirsiniz. Firmanın bu hizmetini herhangi bir ek uygulama indirmeden kullanabiliyor olmanız oldukça kullanışlı bir durumdur.

Opera VPN PC

Tarayıcıyı yükleyip kurulumu bitirdikten sonra Ayarlar alanına giderek VPN özelliğini faal bir duruma getirmeniz gerekmektedir. Bunun akabinde herhangi bir internet adresine gidip, gezinme çubuğunun hemen sol bölümünde bulunan VPN sekmesinden ülke seçimini yapabilir ve VPN servisini kullanabilmek adına aktifleştirebilirsiniz.

Opera VPN çalışmıyor

Uygulamanın düzgün çalışmaması halinde yapmanız gerekenler şunlardır:

  • İlk önce internet bağlantısını kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • İnternet süratiniz stabil durumda ve güçlü değilse uygulamaya bağlanma durumunuz çok fazla vakit alabilir.
  • Bundan ötürü çalışmama durumunda internet süratinizi kontrol ederek bağlantı seviyesinin nasıl olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • Kimi hususlarda VPN aktif görünse dahi internet üzerinde gezinmek tam bir işkenceye dönüşebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında, önce hangi bölge üzerinden hizmet almadığınızı kontrol edin.

Opera VPN telefonda nasıl kullanılır yazısından resimli anlatıma bakınız.

Opera VPN nasıl kullanılır?

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 21:01
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR