Oppo güvenli mod nasıl açılır nasıl kapatılır

Oppo güvenli mod açma kapatma ayarları genellikle cihaz açma tuşu ve ses kısma ile işlem yapılmakta. Fastboot ile ilgili güzel bir makalede yazı içinde yer alıyor.

Oppo güvenli mod nasıl açılır nasıl kapatılır
müşteri hizmetleri

Oppo, son günlerde popülaritesini arttıran, android işletim sistemine sahip bir telefon markasıdır. Kullanıcısı günden günde artan Oppo’da güvenli modun nasıl açılıp kapatılacağı merak edilmektedir. Bu yazımızda Oppo güvenli mod açma kapatma hakkında her şeyi derledik. Öncelikle güvenli mod nedir inceleyelim.

Güvenli mod ne işe yarar?

Güvenli mod, android cihazların koruma ve kurtarma kalkanı olarak düşünülebilir. Telefonlara yüklenen bazı uygulama ve dosyalar, işletim sistemine zarar verir. Bazen kişi ne kadar uğraşsa da, telefonundan istenmeyen uygulama ve dosyayı kaldıramaz ya da sorunun ne olduğunu anlayamaz.

Güvenli mod, istenmeyen uygulama ve dosyaların telefondan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca güvenli mod, cihazın performans açısından daha verimli olmasını da destekler. Bazen kullanıcı hiçbir şey yapmasa da, güvenli mod kendiliğinden aktif hale gelmektedir. Fakat çoğu zaman, kullanıcının kendisinin güvenli modu aktifleştirmesi gerekir.

Oppo güvenli mod açma

Oppo telefonlardan güvenli modu aktif hale getirmek, oldukça kolaydır. Güvenli modu aktifleştirmek için;

  • Öncelikle telefonunuzu kapatın
  • Daha sonra, cihazınızın güç düğmesine basılı tutun
  • Ekran açıldıktan sonra, cihazınızın sesini kısan tuşa birkaç saniye basılı tutu
  • Bu işlemlerden sonra güvenli modun aktif hale geldiğini, ekranınızın alt kısmında görebilirsiniz
  • Sorun olursa kapalıyken cihazı açma tuşuyla ses kısmaya aynı anda basılı tutun.

Oppo güvenli mod nasıl açılır nasıl kapatılır

Oppo güvenli mod kapatma

Güvenli modun nasıl aktif hale getirildiğini anlattık. Kullanıcılar bazen, aktif hale getirdiği güvenli modu devre dışı bırakmak istiyor. Güvenli modu kapatmak için, telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterlidir. Eğer bu yöntem işe yaramazsa, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek güvenli moddan çıkış yapabilirsiniz. 

Diğer önemli bir konumuz fastboot nedir yazısına bakmanızı öneriyoruz. İşlemler download mode olarak bilinebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 19:00