Outlook Hotmail hesabı nasıl silinir

Ülkemizde en fazla tercih edilen e-posta hizmetlerinden biri Microsoft' un Hotmail hesabının nasıl silineceğini bire bir resimli olarak gösterdiğimiz yazımız işinize yarayacak.

Outlook Hotmail hesabı nasıl silinir
müşteri hizmetleri

Dünya da en popüler kullanılan mail hesaplarından birisidir. Ancak kullanılması bilindiği kadar silinme işlemi yeteri kadar bilinmemektedir. Peki, Outlook ve Hotmail hesabı nasıl silinir? Birazdan aşağıda detaylarıyla bahsedeceğiz.

Öncelikli olarak yapmanız gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Ardından kolaylıkla silme ve oluşturma işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıda yazdığımız linke tıklamaktır. Gerisini aşağıda takip edebilirsiniz.

Outlook ve Hotmail hesabı silme işlemi

Aşağıda kademeli sıralamayla karşılaşacaksınız. İsterseniz açık oturumda öncelikle Hotmail hesabınızın oturumunu tarayıcıdan açınız ve aşağıdaki URL yazarak gelen yazıyı iyice okuyunuz. İleri butonuyla işlem onayını veriniz.

 • Yukarıda belirttiğimiz gibi account.live.com/CloseAccount.aspx link ile işleminizi yürütebilirsiniz. Ardından size bir sayfa açılacaktır. Bizde e-posta uzantısı hotmail.com.tr.

Outlook Hotmail hesabı nasıl silinir

 • Hotmail / Outlook hesap kapatma gözden geçirilme seçeneklerini incelemeniz istenilmekte.

Outlook ve Hotmail hesabı silme işlemi Outlook kapatma nedenleri

 • Hotmail hesap kapatma nedenini yazı sonunda seçmeniz gerekmekte. Birden fazla hesabın birleştirilmesi, fazla olmasından, çalınan hesap veya kullanmak istemediğinizi belirtebilirsiniz.

hotmail kapatma nedeni

 • İşlem onayından sonra bilgilendirme yapılacak. Bazı durumlarda telefonla kapatma işlemlerinde aşağıdaki seçenekler gelebilmekte.

 • Sonrasında hesap bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesaba giriş işlemi gerçekleştikten sonra ardından Microsoft sizden ikincil ulaşım kanallarınızı doğrulamanızı isteyecektir. Bu teyit işlemi, kayıtlı olan mobil cihazınızın numarası veya onay kodu gibi birçok seçenek olabilmektedir.

 • Doğrulama koduyla kendinizi ispatladıktan sonra karşınıza hesap kurtarma gibi seçenekler gelecektir.

 • Burada o detayları geçerek, hesap kapama ekranına geçmelisiniz. Ardından ileri seçeneği ile hesap silme işlemine devam edebilirsiniz. Ardından Microsoft, hesabınızı sildiğini zaman hangi hizmetleri kaybedeceğinizi gösteren bir liste ekrana getirecektir.

 • Bu noktada hesabınızı neden silmek istediğinizi kısa ve öz olarak belirtmelisiniz. Ardından hesap kapama işlemine devam edebilmek için alt kısımda bulunan hesap kapatma seçeneğine tıklayın. Sonrasında hesap kapama işlemini tamamlamış olacaksınız.

 • En son olarak hesap silerken karşınıza prosedürler gelebilir. Silme talebiniz 60 gün içerisinde giriş yapmamanız halinde silinecektir.

Hotmail hesap silme uyarısı

 1. Bu mail hesabını kullanarak açılan hesaplara artık erişim yapamayabilirsiniz.
 2. Bu hesapla alınan yedekler ve abonelikler son bulabilir.
 3. Alınan hediye kartlarda silinecek.
 4. Skype uygulamasını kullanıyorsanız bu hesaba artık erişiemeyeceksiniz.
 5. Outlook kullanıyorsanız hesap tam kapanana kadar e-postaları alacaksınız ve isterseniz otomatik yanıt sistemini kullanarak bilgilendirme yapabilirsiniz.
 6. Maille cihaz kullananlar için erişim sıkıntısı yaşamamak için mail adreslerini değiştirmeleri önerilir.
 7. Windows 10 oturumunda bu hesabı kullanıyorsanız acilen değiştirin.
 8. Kalıcı hesap silinmesi 60 gün sonra yapılacak. Hesabı bu süre içerisinde açmak isterseniz güvenlik doğrulamasında geçmeniz gerekebilir.
 9. Bazıları hesabımı sildim ama pişman oldum ve geri almak istiyorum şeklinde yardım istiyorlar. Bu gibi durumlarda hesap kurtarmanın imkansız olduğunu belirtelim.
 10. Silinen hesaptan mail kurtarma işleminin olmayacağını belirtelim. Bu şekilde de talepler geliyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 15:31
müşteri hizmetleri