PUBG Mobile veri değişimi bağlantın koptu ne demek nedir?

Oyuncu öldürdüğümde PUBG veri değişimi bağlantın koptu nedir veya bağlantı yok demek oluyor diyenlerden biriyseniz önemli çözüm önerilerimiz olacak. Neden çıkıyor?

PUBG Mobile veri değişimi bağlantın koptu ne demek nedir?
müşteri hizmetleri

PUBG Mobile veri değişimi bağlantın koptu hatası ya da bağlantı yok sorunu az sayıda oyun severde görülüyor. Bazıları Tencent Games oyunlarında bu hatayla karşılaşıldığından bahsediyor. Peki veri değişimi nedir?

Veri değişimi, veri alışverişinde oluşan veri değişimine adlandırılan bir terim. Oyun sırasında yapılan işlemlerde bir kesinti olduğunda bu uyarı ekrana gelebilir.  

Bağlantı koptu, oyun ağıyla olan bağlantınızın sonlandığı anlamına gelmekte. Bu bazen internet erişiminin olmadığında veya bağlantı yavaşlığında görülebiliyor. Tabi oyunu oynadığınız cihazda bir engelleme yoksa.

Bazılarında bu sorun oyunda adam öldürdüğünde "veri değişimi bağlantı koptu" uyarısıyla sonuçlanabiliyor.

PUBG veri değişimi çözüm önerimiz  

Hatayı sık sık alanlar için bir sıralama yapmaya çalıştık. Bunları şimdi deneyecekler veya daha önce deneyenler yorumla durum paylaşımı yapabilirseler daha aydınlatıcı olacak.

 • Uyarı ilk geldiğinde hangi internet bağlantı tipini kullanıyordunuz
 • WiFi ile deneyen mobil internet ile veya tam tersini yapınız
 • Başka kablosuz ağlarla da test ediniz
 • VPN tarzı bir uygulama veya oyun için bir uygulama kullanıyorsanız sonlandırın
 • Başka bir telefonla da deneyin
 • Telefonda yeterli şekilde bir depolama alanına sahip misiniz kontrol edin
 • Sürekli bağlantı yapılan modemin kapatılıp açılması
 • Telefon ön belleği silinebilir. iPhone kullanıyorsanız o zaman ağ ayarlarının sıfırlanması iyi gelebilir
 • Oyuna guest yani misafir olarak girebiliyor musunuz
 • Ban yeniş olabilirsiniz
 • Güncellemeden kaynaklı sorun olabilir. Yeni bir sürümü bekleyin
 • Vietnam sürümü ile deneyen oldu mu
 • Oyun sürümü kaynaklı olabilir

PUBG Mobile veri değişimi bağlantın koptu ne demek nedir?

PUBG Mobile bağlantın koptu sorun bildirimi

Yukarıdakilerin testlerinden sonra hala uyarı devam ediyorsa Pubg mobile müşteri hizmetleri haberindeki içeriği kullanın. Bu hatalar bazen çıkan güncellemelerden sonra görülebiliyor. Birde çıkan Pubg sürümü telefonun Android sürümüyle uyumsuz olabiliyor.

Bir diğer önerimiz oyundan oturum kapatma işlemini yapınız ve tekrardan giriş yaparak deneyin. Alternatif giriş seçeneği eklediyseniz onlada girip bakınız. Yani Facebook girişi veya Twitter gibi...

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 02:08
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Ercan
Ercan - 1 yıl Önce

Uğur kardeşim bendede aynı sorun var güncellemeden sonra oldu ne olduysa ne yaptıysam hesabıma giremedim okadar mail gönderdim yine olmadı ban yedik desem ne kademe düşmüş nede banlandın yazıyor bende anlamadım çözüm bulursan yazarsan sevinirim instagram adersim: ercndgn1

İlker
İlker - 1 yıl Önce

Hileyle uzak yakın alakalı biri değilim ve bu akşam oyun esnasında "veri değişimi bağlantı" zamazingosu ekranda belirip 10 yıl ban yedim. Belli ki karşı taraftan kaynaklanan bir hata var. Ben paramın ve emeğimin karşılığını mahkeme yoluyla alabilir miyim onu merak ediyorum.

M.D
M.D - 1 yıl Önce

Müşteri hizmetlerinin sana döneceğini sanmıyorum aynı sorun bende de var hayatımda hiç hile kullanmama ragmen dün banlandım. Paraları cebe indirdiler 4.sezondan beri olan var olan hile sistemini yok etmediler şimdi üzerinden para kazandıkları insanları bir mause tuşuyla yok ediyorlar. Geçmiş olsun

Enes
Enes - 1 yıl Önce

Ne yaptıysam düzelmedi veri değişimi bağlantı koptu hatası veriyor sürekli. Cihaza başka hesapla giriş yapabiliyorum ama kendi hesabımla giriş yapamıyorum

Ugur
Ugur - 1 yıl Önce

Valla arkadaşlar ne yaptıysam düzelmiyor oyunu sildim yükledim başka netteden denedim pc den girdim telden girdim hiç bir şekilde olmuyor veri değişimi bağlantın koptu diyor yani ban yedim her halde ama ban olsa şu kadar zaman banlandın diye yazması lazım bide kadememin düşmesi lazım ama kademe falan hepsi ayni sorunla ilgili başka şey yapmamı öneren varsa söylesin yapayım size zahmet.

byfirar
byfirar @Ugur - 1 yıl Önce

sanırım guncellemden dolayıdır.hıle kullanan kulanmayan kım varsa aynı sorunu yaşıyor bir hafta gibi düzelir sanırım

İsmail
İsmail @Ugur - 1 yıl Önce

Malesef naptıysam benimde durum aynı.

isimsiz
isimsiz @Ugur - 1 yıl Önce

sanırım aynı durum bende de oldu guest hesapla giriyorum ama normal hesapla giremıyorum ban yedik diye düşünüyorum


Teknoloji haberleri