Samsung dil ayarları Türkçe yapma

Samsung Galaxy İthalatçı garantili, distribütör garantili alınan veya yurtdışından getirilen telefonda dili değiştirme nasıl yapılır? Galaxy J7 Pro telefon dili İngilizce, Çin, Kore / Korece dili Türkçe yapma ayarları nereden yapılıyor?

Samsung dil ayarları Türkçe yapma
müşteri hizmetleri

Yurtdışından aldığını telefonun dili Korece mi? Veya Türkiye' den aldığınız İthalatçı garantili veya distribütör garantili telefonu açtığınızda yabancı bir dil mi ekrana geliyor? Eğer İngilizce değilse bu büyük ihtimal Korece olabilir. Çünkü telefonun üretim yeri Kore.

Bu haberimizde sizlere Türkçe dil desteği olan yurtdışı telefonda dil ayarları nasıl yapılır resimli anlatımla yer verdik. Çoğu kullanıcı dil ayarlarını nereden yapıldığını bulamamakta. Bazıları baya uğraşarak bulmakta. Bundan dolayı resimli anlatımla sizleri uğraştırmadan yabancı dili Türkçe olarak değiştirmeyi göstereceğiz.

Samsung dil değiştirme yani Türkçe yapma: Aşağıda örnek olarak verdiğimiz cep telefonu Samsung Galaxy J7 Pro Dual Sim modeli. Genelde dil ayarları yeni telefon modellerinde aynı yerden yapılamakta. Bazı modellerde değişkenlik gösterebilmekte. Bunun nedeni yüklü olan Android sürümü ile alakalı. Yani örnek Android 6.0 yüklü telefonla Android 8.0 yüklü cihazda farklılık görülebilir.

Samsung dil değiştirme Türkçe yapma

Samsung telefonu Türkçe çevirme yani Türkçe nasıl yapılır? Aşağıdaki görsel anlatımla işaret ettiğimiz şekilde işlem yapınız. Telefonun dilini Türkçe yaptıktan sonra bir önceki dil seçeneğini kaldırabilirsiniz. Yani Kore dilini kaldırma.

Samsung dil nasıl değiştirilir? Ayarlar seçeneğini bulunuz. Simgesi çark olana dokunun. Ayarlara girdikten sonra yukarıdan aşağıya doğru 13. seçeneğe dokunun. Sonra girdiğiniz bölümden ilk seçeneğe girin. Yani Türkçesi "dil ve giriş" seçeneği. Buradan da ikinci seçeneğe yani + simgesine dokunun. Açılan yerde dünya geneli diller yer alacak. Bu yerden Türkçe / Türkiye' yi bulup ekleyin.

Samsung dil değiştirme Türkçe yapmaSamsung galaxy j7 pro dil ayarları

Samsung dil ayarları Türkçe yapmaSamsung Türkçe yapma dil ayarları

Samsung galaxy dil değiştirmeSamsung dil ayarlarıSamsung galaxy Türkçe yapmatelefonun dili korece nasıl değiştirilirSamsung galaxy Türkçe nereden yapılırSamsung galaxy j7 pro Türkçe yapma

Samsung telefonun dili korece nasıl değiştirilir? Telefonun dili yabancı Türkçe nasıl yapılır yani nasıl değiştirilir sorusuna net cevap olarak hazırladığımız resimli anlatımla farklı modeller örnek Galaxy S7, Galaxy S8, Note 8, Galaxy A6, Galaxy A7, Galaxy A8, Galaxy J6, Galaxy J7, Galaxy J8, Galaxy S9 Android 7.0 ve Android 8.0 güncellemesi yüklü telefonlarda dil değiştirme aynı adımlarla yapılmakta.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 13:13