Samsung dil ayarları Türkçe yapma

Samsung Galaxy İthalatçı garantili, distribütör garantili alınan veya yurtdışından getirilen telefonda dili değiştirme nasıl yapılır? Galaxy J7 Pro telefon dili İngilizce, Çin, Kore / Korece dili Türkçe yapma ayarları nereden yapılıyor?

Samsung dil ayarları Türkçe yapma
banner192

Yurtdışından aldığını telefonun dili Korece mi? Veya Türkiye' den aldığınız İthalatçı garantili veya distribütör garantili telefonu açtığınızda yabancı bir dil mi ekrana geliyor? Eğer İngilizce değilse bu büyük ihtimal Korece olabilir. Çünkü telefonun üretim yeri Kore.

Bu haberimizde sizlere Türkçe dil desteği olan yurtdışı telefonda dil ayarları nasıl yapılır resimli anlatımla yer verdik. Çoğu kullanıcı dil ayarlarını nereden yapıldığını bulamamakta. Bazıları baya uğraşarak bulmakta. Bundan dolayı resimli anlatımla sizleri uğraştırmadan yabancı dili Türkçe olarak değiştirmeyi göstereceğiz.

Samsung dil değiştirme yani Türkçe yapma: Aşağıda örnek olarak verdiğimiz cep telefonu Samsung Galaxy J7 Pro Dual Sim modeli. Genelde dil ayarları yeni telefon modellerinde aynı yerden yapılamakta. Bazı modellerde değişkenlik gösterebilmekte. Bunun nedeni yüklü olan Android sürümü ile alakalı. Yani örnek Android 6.0 yüklü telefonla Android 8.0 yüklü cihazda farklılık görülebilir.

Samsung dil değiştirme Türkçe yapma

facebook müşteri hizmetleri
Samsung telefonu Türkçe çevirme yani Türkçe nasıl yapılır? Aşağıdaki görsel anlatımla işaret ettiğimiz şekilde işlem yapınız. Telefonun dilini Türkçe yaptıktan sonra bir önceki dil seçeneğini kaldırabilirsiniz. Yani Kore dilini kaldırma.

Samsung dil nasıl değiştirilir? Ayarlar seçeneğini bulunuz. Simgesi çark olana dokunun. Ayarlara girdikten sonra yukarıdan aşağıya doğru 13. seçeneğe dokunun. Sonra girdiğiniz bölümden ilk seçeneğe girin. Yani Türkçesi "dil ve giriş" seçeneği. Buradan da ikinci seçeneğe yani + simgesine dokunun. Açılan yerde dünya geneli diller yer alacak. Bu yerden Türkçe / Türkiye' yi bulup ekleyin.

Samsung dil değiştirme Türkçe yapmaSamsung galaxy j7 pro dil ayarları

Samsung dil ayarları Türkçe yapmaSamsung Türkçe yapma dil ayarları

Samsung galaxy dil değiştirmeSamsung dil ayarlarıSamsung galaxy Türkçe yapmatelefonun dili korece nasıl değiştirilirSamsung galaxy Türkçe nereden yapılırSamsung galaxy j7 pro Türkçe yapma

Samsung telefonun dili korece nasıl değiştirilir? Telefonun dili yabancı Türkçe nasıl yapılır yani nasıl değiştirilir sorusuna net cevap olarak hazırladığımız resimli anlatımla farklı modeller örnek Galaxy S7, Galaxy S8, Note 8, Galaxy A6, Galaxy A7, Galaxy A8, Galaxy J6, Galaxy J7, Galaxy J8, Galaxy S9 Android 7.0 ve Android 8.0 güncellemesi yüklü telefonlarda dil değiştirme aynı adımlarla yapılmakta.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep
zeynep - 7 saat Önce

tefon türçeye hiç girmiyor

Yabanci 26
Yabanci 26 - 2 hafta Önce

Arkadaslar telefonunuz guncellemeden sonra ingilizce olduysa turkce yapacaz diye ugrasmayin turkce yama dan sonra telefon sebeke sorunu cikariyor acik iken telefon cekmiyor kimse ulasamiyor internete giremiyor bu surekli oluyor guncellemeden sonra ya turkce yapmayin yada versiyon eski haliyle dursun

Ferhat
Ferhat - 1 ay Önce

J7 yeni aldım bazı uygulamalar İngilizce bazıları türkçe tamamen türkçe nasıl yapabiliriz

Elif Erocağı
Elif Erocağı - 2 ay Önce

Güncelleme geldi telefonum yarı ingilizce yarı türk-çe oldu nasıl düzeltebilirim yardım edin

Güncellemeden sonra dil ingilizce oldu sorunu
Güncellemeden sonra dil ingilizce oldu sorunu @Elif Erocağı - 2 ay Önce

Telefon markası ve yüklenen güncelleme nedir?

korkmaz
korkmaz - 5 ay Önce

arkadaşlar j7 prime güncelleme yaptım telefon tamamen arapça oldu sonra ingilizceye çevirdim türkçe seçenek var ama türkçeyi seçmiyor

nusret
nusret - 5 ay Önce

arkadaslar bendede c7 pro var güncelleme yaptım dil ayarları ingilizce oldu telefoncuya göturdum tekrar naukatu geri yukledi kurtuldum ingilizce dilinden sizlerde geri eski surume geri donun

onur can
onur can - 5 ay Önce

arkadaşlar daha 3gün önce samsung c7 aldım amma dün akşam yazılım güncelleyince ayarlar da türkce dil kayboldu nasıl düzeltilebilir. ve bir sonraki güncellemede düzelirmi acaba bu dil sorunu.

Gül
Gül - 5 ay Önce

Hay ben sizin yaptığınız güncellemeye

Ergin
Ergin - 5 ay Önce

Samsung j7 primeye gunceleme geldi ve gınceleme yaptım ama herşey turkçe sadece ayarlar menusu ve açıp kapatmak yabancı oldu ne yapa biliriz yardımcı olurmusunuz eyyyyy samsung

Torkun
Torkun - 5 ay Önce

Türkçe dil desteği yapın yada telefonları toplama kararı alın resmen arızalı gibi samsung oku yazımızı

Yusuf
Yusuf - 5 ay Önce

Bu gün bende güncelleme aldım ve evet türkçe ing karşık ayarlar menüsü özellikle inş. Bir çözüm geşir

YENİ GÜNCELLEME
YENİ GÜNCELLEME - 5 ay Önce

Bu yeni saçma güncelleme telefonumuzu mahvetti resmen telefonum yarı ingilizce yarı Türkçe oldu bir çare

Gg
Gg - 6 ay Önce

Bende 1 saat önce güncellenme geldi telefonuma ve yaptım sonra açıldı dili yarı türkçe yarı ingilizce oldu düzelmiyor ayarlardan dilini sadece türkçe seçiyorum yeniden başlatıyorum yine aynı ya yardımcı olacak yada bilgi werebilirmisiniz nasıl düzelcek bu sorun ???

Güncelleme yaptım yarı İngilizce yarı Türkçe oldu
Güncelleme yaptım yarı İngilizce yarı Türkçe oldu @Gg - 6 ay Önce

Yeni çıkacak bir güncellemeyle...

akdere
akdere - 6 ay Önce

bu yari ingilizce yari turkce soru nasil halolacak bilgisi olan

Yarı ingilizce sorunu
Yarı ingilizce sorunu @akdere - 6 ay Önce

Yeni güncellemeyle...

C7 turkce dili sofjnj
C7 turkce dili sofjnj - 6 ay Önce

Arkadaşlar güncellemeden sonra ayarlari ingixİngi olanlari geçmiş olsun her şekilde denedim samsung da calisan bir abimizle görüştüm bu konuyla alakali bana ithalati olmadigi için Türkçe dili ne yazik ki çalışmıyor dedi her hargi bir telefoncuda tekrardan yazılım atılması gerektiğini söyledi ( format da attım yine olmadı bilginize)