Samsung mail kurulumu e-posta ayarları

Samsung Galaxy telefon modellerinde e-posta adresleri kurulumu ve mail ayarları nasıl kurulur resimli anlatım ile detaylı yer verdik. Görsel Android 7.0 sürümü cihazdan alınmıştır.

Samsung mail kurulumu e-posta ayarları
müşteri hizmetleri

Samsung telefon modellerinde özellikle yeni modellerde e-posta adresinizi tanımlamak isterseniz aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla yapabilirsiniz. Samsung marka Android 7.0 işletim sistemi kullanan bütün modellerde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu sistemle bilinen e-posta adreslerini hotmail gmail gibi adreslerinizi veya kendi firmanıza ait bir e-posta adresinizi kurabilirsiniz. Eğer özel bir sunucuda var olan mail adresini kullanıyorsanız bu sunucuya ait bazı bilgiler sizde mevcut olamalıdır. Kullanmak istediğiniz mail adresinizin sunucu bilgileri ve kullanıcı adı , şifreniz ile kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz.

Samsung e-posta kurulumu

  • İlk önce telefonunuzda bulunan ayarlar simgesine tıklayınız.
  • Ardından ayarlar bölümünde açılan seçeneklerden  Cloud ve hesaplar yazısına tıklaynız.

Samsung mail kurulumu e-posta ayarları

  • Yukarıdaki ekrandan sonra ise karşınıza gelen seçeneklerden Hesaplar bölümüne tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu bölüm gösterilmiştir.

Samsung e-posta kurulumu

  • Bu ekranda daha önce telefona kurulan bütün hesapları görebilirsiniz. Eğer yeni bir hesap eklemek istiyorsanız Hesap Ekle seçeneğine tıklayınız.

Samsung gmail kurulumu

  • Hesap ekle seçeneğini seçtikten sonra ekleyeceğiniz hesap türünü seçiniz. Yine ekleyebileceğiniz türler aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Samsung hotmail kurulumu

Samsung e-posta ayarları

  • Bu adımdan sonra karşınıza gelen ekrana e-postanıza ait adres ve şifre bilgilerinizi giriniz. Eğer Exchange  kurulum gerçekleştiriyorsanız sol alt bölümde yer alan manuel seçeneğine tıklayarak ayarlarınızı elle yapmalısınız. Sunucu ayarlarınızı bu bölüme gireceksiniz. Eğer bu bilgileri bilmiyorsanız daha önce kurulu olan telefondan bu bilgileri alabilirsiniz. Gmail ve Hotmail adreslerinin kurulumunda bu bilgiler otomatikmen gelmeketedir.

Samsung hotmail kurulumu

  • Son olarak ise aşağıdaki ekranlarda yer alan istekleri onayladığınızda mail adresiniz telefona kurulmuş olacaktır.

Samsung e-posta ayarları

galaxy e-posta kurulumu

Samsung' un Note serisi, Galaxy J serisi, Galaxy A serisi, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S7 / Edge ve Galaxy S8 telefon modelleri için geçerli e-posta ayarları.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 19:19
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri