Samsung telefonda yön kilidi özelliğini açma

Samsung telefon modellerinde bulunan yön kilit özelliğini nasıl kullanabileceğinizi bu haberimizde resimli olarak yayınlayacağız. Peki yön kilit özelliği nedir?

Samsung telefonda yön kilidi özelliğini açma
banner192

Samsung telefon modellerinde kullanabileceğiniz bir özelliği bu haberimizde yayınlayacağız. Haberimizin başlığında yer alan yön kilit özelliğini bu haberimizde anlatacağız. Yön kilit özelliğini nasıl aktif edebileceğinizi anlatmadan önce yön kilit nedir sorusuna cevap verelim.

Yön kilit sistemi parmağınızla birlikte dört veya sekiz yönlerine (yukarı aşağı sağa sola) kaydırarak ekran kilidini açmadır. Burada bahsedeceğimiz yöntem ile ekran kilidinizi rahatlıkla açabilirsiniz. Yön kilit özelliğini açıkladıktan sonra Samsung telefon modellerinde bu özelliği nasıl açabileceğinizi adımlar halinde açıklamaya başlayalım.

facebook müşteri hizmetleri
Alternatif olarak bu samsung.com/tr/apps/mobile/findmymobile adresten girip kilidi kaldırmaya çalışınız.

Samsung yön kilidi özelliği nedir

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında bulunan uygulamalar simgesine tıklayınız. Uygulamalar simgesi resim-1'de kırmızı kutucuk içerisindedir. Noktalar gurubu şeklindeki bu simgeye tıklayınız.
  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekrandan ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar simgesi aşağıdaki resimler içerinde resim-2'de gösterilmiştir. Bu resimde telefonunuzda bulunan bütün uygulamaları göreceksiniz. Yapmanız gereken çark şeklindeki ayarlar simgesine tıklamaktır.
  • Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda ise telefonunuzla ilgili bir çok seçenek karşınıza gelecektir. Bu ekrandan yön kilit sistemini aktif edebilmek için Erişilebilirlik bölümüne tıklayınız. Resim-3'de bu bölümü görebilirsiniz.
  • Erişilebilirlik bölümün içerisinde ise resim 4'de gösterdiğimiz gibi yön kilit kısmı karşınıza gelecektir. Yön kilit kısmına giriş yapınız.
  • Bu bölüme girdiğinizde yön kilit özelliğinin kapalı olduğunu göreceksiniz. Resim 5'de buluna kırmızı kutucuk içerisindeki bölümü aktif ediniz. Varsayılan olarak bu özellik pasif gelmektedir
  • Resim 6'da bu özelliği aktif ettikten sonra ekranı açacağınız bir yön belirlemeniz sizden istenecektir. İstediğiniz yönü bu ekranda belirleyebilirsiniz.
  • Resim 7'de yönünüzü belirledikten sonra telefon bu işlemi kaydetmenizi isteyecektir. Bu ekranda yer alan kaydet tuşuna bastığınız da belirlediğiniz yön kaydedilecektir. Diğer tuş olan sıfırlaya bastığınızda ise yön ayarlarınız iptal edilerek tekrardan yön belirleyeceğiniz ekrana geri döneceksiniz.
  • Son adımda ise karşınıza üç seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden birini seçerek kaydet tuşuna basınız. Bu ekranda seçeceğiniz seçenek ekran kilitli iken neleri görebileceğinizi belirleyecektir. 

Samsung telefonda yön kilidi özelliğini açma resimli anlatım

Samsung telefonda yön kilidi özelliğini açma

Samsung telefonda yön kilidi açma

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 07:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa seref
mustafa seref - 2 ay Önce

lanet olsun böle kilide acılmıyor

Cebrail
Cebrail - 2 ay Önce

Arkdaskar ben yaptim gercekten oldu alllah razi olsn

ismail bilgicoglu
ismail bilgicoglu - 6 ay Önce

samsung.com/tr/apps/mobile/findmymobile/ adresr gir telefonunu bul ekran kiliti aç islem tamam

Samet
Samet - 7 ay Önce

Kaç basamak olduğunu bilsem açcam

Süleyman
Süleyman - 10 ay Önce

Arkadaslar çözümü söylüyorum samsung.com/tr/apps/mobile/findmymobile/ bu adrese gidip samsung account adresi ile giris yapip oradaki herseyi kabul edin ilerleyin telefonumu bul deyin acilan ekranda telefonun ayarlar kismi var oradan kiliti sifirla deyim ve tekrar samsung account sifrenizi girin sorun çözülmüştür yardim isteyen suleymano8181 mail ile ulasabilir.

J7 prime
J7 prime @Süleyman - 4 ay Önce

Allah razı olsunnn düzeldi sinir krizi geçiriyodum

t69
t69 - 10 ay Önce

bende yaptım bu kilidi açılmıyor teknik servisle görüştüm onlarda bir çare olamadı

hfddf
hfddf - 10 ay Önce

telefonum açılmıyor acil bişeyler yapmam lazım yardım!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Note8
Note8 - 11 ay Önce

Aq nerden denediydim yapamiyorum yardim

sinirli
sinirli - 11 ay Önce

ayarladıgım sekilde yön tuşlarını yapıyorum ama telefon açılmıyor delirmek üzereyim Allah için yardım edinn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ahmet
ahmet - 12 ay Önce

Nasıl acicaz

smgc7
smgc7 - 13 ay Önce

Yaptım açılmıyor nasıl bir şifredir bu inşAllah formatla kurtarırım daha telefon yeniydi bi firma niye böyle saçma bi şifre koyar ki cihaza yazık

beyza
beyza - 13 ay Önce

c5telefonuma yaptım şimdi de kurtama yollarına bakıyorum Allah belanı versin samsung

Fatma
Fatma - 13 ay Önce

Ya ben yaptım bu seferde iptal edemiyorummm yardıma edinn

selçuk
selçuk - 1 yıl Önce

yuh olsun böyle bi kilide. telefon açılmıyor !!!!

acar34
acar34 - 1 yıl Önce

telefonu açamıyorum başka seçenekte vermiyor en son format galiba