Samsung telefonda yön kilidi özelliğini açma

banner186

Samsung telefon modellerinde bulunan yön kilit özelliğini nasıl kullanabileceğinizi bu haberimizde resimli olarak yayınlayacağız. Peki yön kilit özelliği nedir?

Samsung telefonda yön kilidi özelliğini açma
Çağrı merkezi 03 Haziran 2017 Cumartesi 13:30

banner192

Samsung telefon modellerinde kullanabileceğiniz bir özelliği bu haberimizde yayınlayacağız. Haberimizin başlığında yer alan yön kilit özelliğini bu haberimizde anlatacağız. Yön kilit özelliğini nasıl aktif edebileceğinizi anlatmadan önce yön kilit nedir sorusuna cevap verelim.

Yön kilit sistemi parmağınızla birlikte dört veya sekiz yönlerine (yukarı aşağı sağa sola) kaydırarak ekran kilidini açmadır. Burada bahsedeceğimiz yöntem ile ekran kilidinizi rahatlıkla açabilirsiniz. Yön kilit özelliğini açıkladıktan sonra Samsung telefon modellerinde bu özelliği nasıl açabileceğinizi adımlar halinde açıklamaya başlayalım.

Samsung yön kilidi özelliği nedir

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında bulunan uygulamalar simgesine tıklayınız. Uygulamalar simgesi resim-1'de kırmızı kutucuk içerisindedir. Noktalar gurubu şeklindeki bu simgeye tıklayınız.
  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekrandan ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar simgesi aşağıdaki resimler içerinde resim-2'de gösterilmiştir. Bu resimde telefonunuzda bulunan bütün uygulamaları göreceksiniz. Yapmanız gereken çark şeklindeki ayarlar simgesine tıklamaktır.
  • Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda ise telefonunuzla ilgili bir çok seçenek karşınıza gelecektir. Bu ekrandan yön kilit sistemini aktif edebilmek için Erişilebilirlik bölümüne tıklayınız. Resim-3'de bu bölümü görebilirsiniz.
  • Erişilebilirlik bölümün içerisinde ise resim 4'de gösterdiğimiz gibi yön kilit kısmı karşınıza gelecektir. Yön kilit kısmına giriş yapınız.
  • Bu bölüme girdiğinizde yön kilit özelliğinin kapalı olduğunu göreceksiniz. Resim 5'de buluna kırmızı kutucuk içerisindeki bölümü aktif ediniz. Varsayılan olarak bu özellik pasif gelmektedir
  • Resim 6'da bu özelliği aktif ettikten sonra ekranı açacağınız bir yön belirlemeniz sizden istenecektir. İstediğiniz yönü bu ekranda belirleyebilirsiniz.
  • Resim 7'de yönünüzü belirledikten sonra telefon bu işlemi kaydetmenizi isteyecektir. Bu ekranda yer alan kaydet tuşuna bastığınız da belirlediğiniz yön kaydedilecektir. Diğer tuş olan sıfırlaya bastığınızda ise yön ayarlarınız iptal edilerek tekrardan yön belirleyeceğiniz ekrana geri döneceksiniz.
  • Son adımda ise karşınıza üç seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden birini seçerek kaydet tuşuna basınız. Bu ekranda seçeceğiniz seçenek ekran kilitli iken neleri görebileceğinizi belirleyecektir. 

Samsung telefonda yön kilidi özelliğini açma resimli anlatım

Samsung telefonda yön kilidi özelliğini açma

Samsung telefonda yön kilidi açma

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
acar34 - 4 ay önce
telefonu açamıyorum başka seçenekte vermiyor en son format galiba
Avatar
s6 edge - 9 ay önce
kımse yapmasın 2 saattır bunla ugrasıyorum telefonu ya kırıcam yada format atıcam artık baska bır care yok
Misafir Avatar
ibrahim karakuş - 4 ay önce @s6 edge
6 ile 8 kez aynı yonu verdıysenız deneyın ben hep aynı yonu vermıstım duzeldı
Avatar
c7 - 9 ay önce
sakın denemeyin . telefonu formatla zor kurtardım
Avatar
Ciğdem - 8 ay önce
Yanlışlıkla yaptım çıldırmak üzereyim girmiyor nasıl acicam
Avatar
A5 2017 - 6 ay önce
Yardim istiyorum nasıl duzelecek
Avatar
İsa - 6 ay önce
Ulan nasıl bi kilit bu ben bile açamıyorum acil çare uretin
Avatar
hfddf - 5 gün önce
telefonum açılmıyor acil bişeyler yapmam lazım yardım!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
selçuk - 4 ay önce
yuh olsun böyle bi kilide. telefon açılmıyor !!!!
Avatar
Fatma - 3 ay önce
Ya ben yaptım bu seferde iptal edemiyorummm yardıma edinn
Avatar
beyza - 3 ay önce
c5telefonuma yaptım şimdi de kurtama yollarına bakıyorum Allah belanı versin samsung
Avatar
smgc7 - 3 ay önce
Yaptım açılmıyor nasıl bir şifredir bu inşAllah formatla kurtarırım daha telefon yeniydi bi firma niye böyle saçma bi şifre koyar ki cihaza yazık
Avatar
ahmet - 3 ay önce
Nasıl acicaz
Avatar
sinirli - 2 ay önce
ayarladıgım sekilde yön tuşlarını yapıyorum ama telefon açılmıyor delirmek üzereyim Allah için yardım edinn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Note8 - 1 ay önce
Aq nerden denediydim yapamiyorum yardim
Avatar
t69 - 4 gün önce
bende yaptım bu kilidi açılmıyor teknik servisle görüştüm onlarda bir çare olamadı