Samsung touchwiz durduruldu hatası

Samsung telefon modellerinde yaşanan sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Bu haberimizde touchwiz durduruldu hatasının nasıl çözülebileceğini sizlerle paylaşacağız.

Samsung touchwiz durduruldu hatası
banner192

Samsung telefon modelleri dünya ve ülkemizde en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Samsung firması 2016  yılı içerisinde 350 milyonluk dev satış ile bu sektörün zirvesinde yer aldı. 2017 yılı içerisinde de yine en önlerde olması beklenilmektedir. Samsung marka telefonlarda karşımıza çıkan sorunlara andronova.net olarak çözüm üretmeye devam ediyoruz. Bu haberimizde yine bir sorunu çözmeye çalışacağız. Özellikle Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4 ve Galalxy S5 modellerinde karşılaşılan touchwiz durduruldu hatasının nasıl çözülebileceğini aşağıdaki başlığımız altında anlatmaya çalışacağız.

Samsung touchwiz durduruldu hatası

facebook müşteri hizmetleri
Samsung firmasının daha önce çıkarmış olduğu modellerde yoğun olarak görünen bu hatanın ilk önce sebebini ortaya koymaya çalışalım. Samsung touchwiz durduruldu hatası genellikle sistem ve ram seviyelerinin çok düşük seviyelere düşmesinden kaynaklanmaktadır. RAM seviyesi cihazın istediği seviyenin altına düştüğü için cihazda donmalar meydana gelmektedir. Bu donmaların seviyesi cihaz kullanımı devam ettikçe artmaktadır. Sonunda donmalar cihazda touchwiz durduruldu hatasının oluşmasına sebep olmaktadır. Bu hatanın ekrandaki görünümü ise aşağıdaki resimdeki gibidir. Bu hata o kadar sık çıkmaya başlar ki bazen telefonu kullanmanıza bile imkan vermeyebilir. Buda kullanıcıların canının sıkılmasına sebep olmaktadır. www.andronova.net

Samsung touchwiz durduruldu hatası

Peki touchwiz durduruldu hatası nasıl çözülebilir. Aslında bu sorunun çözümü çok zor değildir. Bu sorunu yaşayan takipçilerimiz aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunlarını çözüme kavuşturabilirler.

  • İlk olarak telefonunuz ayarlar bölümüne geliniz. Bu bölümde yer alan Geliştirici Seçeneklerine tıklayınız. Geliştirici seçenekler her telefonda standart olarak görünmemektedir. Bu bölümü açabilmek için telefon veya cihaz hakkında bölümüne gelerek yapım numarasına 7 defa tıkladığınızda açılacaktır.
  • Geliştirici seçeneklere giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen bütün seçenekleri aktif ediniz.
  • Bu işlemden sonra anasayfaya gelerek tekrardan geliştirici seçeneklere giriş yapınız. Daha önce aktif ettiğiniz seçenekleri tekrardan pasif ediniz.
  • Son olarak ise telefonunuzu kapatıp açınız. Bu işlemden sonra sorununuz çözülmüş olacaktır.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 13:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan
Kaan - 3 ay Önce

Denilenleri yaptım yine aynı experience 9.0 kuruyorum ama ekran dönüyor sonra experience sürekli durduruyor hatası aliyorum

SIRADAKİ HABER