Şifre Windows 10' da nasıl kaldırılır?

Windows' un yeni sürümü 10' da açılış şifresini unuttum diyen kullanıcılara şifre sıfırlama yöntemlerine yer vermeye çalıştık. Programla kesin çözüme ulaşacaksınız. Windows 10 şifre kaldırma.

Andronova

Microsoft geliştirmekte olduğu Windows işletim sistemi için Windows 10‘ u geçen yıllar içerisinde piyasaya sürdü. Windows kullanış ve güvenlik açısından diğer versiyonlara göre oldukça ön plandadır. Güvenlik önlemi olarak birçok şifre programlama kullanılmaktadır. Microsoft işletim sistemlerinde güvenliği oldukça fazla önem vermektedir. Güvenlik için kullanıcı şifresi oluşturulmaktadır. Kullanıcı sayısına göre hesap açılıp yeni şifreler belirlenerek her hesap ayrı bir şifre ile açılabilir.

Windows 10 açılış şifresi ve pin kullanımı: Windows 10 işletim sisteminde hesabınıza ulaşmak için iki güvenlik önleminden birini kullanabilirsiniz. Şifre oluşturarak veya sadece pin ile. Kullanıcı bu iki seçenekten birini seçerek giriş yapabilir. Pin ile giriş güncelleme ile gelen yeni bir yenilik. Daha hızlı olması ve kısa şifre kombinasyonlar ile pin seçimi yapılabilir. Açılma esnasında daha kısa zaman kaybı yaşanır.

Şifre Windows 10' da nasıl kaldırılır?

Windows 10 şifresiz açma ve pinsiz giriş

Şifreler ne kadar yabancı kişilerin ulaşımını engellemek için kullanılsa da, cihazı kullanan kişiler ev halkı gibi kişiler ise bazen uzun bekleyiş can sıkıcı olabilmektedir. Bu nedenle Windows sürümlerinde güvenlik için kötü bir seçenek olmasına rağmen şifresiz giriş seçeneği mevcuttur. Kullanıcı seçeneklerine ayarlar kısmından girildikten sonra otomatik kullanıcı oturum aç alanındaki kullanıcı bilgileri düzenlenir. Açılırken şifre sorma kısmı aktif edilerek şifre ile açılma işlemi kapatılır. Yeni parola veya parolasız giriş seçenekleri isteğe göre belirlenebilir. Windows 10 şifresi nasıl kaldırılır?

Windows 10 şifre kırma programı: Elcomsoft system recovery programıyla tüm Windows sürümlerinde şifre kırma mümkün. 


Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 01:37

Andronova