Snapchat şikayet etme nasıl yapılır resimli anlatım

Snapchat hesap şikayet etme resimli anlatımla sizlere yardımcı olacağımız yazımızda aynı zamanda sorularınızı da iletebilirsiniz. Snapchat nasıl şikayet edilir hadi bakalım.

Andronova

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. 2011 yılında eylül ayında sürülmüştür. Evan Spiegel tarafından geliştirilmiştir. Snapchat anlık video ve fotoğrafları efekt kullanarak veya not ekleyerek paylaşma imkanı sunan sosyal medya platformudur. Paylaşılanlar 10 saniye ile sınırlandırılmıştır.

Snapchat’ de paylaşılanlar 24 saat içinde kendi kendine siliniyor. Bu da Snapchat’i diğer sosyal medya platformlarından ayırdı. Ayrıca paylaşımların ekran görüntüsü alan olursa Snapchat bildirim yolluyor. Uygulama en çok Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere de kullanılmaktadır. Araştırmalara göre bir kullanıcı günlük yarım saatini Snapchat’e harcamaktadır. Her gün yaklaşık 1 milyon snap paylaşılmaktadır.

Snapchat hesap şikayet etme 

Bir hesabı şikayet etmek için ilk olarak Snapchatter’ın adına basılı tutun. Çıkan sekmeden ayarlar bölümün basın. Ardından hesabı bildirmek için rapor kısmına basın ve şikayetinizi yazın. Gönderilen raporlar genellikle 24 saat içinde kontrol edilip geri dönüş sağlanmaktadır. Herhangi bir sorun yaşadığınızda hesabı şikayet edebilirsiniz. Ayrıca görmek istemediğiniz ya da uygunsuz snapleri de rapor edebilirsiniz.

Bir içeriği nasıl şikayet edileceğini aşağıda anlattık. Bunun dışında birde şikayet adresi yer almakta. Ona ise bir önceki yazımızda hazırladığımız iletişim haberimizden ulaşabilirsiniz.

Snapchat şikayet etme nasıl yapılır resimli anlatımSnapchat nasıl şikayet edilirSnapchat şikayet adresiSnapchat sorun bildirimi

Snapchat şikayet nasıl yapılır?

Snapchat, rahatsız edici fotoğrafları veya videoları şikayet etmek için sırasıyla ne yapmanız gerektiğini anlattığımız yazımızda istersenizde Snapchat iletişim yazımızdaki adresi kullanabilirsiniz.

  1. Şikayet edeceğiniz videonun üzerine parmağınızla 2-3 saniye basılı tutunuz
  2. Video alt kısımda payrak simgesi çıktı ise ona dokunun
  3. Açılan seçeneklerden birini seçiniz
  • Çıplaklık / cinsel içerikler
  • Taciz ve nefret söylemleri
  • Şiddet veya tehdit unsurları
  • Taklit hesabı şikayet etme
  • Sadece görmek istemiyorsanız
  • Diğer seçeneklere girerek (uyuşturucuyu, silah, istenmeyecek içerikler veya kendine zarar verecek durumlar
Andronova