Sonsuzluk işareti kopyala yapıştır

Konunun geniş anlatımını aşağıya ekledik. ∞ Sonsuzluk işareti nasıl yapılır özeti günümüzde genellikle sevgi için kullanılıyor olsa da asıl anlamı farklı olduğunu belirtelim.

Sonsuzluk işareti (∞),  tarihi çok uzun senelere dayandığı bilinen ve bulanın nasıl bulduğunun net olduğu bilinmeyen bu simge çok amaçlı işlerde kullanılabiliyor. Sevgisini anlatmak isteyenlerin daha çok tercih ettiği bir simgedir. 

Matematikte, bu işaretin sonsuz / sonu olmayan diye ifade edilmekte. En yakın bilinen tarihi 1655′ e dayanmakta. Ortaya çıkaranın Wallis olduğu söyleniyor. Neyden ilham alınarak bulunmuş net bilinmemekte. Söylentilere göre Roma rakamından esinlendiği belirtiliyor.

Sonsuzluk işareti iPhone için:

  1. Telefondan “Ayarlar” sonrasın “Genel”
  2. “Klavye” ve “Metin değişimi”
  3. +” İşaretine tıklayın.
  4. İfade kısmına kopyalanan simge yapıştırılacak.
  5. Kestirme kısmına ise başlık adı girilecek. Ne yazarsanız bu işaretin çıkması sağlanacak..

Klavyeye bu simgeyi tanımladıktan sonra sosyal ağlarda mesaj yazarken veya paylaşım yaparken simgenin adını yazmanız yeterli olacak.

Android Samsung telefonda ise:

Sonsuzluk işareti Android cihazlarda özel klavye seçeneği ekleyerek ya da farklı klavye uygulaması üzerinden aynı iOS’ da olduğu gibi simgeyi telefona ekleyebilirsiniz. Ama uğraşmamak için yine ∞ kopyalayıp kullanınız. Bu işareti SMS mesajlar bölümüne yapıştırabilir veya Whatsapp sohbet bölümüne yapıştırabilirsiniz. Xiaomi, Samsung Galaxy Huawei ve diğer Android telefonlarda farklılık gösterebilir. 

WhatsApp’ ta nasıl yapılır?

Sonsuzluk işareti Whatsapp için uygulama da aynı kısayolu kullanabiliriz. Yani “sonsuzluk” yazdığınızda bu simge çıkacaktır. Ya da siz kısayol adını ne koyduysanız o çıkacak. 

Instagram için;

Facebook içinde aynı şekilde işlem yapabilirsiniz. Simge Instagram ve Twitter çıkmıyorsa klavye ayarlarını kontrol ediniz. Farklı bir klavye seçip deneyiniz. Bu işareti yapmak için ister buradan kopyalayıp kullanabilir istersenizde cihazdan ayarlardan yapabilirsiniz.

Windows’ ta çıkarma:

Windows 10 bir bilgisayarda kısayol tuşu bazı klavyelerde ALT tuşuyla basılı tutularak 8734 basmanız yeterli oluyor. Olmayanlar yine kopyalayarak istediği alanda kullananbilir.

İşaret çıkmıyor ise;

Excel, Word veya bir programla bazen problem yaşanabiliyor. Bilgisayardan arama butonuna tıklayıp “karakter” yazıp çıkan seçenekten “karakter eşlem” tıklayın. Sonra çıkan klavye ayarlarından “gelişmiş görünüm” yanındaki kutucuğa tıklayınız. Unicode’ a git yazan yere 221E yazınız. Artık simgeyi gördünüz.

Sonsuzluk işareti kopyala yapıştır

Sonsuzluk işareti nedir

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır

Sonsuzluk simgesi

Sonsuzluk simgesini yapma