Telefonda Zoom karşı tarafın sesi gelmiyor

Telefonda Zoom ses gelmiyor sorununda ne gibi bir çözüm uygulanması gerektiğini paylaşmaya çalıştık ve sizden kaynaklı olmayan durumlara dikkat etmenizi öneririz.

Telefonda Zoom karşı tarafın sesi gelmiyor
müşteri hizmetleri

Telefonda Zoom sesi gelmiyor, canlı ders sırasında sık karşılaşılır ve çoğunun erişim izinlerinden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Yöneten kişi eğer sessize almamışsa sesle alaklı kontrol ayarlarına ve erişimleri inceleyin. Birde kullandığınız antivirüs programından alakalı durumlarda olabiliyor.

Zoom, ülkemizde COVİD' le tanınan uzaktan eğitimde ve toplantılarda çokca tercih edilen uygulamlardan biri. Pandemi devam etmesiyle yeni bir düzenin start'ı verildi diyebiliriz. Sanal dolar / paralar, uzak eğitimin kalıcılığı, sağlık alanında atılımlar, virüsü silaha dönüştürme ve dahasına hazırlıklı olmak gerekiyor.

Söylentilere göre Corona ile Zoom marka değeri artmıştı ve daha da artacağı yönünde. Özellikle yeni dalgalar bir çok şirketi daha zengin yapacak. Bu şekilde devam ederse gelecek yılda dahil Zoom önemli bir yere sahip olacak.

Yazılarımızda ara ara uygulamalarda yaşanan sorunlara değiniyoruz. Bu yazıda ise ses gelmeme nedenlerine bakacağız. Öneriler çoğu programı kapsadığını belirtelim ve alınan bir uyarı mesajı varsa buna göre yapılacaklar daha farklı olabilir.

Zoom telefonda ses gelmiyor ise;

  1. Uygulamayı kapatıp açınız ve isterseniz oturumunuzu kapatabilirsiniz.
  2. Başkalarında var mı diye sormanızı öneriyoruz.
  3. Bir başka internet ve cihazla denenebilir. Bilgisayardan da bakınız.
  4. Başka bir hesapla ya da hesabınızla deneyiniz.
  5. Ses ayarlarınızı kontrol ediniz. Birde kulaklık takarak deneyelim.
  6. Varsa başka bir uygulamadan görüntülü görüşmede sıkıntı var mıdır inceleyiniz.
  7. EBA yüklüyse kaldırıp test edip tekrar geri yüklersiniz. Aynı tarz yazılımların bir birlerini etkiledikleri olabiliyor.
  8. Eski tablet ve telefonlarda yardımcı ses uygulamalarına ihtiyaç duyulabiliyor. Yani codex...

Çoğunlukla yoğunluk durumlarında karşılaşılıyor ve video toplantı görüşmesinden çıkıp tekrar girdiğinizde düzeliyor. Çok yoğun internet kullanım saatleri veya bulunduğunuz bölgede çok yoğun kullanılıyorsa bundan da olabiliyor.

Bir başka önemli husus ise gelen bir güncellemenin uygulamada sıkıntı yaşattığı durumlar. Önceki sürümleri yükleyerek bunu test edebiliriz. Cihazın güncellemeleri varsa onlarında yüklenip denemesini önermekteyiz.

Geneli kapsayan problemlerde dns, vpn ve kapat aç yöntemlerini de deneyebilirsiniz. Google ve sosyal medyadan yazılımla alakalı bir sıkıntının olup olmadığına bakabilirsiniz. 

Zoom' dan yardım almak isteyenlerin bu explore.zoom.us/contact bağlantıyı tarayıcıyla denemelerini öneriyoruz. 

Telefonda Zoom karşı tarafın sesi gelmiyor

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 21:04