Telefondan Samsung televizyona görüntü aktarma

All Share nedir ve Smart View ne işe yarar? Samsung telefonda veye Android ve iOS iPhone telefonlarda televizyona görüntü aktarmak için yardımcı uygulamalardır. Telefonun ekranını yansıtır.

Telefondan Samsung televizyona görüntü aktarma
banner192

Smart View nedir? Windows bilgisayardaki veya Android / iOS cep telefondaki görüntüyü Samsung televizyonlara aktarmaya çalışan uygulamanın adı. Smart View ile aynı zamanda cep telefondan Samsung Smart TV' yi yönetebilirsiniz. Yani telefonu kumanda olarak kullanma. Uygulama ile tabletteki ve telefondaki videoları, fotoğrafları ve müzikleri televizyondan oynatabilirsiniz.

Samsung cep telefonla televizyon aynı internet ağına bağlı olması gerekiyor. Bilgisayarda da durum aynı.

Smart View nasıl kullanılır? Android veya iPhone telefona "Samsug Smart View" uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Android için "Google Play Store" ve iOS için "App Store" den yüklenebilir.

Telefondan televizyona görüntü aktarma: Telefona yüklenen uygulamayı çalıştırın. Kurulum adımlarını takip edin. Televizyonda ise cihaz bağlantısına izin vermeniz gerekiyor. Eski modellerde izin ver seçeneği, yeni modellerde ise 4 haneli şifre istenir.

facebook müşteri hizmetleri
Telefondan Samsung televizyona görüntü aktarma

Smart View nasıl kullanılır?

Smart View ile Samsung Smart TV görüntü aktarma

Öncelikle hem Türkiye olsun hem de yurt dışındaki ülkeler olsun hepsinde hemen hemen küçüğünden büyüğüne herkeste telefon bulunmaktadır. İnsanlar fotoğraflar ya da videolar çekip anı olarak saklamaktadır. Daha sonra istendiği taktir de ister telefondan isterse de telefondan televizyona görüntü vererek oradan izleme imkanı bulmaktadır. Samsung telefonu televizyona bağlamak son teknolojilerle birlikte mümkün hale gelmiştir ve bunun farklı yolları bulunmaktadır.

Kablolu bağlantı kurarak aktarma: Telefonu televizyona kablo ile bağlamak istendiği taktir de bu yöntem kullanılmaktadır. Samsung telefonu için uygun olan Samsung MHL cihazına ihtiyaç uyulmaktadır. Bu cihaz olduğu taktir de kablolu bir şekilde Samsung telefon ile televizyon arasında bağlantı kurmak mümkün olmaktadır. Ancak unutmamak gereken husus televizyona HDML kablosu girişi olmak zorundadır. HDML kablosunun bir ucunu Samsung telefona diğer ucunu da televizyona takarak basit bir şekilde bu işi halletmek mümkündür. Birde kablosuz olarak bağlanma yöntemi bulunmaktadır.

Smart View ile Samsung Smart TV görüntü aktarma

Telefondan televizyona kablosuz bağlantı kurarak aktarma

All Share nedir? Samsung telefon var ise ve televizyona bağlamak için kablolar ile uğraşmak zor gelirse, kablosuz olarak bağlantı kurmak da mümkündür. Hem bu saye de televizyona yakın konumda olmadan uzak koltuktan ya da sandalyen kolay bir şekilde yönetebilmek mümkündür. Kabloluya göre daha kullanışlı olan ve insanların telefon sabit kalmayacak ise daha çok tercih ettiği yöntemdir. All Share uygulaması ile Samsung telefon ve televizyon arasında bağlantı kurulmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR