Televizyona kablosuz oyun kolu bağlama

Smart TV ve LED televizyona oyun kolu nasıl bağlanır? Bu soru marka modellere göre biraz araştırmaya ile anlaşılabilir. Hangi modelin desteğinin neye olduğu net bilinmemekte.

Televizyona kablosuz oyun kolu bağlama
müşteri hizmetleri

Oyun birçok kişinin hayatında vazgeçilmez bir vakit geçirme aracı olarak yer alır. Oyunların televizyona bağlanarak kablosuz konsollar ile birlikte oturulduğu yerden oynanması herkesin istediği bir durum olmakla birlikte hem oyun konsolunun hem de televizyonların bu sistem ile uyumlu olan bir teknolojide üretilmiş olması gerekir. Televizyona kablosuz oyun kolu bağlama işlemi için bir kaç adımın uygulanması durumu söz konusudur.

Televizyon çıkışları: Oyun kollarının içerisinde yer alan çıkışların ve televizyonda yer alan girişlerin birbirleri ile uyumlu bir şekilde çalışması gerekir. HDMI out yazısı bir dijital bağlantı özelliği gösteren ve HDMI kablosu sayesinde bağlantının oluşturulmasına yarayan bir araç olarak televizyonlarda yer alır. DVI out yazısı analog ya da dijital bağlantılardan bir tanesi olup DVI adaptörü ile birlikte kullanılabilen bağlantılardan bir tanesidir.

Televizyonda oyun ses çıkışları: Oyun kolunu televizyona bağlamak kadar ses çıkışını da ayarlamak oyundan zevk alabilmek adına önemlidir. S-video out çıkışı ile birlikte bağlantının gerçekleştirilebilmesi için S-video kablosunun konsolun kafa kısmı ile birlikte kullanılarak ses çıkışının tamamlanması gerekir. 

Televizyona oyun kolu bağlama nasıl yapılır?

Televizyona kablosuz oyun kolu bağlama

Ses kısmını beyaz ve kırmızı audio cinch fişe bağlamak ses çıkışının tamamlanması için yeterli olacaktır. Televizyonda oyun konsolunun çıkışının yapılabilmesi oyunun daha rahat bir şekilde oynanmasını sağlar. Ses çıkışını en az oyun kolunun bağlanabilmesi kadar önemli bir durumdur.

Bazı televizyon marka modellerinde wifi veya bluetooth bağlantısı üzerinden kablosuz bağlantı sağlanabiliyor. Ama her hangi bir şey satın almadan önce yetkili servis ve müşteri hizmeleriyle iletişime geçmeniz önerilir. Her ne kadar bluetooth desteği olsa da çoğu cihazı görmeyen TV modelleri bulunmakta. Bazı Android Smart TV' ler Google Play da yer alan uygulamalar üzerinden işlem yapmakta.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Mrtmrcn
Mrtmrcn - 1 yıl Önce

Merhaba,Android tabanlı Xiaomi mi box s e PS4 dualshock u Bluetooth ile bağlamaya çalışıyorum ama olmuyor. Bunun için yardım alabileceğim bir uygulama öneriniz var mı?

Fatma Koyunoğlu
Fatma Koyunoğlu - 2 yıl Önce

Merhaba benim samsung smart televizyonum var ama televizyona oyun konsolunu bağlamak için yer yok.Buna nasıl bir çözüm bulmalıyım?Yardımcı olursanız sevinirim.

nazim
nazim @Fatma Koyunoğlu - 2 yıl Önce

modeli eski olabilir azerbaycan

Samsung televizyonda oyun konsolu girişi
Samsung televizyonda oyun konsolu girişi @Fatma Koyunoğlu - 2 yıl Önce

Büyük ihtimalle dönüştürücü iş görebilir. TV girişlerin görüntüsünü çekip bu tarz ürün satan yerlerle görüşün. (ps4 - Playstation 4 / Xbox)

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Selamün aleykum Benim sony kablosuz oyun konsolum var onu philipss android tvye nasil baglaybilirim ysrdimci olursaniz cok sevinirim

Ek bir cihaz gerekebilir
Ek bir cihaz gerekebilir @Yasin - 2 yıl Önce

A.S philips bu konuda sorunlu. Çoğu kablosuz cihazları görmüyor. Ya kablolu ya da bir apart takarak kullanılabilir diye düşünüyorum.


Teknoloji haberleri