Tik Tok giremiyorum nasıl açılır

TikTok giremiyorum, bazılarında hesabın çalınmasıyla alakalı olurken bazılarında ise hesapla alakalı bir engel nedenli olabiliyor. Peki sıkıntılı hesap nasıl açılır?

Tik Tok giremiyorum nasıl açılır
müşteri hizmetleri

Tik Tok nasıl açılır daha önce resimli şekilde anlatım hazırlamıştık. Bu yazımızda ise Tik Tok giremiyorum ne yapmalı şeklinde çözüm sunmaya çalışıyoruz. Dün hazırladığımız bir haberde önemli bir kampanyadan bahsetmiştik. Aile ile alakalı örnek bir proje vardı ve üzerinde durulup geliştirilirse önem arz edeceğini düşünüyoruz. Sosyal medyanın çocuklar üzerindeki olumsuz yanlarını az da olsa iyleştirecek çalışmalar yapılabiliyor. Uzun zamandır bu ağla ilgili çok yazı paylaştık ve bazılarında çok sıkıntılı olduğunu vurguladık. Cinsellikle alakalı çok sayıda atıfta bulunan videolar yer almakta. Her ne kadar sorun yokmuş gibi görünse de bu çağrışımlar hiç de şık değil.

Her ne kadar eleştirsekte yoğun kullanıma sahip popüler uygulamalar için tek taraflı önemlem yeterli olmuyor. Yani ailelerde elinden geleni yapması gerekiyor. Başı boş bırakılan çocukların ne gibi tehlikelere maruz kalabileceği kestirelemeyebiliyor. Biz her zaman olduğu gibi gerekli uyarıyı yapıp ve sonrasında konu başlığıyla alakalı durumlar için yapılabileceklerden bahsedeceğiz.

TikTok neden giremiyoruz

Neden giremiyorum diyen çok sayıda kullanıcı olduğunda ilk aklımıza gelen acaba genelde veya belli bölgelerde sıkıntı mı varda açılmıyor oluyor. Diğer popüler sitelerde sık sık karşılaştığımız yurtdışı ve içi kaynaklı sorunlardan dolayı her yıl belli aralıklarla sorunlar görülebiliyor. Tabi bu uygulamada pek sık görmüyoruz ama farklı sorunlar olabiliyor.

 1. İlk kontrol başkalarında sıkıntı var mı diye araştırmamız. Genelde Google ve sosyal paylaşım ağlarında anında olası sorunla alakalı paylaşımlar olur.
 2. İnternet erişim sıkıntıları veya uygulama engelleme durumları çıkabilir.
 3. Uygulamaya gelen bir güncelleme buna neden olmuş olabilir.
 4. Kişi abarti şekilde bir şeyler yapıyorsa geçici bir süre engel yemiş olabilir.
 5. Hesaba kısmi veya kalıcı bir ceza gelebilir.
 6. Telefona engel veya hesap banlanmış durumları her zaman çıkabilir.
 7. DNS sorunlarından kaynaklı sıkıntılar çıkabilir.
 8. Hesapla alakalı yanlış giden bir şeyler engel çıkarabilir.

Bunlara çok sayıda neden daha eklenebilir. Ama biz anlaşılması için bunları örnek olarak ekledik ve devamında çözüm getirebilecek adımlardan bahsedeceğiz. Tabi kesin çözümü şunlardandır gibi ekleyeceğimiz bir şık yok.

TikTok hesaba giremiyorum nasıl girilir

Burada hem bazılarında çıkabilen hem kullanıcıyla alakalı olabilecek durumlardan bahsedeceğiz. İşlem yapmadan önce şunu kesinleştiriniz acaba genelde bi sıkıntı var mı? Genelde olacaklarda iç ve dış port sorunları, internet üzerinden yapılan engeller, arızalar ve siber saldırıların yapılması.

 1. Varsa başka bir hesabınızla deneyiniz.
 2. Birden fazla mobil cihazla test edilebilir.
 3. İnternet erişiminde hem kablosuz hem de mobil bağlantıyla denenmesi önerilir. (Modeminde kapatılması gerekebilir)
 4. Uygulamanın verilerinin silinmesi ile test edilsin. (Önbellek ile veriler)
 5. Başkalarında sıkıntı olmadığından eminseniz uygulamanın kaldırılıp tekrardan kurulması.
 6. Uygulamada şifre sıfırlamayla alakalı seçeneğe ulaşılabiliyorsa sıfırlama adımının uygulanması önerilir.
 7. Başka cihazda açılıyor ise eski bir sürümün kurulması çözüm sağlayabilir. Duruma göre fabrika ayarlarına döndürülebilir.
 8. Bağlantılarla alakalı durumlarda manuel bir DNS adresi veya VPN kullanılması iş görebilir.

Bunlardan sonra eğer hesapla ilgili yanlış giden bir durum varsa Tik Tok iletişim yazımızdaki bağlantıyla yardım isteyebilirsiniz. Geliştiricinin yoğunluk durumuna göre bir ihtimal cevap veren olabilir.

TikTok şikayetler sorunu

Belli başlı az sayıda bir sosyal ağ için sık sık yapılan şikayetler oluyor ve bunlardan biri uygunsuz paylaşımlar ve rahatsız edici yorumlar. İşte böyle bir durumda yapılacak işlemler arasında hesaba uygulanacak engellemeler söz konusu olabiliyor. Böyle bir durumla bazı ağlarda karşılaştık ve zannetmiyorum bununla alakalı olsun denilen şeylerde evet onunla alakalı olduğu zamanla anlaşılıyordu. 

Geliştiriciler bazı durumlarda kişinin girişlerini kısıtlayabiliyor. Bu bazı durumlarda 1 gün, 7 gün veya aylarla ifade edilebiliyor. Yukarıya eklemedik ama şu da kontrol edilmesi gerekn bir durum. Başka bir hesapla hesabınıza bakmanız ve yolunda gitmeyen bir durum var mı incelemeniz gerekebilir.

Bir diğer sıkıntı ise kişinin hesabı çalınmış ama bundan heberi olmaması. Uygulamada bazen yanlış şifre veya daha önce uygulamada oturum kayıtlı olduğundan dolayı bir parola hatası almadığından dolayı aklına gelmeyebiliyor. Biz durumun anlaşılması için bir şifre sıfırlamasının yapılmasını öneriyoruz. 

Tik Tok giremiyorum nasıl açılır

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 03:25