Tik Tok kişi engelleme engel kaldırma

Tik Tok kişi nasıl engellenir ve sonrasında pek az kişide görülen engel kalkmıyor sorununu ele alacağız. Kişi engeli nasıl kaldırılır resimli şekilde göstereceğiz.

Andronova

Yanlışlıkla Tik Tok kişi engelleme işleminden sonra kişi engelini kaldırma sorunu yaşayanlar olabiliyor. Haberde öncelikle kısıtlamanın nasıl yapılacağını ve peşinden de kaldırma işlemi için yapılacaklardan bahsedeceğiz. Bazen bilerek bazen kasıtlı yapılan işlemlerde askıda kalma diye bir durum söz konusu. Bu her sistemde görülebilecek aksaklıklardan biridir.

Rahatsızlık veren kişilerin yayınladıklarınızı görmesini, yorum ve beğeni yapmasını istemiyorsanız o zaman kişi engeli ve paylaştığınızı kimlerin görebileceğini sınıflandırabilirsiniz. Öncelikle ya kişiyi engelleyeceksiniz ya arkadaş olarak takip sınıfında tutmayacaksınız.

 • Engel kaldırılmıyor ise aşağıdakilerden bağımsız birde pro hesaba geçilmesini öneriyoruz. Bunu ayarlardaki hesabımı yönetten yapabilirsiniz.

TikTok kişi nasıl engellenir?

Öncellikle ister kişinin paylaştığı bir paylaşım üzerinden devam edersiniz veya hesabın ana sayfasından işlem yaparsınız. Olursa vazgeçmek isterseniz tekrardan bu işlemleri tekrarlayınız ama aşağıda direk bölüm kısmını anlatacağız.

 1. Görnek istemediğiniz kişinin profilini açmak için “Kullanıcı adına” dokunuyoruz.
 2. Kişi ismi yanında yan yana üç noktaya giriyoruz.
 3. Altta çıkacak olan “Engelle” seçeneğine dokunun.
 4. Kullanıcı engellenmesi için “Onay” yazısına dokunun.

Tik Tok kişi engelleme engel kaldırmaTik Tok kişi engel kaldırma

Tik Tok kişi nasıl engellenirTik Tok kişi engellemeTik Tok kişi engeli kalkmıyor

Tik Tik kişi engelini kaldırma

Yöntem yine aynı ama burada tüm engellenen hesapların nerede tutulduğunu göstereceğiz. İşte ilgili bölümden kolayca yasaklamayı kaldıracaksınız.

 1. Uygulamadan “Ben” olana girin.
 2. En üst köşeden üç nokta simgesine dokunuyoruz.
 3. “Gizlilik ve güvenlik” bölümüne geçelim.
 4. En aşağıda bulunan “Engellenmiş hesaplar” kısmına dokunun.

TikTok kiş engeli kalkmıyor

Esasında sıkıntı olan hesapların ya kendilerinden kaynaklı işlem engeli almış oldukları veya hesaplarında ağ kaynaklı askıda kalma durumu görülüyor. Biz burada kişilerin neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz ve sonunda bir çözüm getirmezse geliştiricinin sorun bildirim seçeneğinin kullanılmasını önereceğiz.

 • Hesap oturum sonlandırma seçeneğini deneyin. Tekrar oturmunuzu açın.
 • İnternet bağlantısının hem mobil ile hem kablosuz olarak deneyin.
 • Başka bir hesap varsa veya arkadaşınızın olabilir telefonunuzda deneyiniz.
 • Kendi hesabınızı da başka bir telefonla test edin.
 • Kişinin engel kısmında olmadığını görüyorsanız tekrar listeye alıp kaldırın. Bazen burada olmuyor ama erişime izin vermeyebiliyor.


Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 20:56

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın