Tik Tok şikayetle hesap kapatma

Tik Tok kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır dersiniz? TikTok şikayetle hesap kapatma şikayet sayısına bakmıyor şikayet nedenine bakıyor. Yani geçerli bir sebep olması gerekiyor.

Tik Tok şikayetle hesap kapatma
müşteri hizmetleri

Tik Tok şikayetle hesap kapatma gerekçeli sebep olmadan anlamsız olabiliyor. Yani bir hesabı şikayet ettiğinizde şikayet nedenini seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz şikayet, gerçekten kişinin hesabında bulunması gerekiyor. Aksi takdirde sorunun bildirimi geçersiz kalır. TikTok şikayetle hesap silme nasıl yapılır?

İşlem yaptırmak istediğiniz hesabın kullanıcı adına girip yukarıdaki noktaların bulunduğu yere dokunarak gerekli bildirim seçeneklerini görebilirsiniz. 

Rahatsızlık veren kişileri veya paylaşılan videoların kaldırılması için gerekli başvuruyu ya video üzerinden veyahut TikTok iletişim bildirimini doldurarak iletilebilir. Bazı durumlarda çok fazla şikayet edilmesini sağlayarak daha hızlı aksion alınabilir veya yasal olarak başvurunuz gerekebilir.

TikTok şikayetle nasıl kapatılır?

  • Rahatsız duyduğunuz hesabın profiline girip 3 noktaya tıklayıp
  • "Rapor et" sonrasında ilgili seçenekleri seçip işlem yapınız
  • Rahatsız edici paylaşımlar yapıyorsa ve videoları görmek istemiyorsanız kişi engelleme yapabilirsiniz
  • Bu seçenekte aynı bölümde "Engelle" ile yapılır. 

Tik Tok kaç kişi şikayet ederse kapatılır?

Tik Tok şikayetle hesap silme bildirimleri için eğer haklı bir sebep varsa çok sayıda şikayet sadece süreci hızlandırır. Yani şu kadar kişi şikayet ederse hesap kapatılır diye bir bilgi bulunmuyor. Gerçek dışı şikayetler sonuçsuz kalır. Bir ihtimal kişinin başka bir kabahati varsa bu dikkat edeilerek işlem yapılır.

"Bir problemi rapor et" seçeneğine girdiğinizde İngilizce sorun bildirim başlıklarını göreceksiniz. Buradan sizinle alakalı olanı seçip Tik Tok' a bildiriniz.

Tiktok şikayet ile hesap kapatma yapılamıyorsa tiktok müşteri hizmetleri konusuna bakınız.

Tik Tok şikayetle hesap kapatma

Tik Tok şikayet etme

Üç nokta ile de rapor edebilirsiniz. Engelle seçeneğiyle de "Bu bir spam" veya "Bu uygunsuz" seçeneğinden biriyle işlem yapabilirsiniz. Uygunsuz genelde cinsel video paylaşanlar veya şiddet içerek videolar paylaşanları şikayet edebilirsiniz. Spam genel olarak taklit hesap yani sahte hesap şikayeti, dolandırıcılık, rahatsız edici mesaj gönderilmesi ve rahatsız edici paylaşımlarda bulunulduğunda tercih edeilebilir.

TikTok şikayetle nasıl kapatılır?Tik Tok şikayet etme

TikTok şikayetle hesap nasıl kapatılır resimli olarak göstermeye çalıştık ve yine belirtelim özel durumlarınız için belli aralıkla çok fazla şikayet veya savcılığa gitmeniz daha mantıklı olabilir. Nişanlı ile veya evliliklerde eşler arasında huzursuzluk sosyal hesaplardan çok sık çıkmakta.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 20:43
müşteri hizmetleri