Tik Tok videoları açılmıyor veya video gözükmüyor

Tik tok video açılmıyor ya da neden videoları göremiyorum gibi sorun yaşayanların buna neden olacak sebeplerini inceleyeceğiz. Tiktok videolar görünmüyor sorunu!

Tik Tok videoları açılmıyor veya video gözükmüyor
müşteri hizmetleri

Son aylarda oldukça popüler olan ve yüzlerce milyonun üzerinde indirilen bir sosyal platform olan tik tok sunucuların yoğunluğu ve bazı güncellemeler sonucunda birçok kullanıcıdan hata vermeye başladı. Bu hataların bazıları tik tokta videoların gözükmemesi bazıları da kullanıcıların gözükmemesi gibi değişik sonuçları mevcut. Bu hataların çözümleri ise birkaç değişik yöntem ile çoğunlukla çözülüyor. Bu yöntemlerden bazıları birkaç kullanıcıdan, bazıları ise başka kullanıcılarda işe yarıyor.

Tik tok videolar açılmıyor sorunu farklı görünmeme sorunu farklı olabiliyor. Bazende bir neden her ikisi içinde geçerli olabilmekte.

Öneri ilk işlem cihazınızı kapatıp açmanız. Sonraki ise yakınınızda olan kişilere sorarak onlarda da aynı sorun var mı bakmanız. Başka bir telefonda kesinlikle hesabınızı deneyiniz. Birde Wifi, 4.5G ve 3G internet bağlantılarını ayrı ayrı deneyin.

  • Size aşağıdakilerden bağımsız bir seçenek daha sunabiliriz. Uygulamadaki hesabımı yönetten pro hesaba geçilerek bu durumu belki çözebilirsiniz.

Tik Tok video açılmıyor

  • Video açılmıyor, telefonun video oynatıcı player uygulamasının yetersiz olması veya video oynatıcı uygulamasına ihtiyaç duyabilir
  • Anlık bir sorun çıkabilir veya bu sorun gün boyu devam edebilir
  • Telefonun dahili hafızası yetersiz durumlarında
  • Telefon yazılımın çok eski olması
  • Telefonda uygulamanın eski bir sürümü yüklü olabilir
  • İnternet hızının yetersiz olduğu durumlarda çıkabilir
  • Bölgesel veya kullanıcı bazlı sorunlar da çıktığı görülmekte. Aynı yerde bir kaç kişide sorun görülürken diğerlerinde görülmemesi
  • Telefonun tarih ayarının yanlış olması 
  • Kısmi olarak hesap ceza almış olabilir

Tik Tok videolar görünmüyor

Yukarıdaki durumlar bunun içinde geçerli olabilmekte. Yine olası nedenleri belirterek ek bilgilerle yazmaya devam edeceğiz.

Tik Tok’ta videoların gözükmemesi genellikle aşırı sunucu yoğunluğundan dolayı ortaya çıkıyor. Bu hatanın düzelmesi için genellikle birkaç saat beklemek yeterlidir. Fakat beklediğiniz halde sorun düzelmiyorsa diğer yöntemleri de denemekte fayda var.

Eğer beklediğiniz halde videolar hala gözükmüyorsa VPN yazılımı kullanarak programa girmeyi deneyin bu yöntem de işe yarayabilir.

Bunları da denediyseniz ama halen sorun devam ediyorsa uygulamanın kullanıcı verilerini ve önbelleğini temizlemeyi deneyin. Bu işlem için telefonunuzun ayarlar menüsüne girip uygulamalar sekmesini açın. Ardından tik tokun verilerini silin ve tekrar giriş yapın.

Tüm tiktok videolar açılmıyor ise cihazda ve hesapta sorun olabilir. Bunun dışında uygulamanın Türkiye kullanıcılarında, dünya genelinde veyahut bağlantı sorunundan kaynaklı izlenemiyor olabilir.

Tik Tok videoları açılmıyor veya video gözükmüyor

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 20:54