Tik Tok videolarım keşfete düşmüyor nasıl düşer

Tik Tok videolarım keşfete düşmüyor acaba keşfet engeli mi aldım diye düşünenler oluyor. Evet olabilir ama böyle durumda videolar nasıl düşer bilen olmaz.

Tik Tok videolarım keşfete düşmüyor nasıl düşer
müşteri hizmetleri

Keşfet, TikTok' un önemli özelliklerinden biri ve bazılarında gelen yasaklamalar veya geçici engeller bu özelliği kullanılmaz hale getirebiliyor. Düşünün çok yüksek izlenme sayılarına ulaşanlar bir bakmışsınız doğru dürüst izleme sayısı videolarda görülmemekte. Tik Tok videolarım keşfet'e düşmüyor acaba engel mi yedim ve keşfete nasıl düşülür gibi yardım isteyenlerle ara ara karşılaşmaktayız. Burada direk engellendin demek doğru olmaz. 

Videoların keşfete düşmeme sorunu önce kişiyle başlar ve sonrasında altında yatan diğer nedenler araştırılır. Son zamanlarda ne yaptım ki bu sıkıntıyla karşılaştım diyerek bir düşünmek izap eder. Sizden doğan sıkıntılarda geri dönüşü olabilecek durumlar söz konusu. Biz yazımızda ne gibi işlemlerle bu durumu kaldırabilirsiniz bunu inceleyeceğiz.

İlk deneyecekleriniz şunlar:

 • Başka bir cihazdan denemeler yapın.
 • Hesapla alakalı yakın bir zaman içerisinde bir uyarı geldi mi?
 • Oturumunuzu kapatıp yeniden girip tekrar bir kaç test ettiniz mi?
 • Hesabınız doğrulandı mı ve ek doğrulamayı yaptınız mı?
 • Uygulamanın pro hesabına geçerek deneyiniz.

TikTok keşfete neden düşmez?

Şu veya bu nedenle çıkabilecek yasaklamalar veya kullanıcının hesabıyla alakalı sıkıntılar çıkabiliyor. Buradaki durumun ne olduğunu önce denemelerle anlamaya çalışacağız. Uyarı geldi veya gelmedi yapılacaklar yapıldıktan sonra sıra iletişime geçmeye gelecek.

 1. Kısa ve uzun tüm videolarda durum aynı mı?
 2. Çık sık yorum ve aşırı beğeni yapıyor musunuz?
 3. Aşırıya kaçan takipçi işlemi bir şüphe oluşturabiliyor.
 4. Takipçi satın alınmasıyla alakalı ve takipçi programı ile ilgili yönergeler belli. Tespit edildiği andan itibaren gerekli yaptırımlar devreye girer.
 5. Video paylaşımlarda usulsuzluk yapıldığı şikayetle veya doğal bir halde tespit edildiğinde büyük sıkıntılar çıkaracaktır.
 6. Doğrulanmamış veya bilgileri yarım kalmış hesaplarda kısıtlamalar görülebilir.
 7. Şikayetle bir yaptırım alınabilir. Canlı yayın engeliyle ve keşfet engeli çıkabilir. 

Yani uzayıp giden bir listeyle karşılaşmanız mümkün. Yardım sayfasındaki bilgileri incelemek isterseniz uygulama ve tarayıcıyla kontrol edebilirsiniz.

TikTok keşfete nasıl düşülür?

İlla bunları yapın sorununuz ortadan kalkmış olacak diyenlerden uzak durunuz. Özellikle 3. parti uygulamaların ve site yetkilendirmelerine dikkat ediniz. Hesabın öalınması veya sizin adınıza yapılan bir kaç işlemle karşılaşabilirsiniz.

 1. Arkadaş çevrenizle görüşüp onlarda da aynı problemler var mı sorunuz. Genele ya da bazı hesaplarda sistemden kaynaklı sıkıntı çıkabiliyor.
 2. Hile ve yardımcı uygulamalar kullandıysanız kaldırınız. Erişim yetkilerini de sonlandırınız.
 3. Şifrenizi değiştirip ek olarak hesaba eklenmemiş yöntemleri ekleyin. (Eksik bilgiler, numara ekleme ve e-posta gibi...)
 4. Başka kısımlarda da bir sıkıntıyla karşılaştınız mı düşünün ve bakın.
 5. Videolarda Türkçe karaktersiz paylaşım yapınız.
 6. Çok sayıda arkadaşınız ara ara kademeli beğeni ve yorum yapsın. Bir kişi bir kaç kereden fazla videolarda bu işlemi yapmasın.
 7. Peş peşe video atınız. Sonra gün içerisinde ara ara bir iki gün yüksek sayıda video paylaşımda bulunun.
 8. Açılan tag (#) yani etiketlerden çık sık kullanmayınız. Aynı etiketleri de çok sık kullanmamaya özen gösteriniz.

Tik Tok keşfet engeli nasıl kaldırılır

Keşfet engeli geldiğinden eminseniz Tik Tok iletişim sayfamızda nasıl başvuru yapacağınız resimlerle gösterdik. Açılan başlık ve alt kategori birebir veya yakın olmasına özen gösteriniz. Dil desteği yetersizliğinden dolayı açıklamaya hem İngilizce hem Türkçe metin eklenebilir. Birde uygulama ayarına girip hesap eklemeyle başka bir hesabınızla deneyin. Birbirlerine geçişi uygulama üzerinden yapın. Birde" Deneme kullanıcı grubuna katılın" seçeneğini kullanın.

Şunları bilmeniz de fayda var:

 • Ceza gün veya hafta bilgisi verilmeyebilir.
 • Yapılan hilelerde tolerans tanınmayabilir.
 • Telif konularında yaptırımlar ağır olur.
 • Kullanıcıları rahatsız edilen davranışların büyüklüğüne göre yaptırım kararı çıkar.
 • Özür ve dikkatli olacağınızı belirtmeniz bu durumu ortadan kaldırmayacaktır.

Aşırıya kaçan topluluk kuralları ihlallerinde verilen bir ceza varsa ilgili gün belirtilmeyebilir ve sistem otomatik engeli yapar detaylarını siz bir ihtimalle başvuruyla öğrenirsiniz. Bu da biraz zor olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu başvurulara dönüş yapılmadığını vurgulayalım. Bundan dolayı ki ara ara başvurulması iacap etmekte.

Tik Tok videolarım keşfete düşmüyor nasıl düşerTik Tok videolar keşfete nasıl düşülür

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 22:14