TikTok doğrulama kodu eski numarama gidiyor

TikTok doğrulama kodu eski telefon numarama gidiyor diyerek bir yol arayanların pek bir çözüm yolu bulamadıklarını görüyoruz. Yapılan işlemlerin bir çoğu yine aynı ekrana attığı durumlarda artık denemelerde son bulabiliyor. Uygulama içerisinde pek bir seçenek bulamayanlar için önerilerimizi aşağıya sıralıyoruz.

Andronova

Tik Tok doğrulama kodu, şifre sıfırlamasının yapılması gerektiğinde, numarayı hesaba eklemek istenildiğinde ve hesap çalınmasında erişim için denenen bir yöntemdir. Bazen doğrulama işleminde e-postaya gelmez ya da telefona. İçeriğimizde konuyu farklı açılardan ele alacağız. Ama önce kontrol etmeniz gereken alanlar olabilir.

Gelmeme nedenlerinde şunlara bakmamız gerekebilir:

 • Mail’ e gelmiyorsa spam (Gereksizler) kısmı kontrol edilmeli.
 • Mail’ de yeterli alan kalmamış olabilir.
 • Aksaklıklar görülebilir ve genelde lüzumsuz e-postaları silerek test ederiz.
 • Telefonda bir engelleme uygulama veya dahili hizmet varsa durdurun.
 • Numara taşıması veya yeni alınan sim kart nedeniyle 3 gün kadar bu bildirimler gelmeyecek.
 • Çoğunlukla Hotmail’ de görülüyor ve Hotmail hesabını Gmail’ e ekleyerek buraya mailler çekilebilir.

Kod gelmiyor aksaklıklarında denenecekler

Yukarıdakiler gelmemeye örnek olarak yazılmıştır ve gelelim eski telefon numarasına giden kod olayına. Burada pek fazla bir şey yapamazsınız ama iş görecek iki üç önerimiz olacak.

1- Kapatılan veya değiştirilen numarayı geri alma

Evet hattın iptalinden itibaeren belli bir zaman eski sahibinin geri alabilmesi için zaman verilmiştir. Bu bazen 1 yıl oluyor bazen 2 yıl ve net bilgi için çağrı merkezinin aranması veya işlem yapmanız için ilgili operatör bayisine gitmeniz gerekebilir.

 • Numarayı almanızda bir problem yoksa ilgili operatörün resmi iletişim merkezine gidin.
 • Kimliğinizle ve dilekçe ile başvuru yapıyorsunuz.
 • Yeniden açma ücreti alınıyor. (Biraz fazla olabilir)
 • Gün içerisinde açılabilir ve açılırsa bildirimler için 3 günün dolmasını beklemeniz gerekebilir.

2- Mail ekli ise doğrulamayı buraya talep etme

 • Kodun gönderilmesinde bu şekilde bir seçenekle karşılaşılması için şifrenin sıfırlanması veya yardım kısmının kullanılası gerekiyor.
 • Bunada erişiminiz yoksa uygulamadaki ? dokunularak çıkacak bölümler üzerinden talep gönderin.
 • Açıklama kısmı açılırsa erişiminiz olan bir e-posta hesabını eklemenizi öneriyoruz.

Geliştiriciye ulaşmanız için resimli anlatımlı başvuru TikTok iletişim yazımızda yer almaktadır. Farklı bir işlem ise yeni bir hesap açılması veya başkasının hesabı üzerinden iletişime geçmeye çalışmanız.

Tik Tok doğrulama kodu eski numarama gidiyor
Tik Tok doğrulama kodu eski numarama gidiyor

Yardım merkezine baktığınızda büyük ihtimal bununla alakalı direk bir öneriyle karşılaşmayacaksınız. Bundan dolayı sorun ilerişimindeki bağlantının kullanılmasını öneriyoruz. Ne zaman dönerler gibi sorular soranlara kimse şu zaman bilgisini veremez ama bir iki hafta aralıklı yapılmayan dönüşlerde tekrarlanması önerilir.

Tik Tok kod eski numarama gidiyor
TikTok kodu eski telefon numarama gidiyor

Şüpheli durumlar ve yaptırımlar

Oturum açarken farklı bölgelerden giriyor izlenimi ve aşırı şekilde yanlış şifre girişleri direk şüpheli olarak görülebilir. Böyle olduğunda belli süre kısıtlamayla karşılaşırsınız ve sonrasında kendiliğinden düzelir. Tabi yapılanların tekrar edilmemesi ile çözülecektir.

Ceza alınmış hesaplara uygulanan yaptırımlarda bazen gönderilen bildirimler ulaşmayabilir. Bunda ise verilen cezanın bitmesi beklenmesi gerekebilir.

Kullanılan telefonun ve internetin değiştirilerek denenmesini de öneririz. Bir kaç kez deneyin ve erişemezseniz biraz ara veriniz.

Cihaz veya uygulama kaynaklı sebepler

Çıkan sürümlerde bazen uyum sorunu yaşanabiliyor. Kullanıcı burada sürekli yaptığı denemelerin sonucu kendi kendine geçici engel oluşturuyor. Diğer türlü durumlarda ise cihazın şüpheli görülmesi veya virüs olmasından dolayı uygulanan engellerde bununla alakalı olabilir.

Yukarıdakilerini dikkate alarak farklı sürümlerde ve cihazlarda denenerek bir yol bulunabilir.

Andronova