TikTok yaş değiştirme sınırı uyarısı

TikTok canlı yayında hediye alamıyorum 18 yaş sınırlamasına takılıyorum ve yaşımı değiştiremiyorum. Doğum tarihi değişimi artık öncelik olarak karşımıza çıkıyor.

Andronova

Tik Tok canlı yayında hediye almak için 18 yaş sınırlaması var yani bağış almak için en az 18 yaşında olmanız gerekiyor. Malum bu uygulamada para kazanmak için reklam kazancı diye bir sistem bulunmuyor ve sık sık bu uygulamayla ilgili sorular geliyor.

Yaşa takılıyorum diyenlerden bazıları gerçekten yaşı küçük ve bazılarında ise bilerek veya bilmeyerek yaşını küçük girmesinden dolayı sorun yaşamakta. Çoğu yanlışlıkla yaşımı küçük girdim ve nasıl değiştiririm diyor. Tabi bundan kasıt ilgili ayarın nerede olduğu değil ilgili bölümden değiştirmeye izn vermemesinden kaynaklı olabiliyor.

Öncelikle yaşımı nasıl düzeltirim diyenlere gerçek yaşınız 18 veya üstünde ise bunu belgelemeniz gerekebilir. Yazımızda yapılacakların normal hali ve birde başvuruyla yapılacak halinden bahsedeceğiz.

İlk inceleme için:

 • Başka bir telefonda yayın yapmaya çalıştınız mı? Bazılarında telefondan kaynaklı bir problem nedeniyle yayın açılmıyor veya bağış sisteminde uyarı verebiliyor. Yaş uyarısı verenlerde kullanılan cihazda birden fazla hesabın kullanılması veya şüpheli bir durum algılaması olabiliyor.
 • Hesap oturumunu uygulamadan çıkışa atıp tekrar ilgili ayarları kontrol ediniz.
 • Bazen internet bağlantısını sağlayan modem veya telefon banlanabiliyor. Bunun için farklı bir yerden ve cihazdan deneyiniz.

TikTok doğum tarihi nasıl değiştirilir?

TikTok doğum tarihi değiştirme işlemlerini sırasıyla ekledik ve sonrasında işlem yapma engeli için önerilerimiz olacak.

Şimdi telefonla hesap açarken pek yaş bilgisi yer almaz ama para kazanmada ön plana çıkar. Birnin hat alması için zaten yaşının tutması gerektiğinden bu bir kıssas olarak görülür. Bazılarıda ayarlardan aile eşlemesinden dolayı sıkıntı yaşayabiliyor.

Uyarı geldiğinde kimlik doğrulamasından bulunmanız gerekebiliyor. Böyle bir seçenek sunulmadı ise mail veya problemi rapor etmeniz gerekecek. 

 • Uygulamadaki noktalı alana girin. Ayarlardan bu bölümü açın ve sorunla alaklı bir başlığa giriniz.

Bir başka öneri ise hesabımı yönetten profosyonel hesaba geçmeniz olacak. Belki bir hata varsa düzelmesi için iş görebilir.

Doğum tarihi değiştirme sorunu yaşayanlar için bildirim gönderme işlemleri şöyle olacak:

 1. Yukarıdaki noktalı bölümden ayarlara geçiniz.
 2. “Bir problemi rapor et” seçeneğini açın.
 3. “Canlı yayın ödeme” olana dokunun.
 4. “Ödeme ödüller” ve diğerle devam ediyoruz.
 5. Aşağıda “Sorun devam ediyor mu” dokunulacak.
 6. Gelen ekran uyarısı resmi eklenecek ve bildirimi yazarak başvurunuzu tamamlıyorsunuz.

TikTok yaş değiştirme sınırı uyarısıTikTok yaş değişimi

 • Burada diğer seçilmeden farklı başlıklarla ilerleyenler de olabiliyor. Lakin karşınızdaki ne kadar Türkçe biliyor veya sorununuzu başka şeylerle karıştırarak standart bir mesaj gönderebilir. Bunlar sistem tarafından taslak halinde kullanılabiliyor.

TikTok doğum tarihi değiştirmeTikTok doğum tarihi değişimiTikTok doğum tarihini değiştirme


Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 16:52

Andronova