Tilgin HGA1311 modem kurulumu

Tilgin HGA1311 modem kurulumu ve wifi kablosuz modem ayarları nasıl yapılır resimli anlatıma detaylı olarak yer verdik. İnternet bağlantı sorunu yaşarsanız iletişime geçebilirsiniz.

Tilgin HGA1311 modem kurulumu
banner192

Tilgin modemlerde genel olarak kurulum adımlarına yer verdik. Görsel anlatımımızda Superonline için hem modem kurulumu hemde modem ayarlarını anlattık. 

Modem kurulumunda sorun yaşarsanız; örnek modem kurulumu yapıldı ama internet yok ve modem üzerindeki internet ışığı yanmıyorsa modemin arka tarafında yer alan "Reset" çukuruna 10-15 saniye kadar basılı tutunuz. Bu işlemi modem açıkken yapınız. Sonra ışıklar yandığında tekrar modem kurulumunu yapınız.

Uyarı: Reset butonuna 20 saniyeden fazla bastığınızda modem arızalanabilir.

Tilgin modem bağlantı ayarları 

Bilgisayarınızı modemle LAN kablosuz aracılığı ile bağlayınız. Işıkların yanmasını bekleyiniz. Güç, ADSL ve LAN ışıklarının yanması gerekiyor.

Tilgin HGA1311 modem kurulumuTilgin modem kablo ayarları

Tilgin modem kurulumu

facebook müşteri hizmetleri
Google Chrome ya da İnternet Explorer tarayıcısı ile internet sayfası açıp adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız. Kullanıcı ve şifre bölümü açılırsan kullanıcı adı admin şifre ise superonline. Bazı modemlerde şifre admin ya da ttnet olabiliyor.

Açılan seçeneklerden üst tarafta yer alan "Ayar" ya da varsa "Setup" yazısına tıklayınız. Sol tarafta bulunan "WAN Ayarları" altında yer alan "Bağlantılar" seçeneğini tıklayınız. Orta tarafta çıkan "superonline" yazısınının yanındaki kutucuk etkin değilse etkin yapıp uygula sonra superonline yazısının üstüne tıklayınız. Açılan seçeneklerde aşağıda "PPP" başlığı altında bulunan internet servis sağlayıcısı tarafından verilen kullanıcı adı ve şifreyi yazınız ve kaydet yapınız. www.andronova.net

Tilgin modem bağlantı ayarları Tilgin HGA1311 modem kurulumuTilgin HGA1311 modem ayarlarıTilgin HGA1311 kablosuz modem kurulumumodem kurulumuHGA1311 modem kurulumu

Tilgin HGA1311 modem kurulumu

Tilgin kablosuz modem kurulumu

Kablosuz başlığına tıklayınız. Ad yazan yere kablosuz ağ adını yazınız. Güvenlik modu WPA2 / WPA seçiniz. Parola bölümüne kablosuz ağ şifrenizi yazınız.

Tilgin kablosuz modem kurulumu

Tilgin kablosuz modem kurulumu ayarları

Superonline Tilgin HGA1311 modem kurulumu sırasında sorun yaşarsanız önerdiğimiz müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz. Modem kablosuz ağ şifresini unuttum diyen kullanıcılar aynı bölümden şifreyi değiştirebilirler. Unutmadan modem arayüzüne giremezseniz modemi resetleyerek fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurulum yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 05:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER