USB flash bellekten Android Smart TV APK uygulama yükleme

Android Smart TV USB flash bellekten APK uygulama yükleme işlemi nasıl yapılır resimli anlatım ile yardımcı olmaya çalıştık. Bilinmeyen kaynaklar nasıl açılır içinde bilgi yer alıyor.

USB flash bellekten Android Smart TV APK uygulama yükleme
müşteri hizmetleri

Smart TV Android uygulama yükleme USB flash bellekten nasıl yapılır resimli anlatımı sizlere hazırladık. Flash diskten Smart TV APK yükleme işlemi için örnek Philips Smart TV verildi. Ek olarak bazı televizyonlarda yazılımda güvenlik kilidi kaynakı bilinmeyen kaynaklar açılmıyor sorunu görülebiliyor.

Televizyonunuzun markası ne olursa olsun Android işletim sistemli bir modelin olması yeterli. Dışarıdan televizyona uygulama yüklemek için gerekli olanlardan biri dışarıdan yüklemeye izin butonunun açık olması. Bu durum cihaz geliştiricisi tarafından genelde kapalıdır.

Smart TV bilinmeyen kaynaklar neden kapalı? Dışarıdan gelebilecek zararları önlemek veya az bir etkiye dönüştürmek için bu seçenek pasif olur. Bazı üreticiler bilinmeyen kaynakları açma kapatma seçeneğini pasif yapar ve bazıları ise size zararını yazar sonra onayınızla bu seçeneği açar.

Smart TV bilinmeyen kaynakları açma

Philips Smart TV için ayarlara yer verdik ve görseller yine aynı markadan alınmıştır.

  • Ayarlara girip tüm ayarlara dokunun 
  • Android ayarları
  • Güvenlik ve kısıtlamalar
  • Bilinmeyen kaynakların yanındaki butonu açınız. Yeşil oldu ise işlem tamam
  • USB flash bellekten Android Smart TV APK uygulama yüklemeAndroid Smart TV uygulama yüklemeAndroid Smart TV apk yükleme

Android Smart TV APK yükleme

APK dosyasını yüklemek için bilinmeyen kaynakların açıldığından eminseniz o zaman ilgili uygulamayı güvenilir sitelerden birinden indirin. Öneri apkmirror.com sitesi tercih edilebilir. Tabi kefil misiniz derseniz ne yazık ki olamayız ve bugün güvenli olan yarın güvenli olmayabilir.

  • Flash belleğe bilgisayardan indirdiğiniz APK dosyasını atınız
  • Televizyona takıp ortamdan USB' ye girip dosyası seçin. Eğer ilgili dosyayı görmüyorsa o zaman dosya görüntüleme veya açma uygulaaması yükleyin.
  • Televizyon uygulama yükleme mağazasından "ES dosya yöneticisi" uygulaması varsa yükleyin. Yoksa televizyon tarayıcısından arayıp yükleyin
  • Şimdi flash diske girip ilgili uygulama yardımı ile APK dosyamızı televizyona yükleyelim
  • Bazı TV' lerde "İptal, Google Play ve yükle" seçenekleri ekrana geliyor ve yükle ile işlemi başlatıyorsunuz

ES dosya yöneticisinden ana sayfada sağda bulunan USB yazan yere tıklayarak klasörler içerisinden APK dosyasını bulup çalıştırınız.

Haberimizle LG, Sony, Arçelik, Beko, Vestel, Hi Level, Sunny, Philips ve Samsung Smart TV uygulama nasıl yüklenir yanıtlamak istedik. Sorularınız için detaylı ve ekleyebiliyorsanız ekran görüntüsü ile yardım isteyiniz. İlerleyen saatlerde veya gün içerisinde dönüş yapmaya çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 15:03
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Volkan Ülgü
Volkan Ülgü - 10 ay Önce

Öncelikle benimle aynı sorunu yaşayan bir arkadaşa denk gelmek çok iyi oldu:)) Koray çörten aynı sorun bende de var fakat çözüme ulaşamıyorum herkes farklı farklı cevaplar aramakta kimse cevaplamamakta bu işin sonu nereye varacak böyle??

Sıkıntı tarafı
Sıkıntı tarafı @Volkan Ülgü - 10 ay Önce

Bu durum bazı model ya da markalarda bu bölümün kısıtlanmasından dolayı görülüyor. Bazılarında kumandadan bazı tuşlarla bazılarında yazılımla... İlgili markanın yetkili servisi aranabilir ya da çağrı merkezi (nere olduğu önemli değil)

Koray Çörten
Koray Çörten - 12 ay Önce

Sunny android tv aldım ve apk dosyası yüklemek için bilinmeyen kaynakları açmam lazım fakat bunun ile ilgili android ayarı yada gelişmiş ayar seneneği TV de yok. Apk dosyalar için bu TV nin sistemini nasıl açabiliriz

Yusuf
Yusuf - 13 ay Önce

Grundig TV' im var tarayıcı bile yok ama YouTube vb var nasıl yüklerim web tarayıcısı?

Grundig Smart TV tarayıcı yükleme
Grundig Smart TV tarayıcı yükleme @Yusuf - 13 ay Önce

Televizyon Android tabanlı ise bilgisayardan opera veya puffin tv denenebilir.

Ünal
Ünal - 13 ay Önce

Merhaba, bende lg webos smart var ve Tv+ uygulamasını yüklemek istiyorum. Nasıl yardımcı olabilirsiniz. Bilgi bekliyorum. İyi günler dilerim

Yüklenmiyor
Yüklenmiyor @Ünal - 13 ay Önce

Yanlış hatırlamıyorsam Turkcell TV Plus' ı desteklemiyor.

Soner
Soner - 1 yıl Önce

Kolay gelsin efendim. Korax matrix gold uydu alıcısına apk yükleyebilir miyiz.

Uydu alıcıya APK yüklenebilir mi?
Uydu alıcıya APK yüklenebilir mi? @Soner - 1 yıl Önce

Mevcut uydu alıcılarda bulunmamakta. Cihazda Android işletim sisteminin olması gerekiyor.

Korkmaz ata
Korkmaz ata - 1 yıl Önce

Merhaba bende Philips android TV var USB den APK yüklemeden direk tarayıcılar üzerinde de yükleniyor çok rahatça sorun sadece android TV ler şuan için donanım olarak zayıf kalıyor ram 4gb romda 32gb olursa android TV ler daha kullanışlı olurlar tabi bu benim 2 senelik kullanıcı deneyimim sonucu şahsi fikrim


Teknoloji haberleri