Virüs nedeniyle silinen dosyayı geri getirme

Virüs bulaşan Windows bilgisayarınızdan ve Android cep telefonunuzdan silinen fotoğrafları, rehberi, Whatsapp mesajları ve dosyaları geri getirmek için kesin çözüm bu haberde.

Virüs nedeniyle silinen dosyayı geri getirme
müşteri hizmetleri

Virüs nedeniyle silinen dosyaları geri almak için bu yazımızı hazırladık. Genelde önemli özellikle parasal veriler içeren dosyaları veri kurtarma merkezleri çok yüksek ücretlerle kurtarmaya çalışırlar. Biz ise donanımsal arıza değilse yazılımsal ve virüs kaynaklı silinen verileri geri getirmek için önerilerde bulunduk.

Teknolojinin gelişimiyle artık insanlar işlerinin birçoğunu bilgisayar ortamından yürütmektedir. Teknoloji şirketlerinden en yüksek karlı şirketlere kadar bütün küçük şirketler dahil bilgisayar kullanarak işlemlerini internet ortamında yapmaktadır. Bu durum bazı olumsuz ortamların oluşmasına sebep olmaktadır. İnternet üzerinden yönetilen bütün işlemler aslında bir risk taşımaktadır. Riskleri önlemek ve azaltmak için çeşitliliği farklı olan yöntemler bulunmaktadır.

Bilgisayar virüsü ne demektir? Bilgisayar virüsleri çeşitli şekilde kullandığınız programlara bulaşarak çalışmalarını engeller veya bilgilerinizi sizin haberiniz olmadan başka bir bilgisayara aktarabilir. Virüsler çalışma şekline göre farklılık gösterir. Neredeyse bütün virüs tipleri ilk bulaştıktan sonra dağılarak diğer programlara bulaşır ve bilgisayarınıza zarar verir. Dosyalara bulaşan ve bilgisayarın sistemine bulaşan olmak üzere ikiye ayrılabilir. Bilgisayara bulaşan virüs tipleri daha tehlikeli olup geri dönüşü olmayan zararlar vermeleri muhtemeldir.

Virüs nedeniyle silinen dosyayı geri getirme

Dosyaları şifreleyen virüs

CryptoLocker virüsü: Bu virüs bulaştığı bilgisayarda ve Android cep telefonda bulunan tüm dosyaları şifreleyerek para istemekte. Virüs fidye virüsü olarak geçmekte. Bu virüsün çeşitleri bulunmakta. Bazıları antivirüs programlarıyla temizlenmekte. Bazıları da zaman almakta. Temizlemede kullanılan antivirüs programları Kaspersky, Bitdefender ve Avast... Avast virüs programı ile nasıl temizlenir sitemizde ilgili haberi incelemenizi öneririz.

Virüs programları: Virüslerin bilgisayarınıza bulaşmasını engellemek için anti virüs programları kullanılabilir. Bazı anti virüs programları ücretsiz olsa bile hepsi gerekli korumayı ücretli versiyonlarında sağlar. Virüs nedeniyle silinen dosyalarınızı bu anti virüs programların ücretli versiyonlarında bulunana dosya kurtarma seçenekleri mevcuttur. Anti virüs programı kullanmak istemiyorsanız internet ortamında bulabileceğiniz dosya kurtarma programları mevcuttur. Ancak bu programlar kendi içlerinde farklı tür virüs bulundurabilir. Kullanmadan önce araştırmanızı yapınız. İnternet ortamındaki bir çok virüs tipi dosyaları silmez sadece gizler. Dosya görünümünü açarak dosyalarınızı kullanabilirsiniz.

Virüsten dolayı silinen verileri kurtarma 

Virüsten dolayı silinen verileri kurtarma 

Windows bilgisayarda ve Android cep telefonda veri kurtarma programlarını deneyiniz. Hatta iOS iPhone telefonda silinen verileri de geri alabilirsiniz. Apple' ın iOS sistemi Android gibi açık kaynaklı olmadığından virüs olayı daha düşük olur.

iPhone, Windows bilgisayar ve Android virüsün sildiği verilere ulaşma! FoneLab, Comfy File Recovery, My Flash Recovery ve Disk Drill veri kurtarma programlarıyla %100 olmasa da çoğu silinen dosyaları geri getirebilirsiniz. Silinen fotoğraflar, belgeler, videolar, SMS, Whatsapp mesajları (silinen whatsapp mesajları geri getirme), telefondaki rehberdeki kişileri ve dosyaları geri alma yani veri kurtarma programlarıyla geri getirme çok kolay olabiliyor. Detaylar aşağıdaki örnek konularda...