WhatsApp grup görüntülü arama nasıl yapılır?

WhatsApp uygulamasına grup görüntülü arama geldi. 2-3 Ay önce gündeme gelen bu özellik şu an Türkiye kullanıcılarına sunuldu. Grup görüntülü arama nasıl yapılır Android ve iPhone için çoklu görüntülü görüşme!

WhatsApp grup görüntülü arama nasıl yapılır?
müşteri hizmetleri

Kısa süre önce duyurduğumuz WhatsApp grup arama özelliği nihayet Türkiye kullanıcılarına ulaştı. iOS ve Android platformlarında yerini alan özelliği WhatsApp sürümünü güncelleyerek veya yeniden yükleyerek ulaşabilirsiniz. Toplu görüntülü arama özelliği şu an için 4 kişiyle sınırlı. Büyük ihtimal bu sayı artabilir.

WhatsApp' a ara ara gelen güncellemelerle kullanıcı odaklı gelişmeler devam etmekte. Görüntülü konuşma için gelen yeni güncelleme kullanıcılarından tam not alması bekleniyor. 

WhatsApp çoklu görüntülü arama özelliği yapılan testlerde düşük internet hızlarında dahi iyi sonuç almakta. Bu özellik içerisinde de uçtan uca şifrelemenin yer aldığı görülmekte.

WhatsApp görüntülü grup araması çok daha önce görüntülenmişti. Ama testlerde çıkan sorunlar nedeniyle bu zamana kadar bekletildi. 

WhatsApp grup görüntülü konuşma nasıl yapılır?

WhatsApp grup görüntülü arama iPhone telefon için örnek verildi. Eğer aşağıda simge çıkmıyorsa uygulama sürümünü incelleyiniz.

Önce biri ile görüntülü aramayı başlatınız. Görüntülü arama başladıysa sağ üst tarafta profil simgesine dokunun yani WhatsApp grup görüntülü konuşma nasıl yapılır? dokunun. WhatsApp kişiler listesi açılacak. Buradan teker teker grup aramasına ekleyiniz. Şu şekilde bir mesaj çıkacak "... grup aramasına eklensin mi". Eklendikten sonra sol üst tarafta eklenen kişinin aranması görünecek. Diğer kişileri de aynı yöntemle ekleyerek ekranı 4' e bölmüş olacaksınız. www.andronova.net

WhatsApp grup görüntülü arama nasıl yapılır?WhatsApp grup görüntülü görüşmewhatsapp grup görüntülü arama iphone çoklu görüntülü arama

WhatsApp grup görüntülü arama çıkmıyorsa veya görüntülü arama yapılamıyorsa ilgili sürümde sorun olabilir. Bunun dışında cihazın kendi sürümünde uyumsuzluk sorunu olabilir. Bu sorun özellikle iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s' de görülmekte. Çok nadir iPhone 7' de.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 03:32
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Whatsapp birden fazla kişiyle görüntülü konuşma
Whatsapp birden fazla kişiyle görüntülü konuşma - 2 yıl Önce

Birden fazla kişiyle görüntülü arama özelliği hayırlı olsun :)

Teknoloji haberleri