WhatsApp rehbere kayıtlı olmayan numaraya mesaj atma

WhatsApp kayıtlı olmayan numaraya mesaj nasıl atılır biliyor musunuz? Tıkla sohbet et ile bu mümkün. WhatsApp tıkla sohbet et nedir ve nasıl kullanılır iPhone Android?

WhatsApp rehbere kayıtlı olmayan numaraya mesaj atma
müşteri hizmetleri

WhatsApp‘ ın pek bilinmeyen bir özelliği olan "tıkla sohbet et" nedir nasıl kullanılır detaylarıyla anlatmaya çalışacağız.

Tıkla sohbet et özelliği, WhatsApp uygulamasında rehberde yer almayan bir telefon numarasını rehbere kaydetmeden nasıl mesaj gönderilir ve sohbet edilir sorusunun cevabı. Bu özelliğin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gereksiz gördüğünüz ve telefona kaydetmek istemediğiniz birinin numarasına mesaj göndermek istiyorsanız bu belki bir seferlik bir mesaj olabilir diye kaydetmek istemeyebilirsiniz. İşte burada devreye "tıkla sohbet et" girecek.

WhatsApp rehbere kayıtlı olmayan numaraya mesaj atma

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme

Tıkla sohbet et kullanımı: Bilgisayardan veya tarayıcı üzerinden Web WhatsApp kullanarak mesaj göndermek için açık olan hesapta tarayıcıya api.whatsapp.com/send?phone="buraya telefon numarası" yani bu api.whatsapp.com/send?phone=90530... şekilde yazıp giriniz. Ekrana "+90 530 ... numarasına WhatsApp' tan mesaj gönder" ve altında "mesaj" butonu çıkacak. Bu butona tıkladığınızda eğer hesabınız açıksa direk mesaj ekranı gelecek. Eğer açık değilse giriş yapmanız istenecek.

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme

WhatsApp telefon numarasına mesaj atma: İsteyenler için kişiselleştirilmiş mesaj yani yazacağınızı kısaca yazarak direk gönderme. Bunun için api.whatsapp.com/send?phone=90530...&text=andronova.net%20test uzantısı kullanılabilir. Buradaki yüzdelik işareti yazdıklarınızın arasına bir boşluk bırakmak için kullanılmakta. 

WhatsApp telefon numarasına mesaj atma

Tıkla sohbet et özelliği için tüm detaylara aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz. Yardım talep edenler ilgili konuya yorum yapabilirler. Sorunu detaylarıyla yazarak. Birde WhatsApp için Türkiye' de bir iletişim birimi bulunmuyor. Yani genelde form ve e-posta adresleri kullanılıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 03:14
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Mehmet çalışkan
Mehmet çalışkan - 2 yıl Önce

Bir çok e ticaret instagram hesabı zaten bu sistemi kullanmakta. Telefonla yapılacak bir şey değil ama nedense öyle bir imaj vermişler haberde.

Ayse yildirim
Ayse yildirim - 2 yıl Önce

Bunu masil indirebilirim

Kayıtlı olmayan numaraya mesaj atma
Kayıtlı olmayan numaraya mesaj atma @Ayse yildirim - 2 yıl Önce

Bu program değil tarayıcı üzerinden mesajlaşmayı sağlıyor

Teknoloji haberleri