Windows 10 açılış parolasını kaldırma

Windows 10' da güvenlik amacıyla kullanılan parola korumalı hesabın daha sonra parolasını iptal etmek kırmak için hangi adımları takip etmeniz gerektiği bu haberimizde anlattık.

Windows 10 açılış parolasını kaldırma
müşteri hizmetleri

Bilgisayara açılış şifresinin unutulduktan sonra dosyaların silinmeden açılabilmesi için önemli sıfırlama programları bulunuyor. Şu an en çok aranan Windows 10 şifre kırma programı şeklinde yazılmakta. 

Microsoft firması bilgisayarınızda bulunan dosyalarınızın güvenliğini sağlamak için sizlere parolalı hesap seçenekleri sunmaktadır. Bu özellik iş yeri vb ortamlarda başka kişilerin bilgisayarınıza ulaşmasını engellemek için kullanılsa da evlerimizde parolalı hesaplar çok da gerekli bir özellik değildir. Çünkü evde kendi bilgisayarınızı açarken her seferinden şifre girilmesi kişilerin canını sıkabilmektedir. Bu durumda Windows 10'da şifre ekranını kaldırmanız gerekmektedir. Aşağıdaki başlığımız altında sizlere yazılı ve görsek olarak sunduğumuz adımları takip ederek bu sorunuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Windows 10 açılış şifresini kaldırma

Windows 10 işletim sisteminde ister oluşturduğunuz yerel hesaplarda isterse microsoft hesabınızda olsun oluşturduğunuz şifreyi girmeniz mecburidir. Bu durum bilgisayardaki dosyalarınızın güvenliğini sağmak içinde olasa kişiler bu şifreyi girerken üşengeçlik gösterebilmektedir. Hatta şifre yerine yazılan 4 haneli pin kodları için bile kullanıcılar üşengeçlik gösterebilmektedirler. Bunun için şifre sorma ekranını atlama işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki adımları takip ediniz. www.andronova.net

  • İlk olarak kılavyenizde windows logusu ve R tuşlarına birlikte basınız. Windows işletim sisteminde en çok kullanılan özellik olan çalıştır ekranı karşınıza gelecektir. Bu çalıştır ekranına iki farklı kod yazarak kullanıcılar bölümüne ulaşabilirsiniz. Bu iki kod ise "control userpasswords2" "netplwiz" şeklindedir. Her iki koduda kullanabilirsiniz. Aşağıdaki iki kodunda yazıldığı çalıştır ekranı sizlerle paylaşılmıştır.

Windows 10 açılış parolasını kaldırma

Windows 10 açılış parolasını kaldırma şifre kırma

  • Bu işlemden sonra aşağıdaki hesaplar ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranın üst kısmında yer alan  "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir." yazısının başında bulunan işareti kaldırınız. Bu işlemden sonra tamam diyerek ekranı kapatınız.

Windows 10 parola kaldırma

  • Bu işlemden sonra hesabınız parolalı olduğu için sistem sizden bu işlemi onaylamınız istenecektir. Aşağıdaki ekranda olduğu gibi Otomatik oturum aç bölümü gelecektir. Bu bölümde yer alan bilgileri doğru girerek tamam tuşuna basınız.

şifre sıfırlama

Bu işlemlerden sonra Windows işletim sisteminde açılış parolasını kaldırmış olacaksınız.

Windows 10 şifre kırma programı

Eğer Windows 10 şifresini unuttunuz ve hiç bir şekilde açamıyorsanız "Elcomsoft System Recovery" programı ile sorunsuz Windows 10 şifresini kırabilirsiniz. Şifre kırma programı Windows XP ve Windows 7 için geçerlidir. Biz tüm sürümlerde daha önce denedik ve sorunla karşılaşmadık. Pro veya Home olması da önemlı değil.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 09:11