Windows 10 kaldırılamayan program nasıl kaldırılır

Mac olsun ve Windows 10 bilgisayar olsun kaldırılmayan programları kaldırmak için en iyi yöntem yardımcı bir program oluyor. Eskiden güvenli mod' a girerek yapılırdı.

Windows 10 kaldırılamayan program nasıl kaldırılır
müşteri hizmetleri

Windows 10 silinemeyen programı silmek için çok eski zamanlarda güvenli mod üzerinden işlem yapardık. Şimdilerde ise uygulamalar bu işi kolayca yapmakta. Daha önce de tanıttığımız bir program dahil geniş tanıtacağımız bir haber olacak.

İhtiyacımızı karşılayacak nitelikte özellikler barındıran birçok türden programı bilgisayarımıza kurmak isteriz. Zaman içerisinde ise pek çok durumda artık kullanmadığımız programları kaldırmamızın gerektiği zamanlarda olabilir.

Ancak birçok insanın bu aşamada karşılaştığı üzere, bilgisayardan bazı programların bir türlü kaldırılamadığına tanık oluruz. Bunun nedenleri arasında birbirinden farklı birçok etkenden bahsedilebilir. Ancak burada öncelikle neler yapmamız gerektiğini bilmeli ve buna göre davranmalıyız.

Çünkü birçok insan için, bilgisayardan kaldırılamayan program nasıl kaldırılır sorusu, akılları meşgul etmektedir. Bunu çözülmesi için belli başlı birtakım adımlar izlenebilir. Programın öncelikle onarılması ya da soruna neyin sebep olduğu, bu araştırmaların temel çıkış noktasıdır.

Windows 10 silinemeyen programları kaldırma

Öneri sıralamayı takip etmeniz olacak. Biz ilk ikisini daha önce kullandık ve çoğunlukla sorunsuz işlem yaptığımızı söyleyebiliriz. Ama silmek istediğiniz içeriğin daha sonra sorun çıkarmayacağından emin olun.

 • Revo uninstaller
 • IObit uninstaller
 • Wise uninstaller 

Silinecek bir yazılım belki kullanılan muhasebe, veri kayıt veya bir programın çalışmasında gerekli olan içerik olabilir. Bunun için kaldırmadan önce Google' dan ne işe yarar bakınız. www.andronova.net

 • Birinci önerdiğimiz yazılımın Pro sürümü ücretsiz sürüme göre çok geniş işleve sahip. Örnek Windows' un dahili uygulamalarını kaldırma özelliği bulunuyor.
 • Google Chrome tarayıcıya bulaşan ve silinmeyen virüs içerikli uzantıları silebilirsiniz.
 • Pro' da zorla kaldırma daha gelişmiştir.
 • Günlük kayıt tutma ve izleme özelliği bulunuyor.
 • Kayıt defterini düzenleme, gereksizleri sime ve yedekleme.
 • Avcı Hunter Modu ile bilmediğiniz içeriğin analizi, Windows açılışındakileri düzenleme ve otomatik açılışları engelleme.

Windows 10 kaldırılamayan program nasıl kaldırılırWindows 10 silinemeyen programları kaldırmabilgisayardan silinemeyen programları silme

Manuel program silme işlemi

Düzgün çalışmayan bir program, kaldırılması aşamasında da benzer bir zorluk çıkartabilir. Bu bakımdan programın bu aşamada öncelikle onarılması gerekebilir. Bunu yapmak için, başlangıç, ayarlar ve ardından uygulamalar bölümüne giriniz.

Daha sonra ise uygulamalar ve özellikler sekmesinden ilgili programı seçmeniz gerekir. Devamında ise gelişmiş seçeneğinden ‘’onar’’ seçeneğini seçmeniz gerekir. Diğer alternatif bir seçenek olarak ise ‘’sıfırla’’ kısmı da işlevsel bir etki oluşturabilmektedir. Bilgisayardan kaldırılamayan program nasıl kaldırılır sorusu için ayrıca denetim masası ayarlarını da kullanabilirsiniz.

Buradan da program ve özellikler bölümünden, programı onar seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Kaldırma işlemi aşamasına gelindiğinde ise, başlangıç kısmını açıp burada uygulamaya sağ tıklayarak kaldır seçeneğini seçin. Yine bu işlemi dilerseniz denetim masası üzerine gelip buradan program ve özelliklerden, kaldırma işlemini başlatabilirsiniz.

Daha etkin bir yol için ise, çalıştır kısmına regedit yazarak devam edin. Burada, HKEY_LOCAL_MACHINE isimli klasöre gidin. Software, Microsoft ve Windows klasörlerine geçiş yapın. CurrentVersion kısmında bir Uninstall seçeneği göreceksiniz. Burada kaldırılamayan programı bulun ve sil bölümüne tıklayın. Bu yöntem çok daha etkili şekilde programı kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Bilgisayardan program nasıl silinir

 1. İlgili yazılımı açıp sistemi taramasına izin veriniz.
 2. Yüklü olan yazılımların ekrana gelmesi biraz zaman alabilir. Tabi kurulan verilere göre değişir.
 3. Ekrana gelenler arasında kaldıramadığınız varsa üzerine sağ tıklayıp esnek veya zorla kaldır seçeneğini tıklayın.
 4. Sonraki onaylarla devam edin.
 5. Kaldırmada oluşacak bir sorun varsa bazen uyarı olarak ekrana gelebiliyor.
 6. Başlıklara göre sistem dosyalarını da kontrol edebilirsiniz.