Windows 10 kullanıcı ekleme yeni hesap açma

Microsoft' un Windows 10 bilgisayarda yeni kullanıcı eklemek yani yeni kullanıcı oluşturmak için ayarlar nereden yapılıyor? Windows 10 yönetici yapma / yönetici hesabı oluşurma ve Windows 10 yeni kullanıcı açılmıyor sorunu için çözüm.

Windows 10 kullanıcı ekleme yeni hesap açma
müşteri hizmetleri

Windows 10 yeni kullanıcı açma: Cihazlarınızı yakınlarınız ile ortak kullandığınızda yada eve gelen konuklarınızın cihazlarınızı kullanmak istediğinde kişisel belgelerinizi görmesinden rahatsız olduğunuz zamanlarda, yeni bir kullanıcı hesabı açarak bu olaya çözüm bulabilirsiniz.

Cihazlarınızda bulunan özel belgelerinize ulaşmadan misafirleriniz kendilerine ait olan oturum ile cihaza giriş yapabilirler. Windows işletim sistemlerinde kullanıcı ekleme işlemleri önceki sürümler de denetim masası bölgesinde kolaylıkla yapılabiliyordu. Windows 10 işletim sisteminde ise, kullanıcı ekleme işlemleri biraz farklı yollardan yapılıyor.

Windows 10 yeni kullanıcı ekleme

Windows 10 yeni kullanıcı ekleme işlemleri nasıl yapılır? Windows + R tuşuna birlikte basın. Bu işlemden sonra "Çalıştır" penceresi karşınıza çıkacak. Bu pencereye "Netpwiz" yazdıktan sonra Tamam butonuna basın. Açılan ekranda var olan kullanıcıları göreceksiniz. Burada yer alan "Ekle" butonuna tıklayın. Bir sonraki pencerede ”Bu şahıs nasıl oturum açacak alternatifi” karşınıza çıkacak. Microsoft hesapları ile oturum açılacaksa bu yere hesap bilgilerinizi yazın.

Farklı kullanıcı hesabı açma: Sürekli farklı kişiler için bir hesap açılacaksa "Yerel hesap" adı altında bir seçenek açmanız mantıklı olacaktır. Yerel hesap için şu adımları takip etmeniz gerekiyor; Yerel hesap bölümüne geldikten sonra kullanıcı adınızı yazın. Misafir kullanıcıları için şifre gerekmediği için şifre bölümünü boş bırakabilirsiniz. Daha sonra ileri butonuna tıklayın. Bir sonraki işlemlerde Son butonuna tıklayarak işleminize son verin. Açtığınız bu hesapta yönetici yetkisine sahip değildir hesap. İsterseniz yönetici yetkisi de verebilirsiniz. Alternatif olarakta aşağıdaki adımları uygulayınız. Yönetici ekleme ve kullanıcı ekleme seçeneklerini inceleyiniz.

yönetici hesabı açma

Windows 10 hesap ekleme nasıl yapılır?

Windows 10 yeni hesap açma ayarları: Başlat yani Windows penceresine tıklayın. "Ayarlar" (çark) tıklayın. "Hesaplar" / "Aile ve diğer kişiler" / "Bu bilgisayara başka birini ekle" Oturum açacağınız mail adresini (Hotmail uzantılı) yazınız. Eklenen hesabın üstünü tıklayıp "Hesap türünü değiştir" tıklayın. Hesap türü ya "Standart kullanıcı" ya da "Yönetici" olarak seçiniz. 

Windows 10 kullanıcı ekleme yeni hesap açmaWindows 10 yeni kullanıcı eklemeWindows 10 hesap ekleme nasıl yapılır?Windows 10 hesap oluşturmaWindows 10 kullanıcı eklemekWindows 10 yönetici yapmaWindows 10 yönetici oluşturma

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 03:10
müşteri hizmetleri
YORUMLAR