Windows 10 şifre nasıl sıfırlanır?

Microsoft' un son sürümü hızla bilgisayar kullanıcılarına ulaşmaya devam ediyor. Bu geçişi birazda Microsoft' un dayatmasıyla gerçekleşmekte. Gelelim konumuza Windows 10 şifremi unuttum ve Windows 10 şifre nasıl kırılır?

Windows 10 şifre nasıl sıfırlanır?
banner192

Microsoft şirketinin en son sürümü olarak yayınladığı Windows 10 işletim sistemi güvenlik açıklarını kapatmaktadır. İlk kullanımdan itibaren güvenlik parolası oluşturabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapabilmek için belirleyeceğiniz şifre ile diğer hesaplarınızı bağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz şifre veya pin ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

Windows 10 şifrenizi unutursanız ne olur? Şifrenizi unutmanız durumunda başınız oldukça fazla ağrıyabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda çok fazla bir seçenek kalmaz. Şifrenizi belirlerken kullandığınız mail adresiyle ger dönüş için bu kapıyı kullanabilirsiniz. Unutmanız veya yanlış girmeniz durumunda bu mail adresiyle yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Çevrim içi veya çevrim dışı bağlanarak Microsoft hesabınıza ulaşabilirsiniz. Diğer cihazlar ile senkronize halinde hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri
Windows 10 şifre sıfırlama yöntemleri

Windows 10 şifre sıfırlama yöntemleri

Microsoft'un sayfasından parolamı unuttum kısmından yeni şifre belirlemek için giriş yapınız. Hesabınızı açarken kullandığınız mail adresini kullanarak adımları takip ediniz. Doğrulama kodunu sms veya mail yoluyla alabilirsiniz. Doğrulama kodu sisteme giriş için kimlik bilgilerinizi doğrulamak için gerekmektedir. Eğer bu yöntemler sizin için uygun değilse diğer yöntemleri kullanabilirsiniz. Eğer önceden oluşturduğunuz parola sıfırlama diskiniz var ise bu işlem ile parolanızı bir kaç adımda sıfırlayabilir ve yeni şifre belirleyebilirsiniz. Başka bir seçenek için bilgisayarınıza format atabilirsiniz. Unutmayınız eğer format atarsanız kişisel bilgileriniz sıfırlanır. bu yöntem ile yeni bir kullanıcı hesabı tanımlayıp yeni bir şifre ile giriş yaparsınız. Bir diğer yöntemde Windows 10 şifre kırma programı...

Windows 10 şifre nasıl sıfırlanır?

Windows 10 şifre kırma programı

Windows 10 şifresini kırmak için Elcomsoft System Recovery programı kesin çözüm olacaktır. Bu programı ISO formatında flash disk veya cd ortamına aktarılarak kırma diski oluşturulabilir. Şifre kırma programı hazırlandıktan sonra bilgisayarı flash diskten veya cd' den açılış hale getirilmesi gerekiyor. Yani Bios ekranından bu işlem yapılacak. Detaylar öneri yazımız https://www.andronova.net/windows-10-oturum-acma-sifresini-unuttum-windows-10-sifre-kirma inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 03:43
YORUM EKLE
YORUMLAR