Windows 10 şifre nasıl sıfırlanır?

Microsoft' un son sürümü hızla bilgisayar kullanıcılarına ulaşmaya devam ediyor. Bu geçiş birazda dayatmasıyla gerçekleşmekte. Gelelim konumuza Windows 10 şifre nasıl kırılır?

Andronova

Microsoft şirketinin en son sürümü olarak yayınladığı Windows 10 işletim sistemi güvenlik açıklarını kapatmaktadır. İlk kullanımdan itibaren güvenlik parolası oluşturabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapabilmek için belirleyeceğiniz şifre ile diğer hesaplarınızı bağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz şifre veya pin ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

Windows 10 şifremi unuttum şimdi ne olacak? 

Şifrenizi unutmanız durumunda başınız oldukça fazla ağrıyabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda çok fazla bir seçenek kalmaz. Şifrenizi belirlerken kullandığınız mail adresiyle ger dönüş için bu kapıyı kullanabilirsiniz. Unutmanız veya yanlış girmeniz durumunda bu mail adresiyle yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Çevrim içi veya çevrim dışı bağlanarak Microsoft hesabınıza ulaşabilirsiniz. Diğer cihazlar ile senkronize halinde hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

Windows 10 şifre nasıl sıfırlanır?

Windows 10 şifre nasıl kırılır resimli anlatım

Microsoft’un sayfasından parolamı unuttum kısmından yeni şifre belirlemek için giriş yapınız. Hesabınızı açarken kullandığınız mail adresini kullanarak adımları takip ediniz.

Doğrulama kodunu sms veya mail yoluyla alabilirsiniz. Doğrulama kodu sisteme giriş için kimlik bilgilerinizi doğrulamak için gerekmektedir. Eğer bu yöntemler sizin için uygun değilse diğer yöntemleri kullanabilirsiniz. Eğer önceden oluşturduğunuz parola sıfırlama diskiniz var ise bu işlem ile parolanızı bir kaç adımda sıfırlayabilir ve yeni şifre belirleyebilirsiniz. Başka bir seçenek için bilgisayarınıza format atabilirsiniz.

Unutmayınız eğer format atarsanız kişisel bilgileriniz sıfırlanır. bu yöntem ile yeni bir kullanıcı hesabı tanımlayıp yeni bir şifre ile giriş yaparsınız. Bir diğer yöntemde Windows 10 şifre kırma programı…

  • “Elcomsoft System Recovery” yazılımını bilgisayarınıza indiriniz.
  • ISO dosyasını flash belleğe aktarmak için dönüştürücü yazılım kullanın.
  • İşlem yapacağınız tablet veya bilgisayarı kapatın.
  • Sistem açılışını USB olarak seçin.
  • Üç resimde olduğu gibi “Next” ile devam ediyoruz.
  • Dörtüncü görselde Administrator ile devam ediniz.
  • “Password” seçeneği ile yeni şifremizi yazıyoruz.
  • Onay için Apply.
  • İşlem bu kadar ve artık sistem yeniden başlatılabilir. 

Windows 10 şifre sıfırlama yöntemleri

Unutulan Windows 10 şifre kırma

Unutulan Windows 8.1 şifre kırma

windows 7 şifre kırma

windows 10 açılış şifresini kırma

 Bu programı ISO formatında flash disk veya cd ortamına aktarılarak kırma diski oluşturulabilir. Şifre kırma programı hazırlandıktan sonra bilgisayarı flash diskten veya cd’ den açılış hale getirilmesi gerekiyor. Yani Bios ekranından bu işlem yapılacak.


Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 16:18

Andronova