Xiaomi fabrika ayarları döndürme işlemi

Xiaomi yavaş çalışıyor, telefon donuyor veya açılıp kapanıyor şikayetlerinde ilk öneri hard format ve Xiaomi fabrika ayarlarına döndürme işlevi. Bu işlem nasıl yapılır?

Xiaomi fabrika ayarları döndürme işlemi
müşteri hizmetleri

Xiaomi fabrika ayarları, Xiaomi telefonlar kullanım sırasında ortaya çıkan sorunlardan dolayı çeşitli sorunlar yaratabiliyor. Telefona virüs girmesi, uzun süreli kullanımdan dolayı yavaşlama ve benzeri nedenlerle telefonun yavaşlaması telefon fabrika ayarlarına gidilerek çözülebiliyor.

Sıfırlama işlemini yapmak isteyen Xiaomi kullanıcıları menü üzerinden ayarlar sekmesine gitmeli ve ardından yedekle ve sıfırla sekmesini seçerek fabrika ayarlarına sıfırla, telefonu sıfırla ve her şeyi sil sekmesiyle sıfırlama işlemlerini tamamlamalılar.

Fabrika ayarlarına geri dönecek ve istersenizde Xiaomi hard reset yazımızla bu yöntemle işlem yaparsınız. Xiaomi kullanıcıları işleme başlamadan önce telefonlarının şarjlarının %50’den yukarı olmasına özen göstermeliler. Ama çoğunlukla yaptığımız testlerde çok az şarjda işlemin olduğunu gördük. Tabi bazı cihazlarda bu geçerli olmayabilir.

Xiaomi fabrika ayarlarına döndürme

Xiaomi fabrika ayarlarına nasıl döndürülür? Önerilen her iki adımda verilerin silineceğini unutmayın. Fabrika ayarı ile hard reset arasındaki en önemli fark bir cihaza imei atıldıysa h.resetlendiğinde, atılan imei silinecek olması.

Xiaomi ayarlarına girelim ve sırasıyla şu adımları takip ediniz;

  • "Ek ayarlar"
  • "Yede​kle ve sıfırla"
  • ​"Fabr​ika verilerine sıfırla"
  • "Telefonu sıfırla" (burada telefondaki dosyalar ve SD kart biçimlendirilecek)
  • "Sonraki adım"

Silinecek verilerde telefona kayıtlı telefon numaraları yani rehber, uygulamalar Whatsapp gibi, kayıtlı mesajlar, medya (gelen giden kayıtlı video fotoğraflar) ve e-posta hesapları.

"Sahte SD kartı biçimlerdir" nedir? Harici takılan hafıza kartına format atmak içinde kullanılmakta.

Xiaomi fabrika ayarları döndürme işlemiXiaomi fabrika ayarlarına döndürmexiaomi yedekle ve sıfırlaxiaomi telefonu sıfırla sahte sd kartı biçimlendir 

Xiaomi fabrika verilerine sıfırla ile performans

Telefonun yavaşlaması, ekranda kendiliğinden reklamlar çıkması ve telefonun virüsler nedeniyle zarar görmesi sorunlarına çözüm olan Xiaomi fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, Xiaomi kullananların telefonlarını en iyi şekilde kullanmaya devam etmelerini sağlıyor.

Telefonda biriken ve yer kaplayan uygulama ve diğer verileri de silmeyi sağlayan Xiaomi fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapılmadan önce kullanıcılar önemli verileri yedeklemeliler. Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra telefon ayarlarını yeniden yapan Xiaomi kullanıcıları üst düzey performansla telefonlarını kullanmaya devam edebiliyorlar.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
hüseyin kaçan
hüseyin kaçan - 12 ay Önce

bende m k20 var wifi ile diğer cihazlarla eşleşmediği için fabrika ayarlarına geri çevirdim ancak şimdi ise sim kartı tanımıyor ne yapmalıyım tşk 05425...3

Fabrika mı hard reset mi atıldı?
Fabrika mı hard reset mi atıldı? @hüseyin kaçan - 12 ay Önce

Cihaz yurtdışı mı?

Fabrika ayarlarına çevirme
Fabrika ayarlarına çevirme - 2 yıl Önce

Redmi Note, Mi, Mi Max, Lite ve Pro modelleri için geçerli.

Teknoloji haberleri