Xiaomi Mi Box S yazılım güncelleme yükleme

Xiaomi Mi Box S 4K yazılım yükleme işlemi için ister USB üzerinden ROM atma ve isterseniz ayarlardan güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Xiaomi Mi Box S yazılım güncelleme yükleme
müşteri hizmetleri

Mi Box S Android TV Box, şu an için fiyatına göre en iyilerden biri diyebiliriz. Çok sayıda uygun fiyatlarda satılan cihazların çoğunda donma ve yazılım sorunlarıyla karşılaşılabiliyor. Hele birde yazılım desteğinin olmadığı bir ürün almışsanız o zaman çok pişman olabiliyorsunuz. Burada dikkat edilecek husus OTA üzerinden otomatik güncellemenin yapılabilir olması. İşte bu cihazda bu mümkün.

Türkiye pazarında ve Aliexpress (Çin) pazarında çoğu satılan ürün 2. veya 3. kalitede diyebiliriz. Eskiden telefon pazarında replika ürünler için Çin malı denilen bir kavram vardı. İşte buradaki ürünlerin çoğu içinde bu kavramı kullanabiliriz.

Android TV Box almadan önce:

  • Otomatik güncelleme alıyor olmasına dikkat ediniz.
  • İnternette yazılımı (ROM) kolay bulunabilir ve çeşitli yazılım sürümlerin olmasına dikkat edin.
  • Arayüzüne baktığınızda kaliteli bir ürünün genelde son çıkan Android Smart TV arayüzü ile birebir aynı olduğunu görürsünüz.
  • Donanım tarafında dikkat ediniz. Bazı ürünlerde şişirme donanımla karşılaşabilirsiniz. İşlemci ve RAM faktörü çok önemli. Burada kullanılan donanım markası dandik olmaması gerekir.

Xiaomi Mi Box S yazılım nasıl güncellenir?

Manuel işlemleri yardımcı bir yazılımla usb üzerinden veya flash bellek ile işlem yapabilirsiniz. Eğer cihazda bir problem görünüyorsa önce hard reset atmanızda fayda var. Bu işlemde kumanda yardımıyla yapılacak ve bir kaç kez denemeniz gerekebilir. İşlemlerde ekli Gmail ve yüklenen tüm uygulamalar silinecek.

  1. Ürün ayarlarına sağ üsteki çarkla giriniz.
  2. Menü içerisinden "Cihaz tercihleri" kısmına gireceksiniz.
  3. Açılan yeni menüden "Hakkında" olana giriniz.
  4. En baş seçenek olan "Sistem güncellemesi" bölümünden işleminizi başlatınız.

Son bölümde mevcut sürüm yazıyor olacak ve şu an son çıkan Android 9.0 olduğunu belirtelim. Yakında Android 10 desteği verilir mi henüz net bilgi yok ama son güncellemeden sonra çok sayıda hatanın çözüme kavuştuğunu belirtelim. Örnek sesli asistan algılama sorunu, klavye ve uygulamalardaki sorunlar çözüldü.

Xiaomi Mi Box S yazılım güncelleme yükleme

Yükleme hatası çıkarsa internet bağlantınızı kontrol ediniz veya modem yeniden başlatılabilir. Birde tarihte yanlışlık olduğunda güncellemenin başlamaması durumu görülebiliyor.

Xiaomi Mi Box S yazılım atma

Yüklemenin sorunsuz tamamlandığında emin olmanız için son adıma gelip sürüm başlığındaki yazanı kontrol ediniz. Eğer yama paketi ise o zaman tekrardan kontrol seçeneğine dokunup bakınız.

Xiaomi Mi Box S rom atma

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 02:25