YouTube kısıtlı mod ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi sorunu

Kısıtlı Mod, ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi hatası nedir ne demek? Youtube video sitesinde bulunan kısıtlı mod özelliği nasıl kapatılır bu haberimizde yayınlayacağız.

YouTube kısıtlı mod ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi sorunu
müşteri hizmetleri

Google firmasının video paylaşım sitesi olan youtube ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan sitelerden biridir. 14 Şubat 2005 tarihinde kurulan youtube kurulduğu günden itibaren devamlı artan bir trendi bulunmaktadır. Neredeyse dünyanın bütün ülkelerinde en çok kullanılan video paylaşım sitesi olmuştur.

Youtube sitesine giriş yaparak izlediğiniz bazı videolar “Kısıtlı Mod, ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi” uyarısı vererek açılmamaktadır.  Eğer youtube sitesinde video izlediğinizde bu hatayı alıyorsanız. Buradaki adımları uygulayarak bu hatayı devredışı bırakabilirsiniz.

Barış Bey' in yazdıklarını deneyin;

 • Turbo vpn veya başka bir uygulamayı kullanın
 • Youtube hesabına girin 
 • Sonra hesaptan çıkış yapın
 • Tekrardan giriş yapınız ve son işlem kısıtılı modun kapatılması

Youtube kısıtlı modu nasıl kapatılır

Youtube sitesinde bir çok kategoride video yayınlanmaktadır. Bu videolar Komik videolar, oyun videoları, video klipler, haberler gibi bölümlerde bulunmaktadır. Bu kategorilerde bulunan videoların bazıları izleyiciler tarafından sakıncalı görünerek youtubeye şikayet edilip sistemden kaldırılmaktadır. Bazende sizler için sakıncalı olan bir video  youtube için sakıncalı olmayabilir.

Böyle bir durum ile karşılaştığınızda ise youtube sizlere ekstra bir önlem sunmaktadır. Bu sisteme bir nevi Aile Filtresi diyebiliriz. Youtube ise bu sisteme kısıtlı mod demektedir. Bu sistemi aktif ettiğinizde ise özellikle aile bireylerinizi sakıncalı videolardan koruyabilirsiniz. Fakat bazende sakıncalı olmayan bir videoda bu özelliğin aktif olmasından dolayı açılamayabilir. Bundan dolayı bu haberimizde hem kısıtlı modu açmayı ve kapatmayı anlatacağız.

Kısıtlı modu açmak için aşağıdaki adımları uygulayınız;

 • Youtube hesabınıza giriş yapınız.
 • Herhangi bir youtube sayfasını açınız. Sayfanın en altına gittiğinizde Kısıtlı Mod bölümündeki açılır menüye ulaşacaksınız.
 • "Bu tarayıcıda Kısıtlı Mod'u kilitle" seçeneğini menüden seçiniz
 • Girmiş olduğunuz tarayıcıda kısıtlı modu aktif edebilmek için youtube sizden tekrar şifrenizi isteyecektir.

YouTube kısıtlı mod ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi sorunu

Bu adımları uyguladığınızda kısıtlı modu bilgisayarınızda aktif etmiş olacaksınız. Peki kısıtlı modu kapatmak istersek ne yapmalıyız ? Bunun içinde aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Youtube sayfasının alt bölümüne giderek "Kısıtlı Mod: Açık"ı tıklayınız.
 • Sonra karşınıza gelen "kapalı" seçeneğini tıklayınız.
 • Eğer Kısıtlı Mod'u kilitlediyseniz Kısıtlı Mod'u devredışı bırakmak için oturum açınız.
 • Oturum açımını gerçekleştirdikten sonra sayfanın altına giderek kısıtlı modu devredışı bırakınız.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 17:23