YouTube video izlerken donuyor izleme sorunu

Bilgisayardan cep telefondan tabletten Youtube video izlerken donuyor neden donuyor? İnternette video izlerken donma oluyor. Film izlediğimde sürekli donma oluyor. Video seyrederken sık sık donma oluyor mu?

YouTube video izlerken donuyor izleme sorunu
müşteri hizmetleri

Windows bilgisayardan, Apple Mac ve iPhone' dan veya Android cep telefondan Youtube' den video ve film izlerken donma oluyorsa sorunu tam analiz edilmeden işlem yapılmaması önerilir. Donma sorunu için ne yapmalıyım? Video izleme hatası için çözüm önerileri.

İnternetten video izlerken donuyor? Bilgisayardan, cep telefondan ve tabletten internet üzerinden YouTube ve diğer video veya film sitelerinden video izlerken donma sorunu veya video duraklama sorunu olmakta. Bu sorunun çok sayıda nedeni olabiliyor. Ama emin olmak için farklı cihazlardan ve farklı bir internet bağlantısı üzerinden denenmesi gerekiyor.

YouTube video izlerken donuyor

Aşağıdaki önerdiğimiz adımları deneyiniz. Eğer hala sorun yaşıyorsanız önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz. Ama sorunun net anlaşılması için verdiğimiz örnekleri iyi incelemeniz gerekiyor. Birden çok cihazda deneyiniz. Bilgisayarda görülen donma sorunu bazen telefonda olmayabiliyor.

YouTube video film izlerken donuyor izleme sorunu

YouTube film izlerken donuyor

 1. ADSL modemi kapatıp açınız. İnternet hız testi yapınız. Duruma göre internet sağlayıcınızı arayınız.
 2. Bilgisayarda ve mobil cihazlarda farklı bir internet tarayıcı ile deneyiniz.
 3. Birden fazla siteden video izleyerek site kaynaklı mı! yoksa sizden kaynaklı mı analiz ediniz.
 4. YouTube video film izlerken donuyor mu? Hız sorunu varsa video çözünürlüğünü düşürerek izlemeyi denediniz mi?
 5. İnternet paketinde yer alan adil kullanım yani kotanız dolmuş olabilir mi? Malum hız bayağı düşecektir.
 6. İnternet bağlantısı yaptığınız yerde kaç kişi bu bağlantıyı kullanıyor kontrol ettiniz mi?
 7. Dışarıdan başkaları kablosuz bağlantı ile sizin internetinizi kullanıyor olabilir mi? Kablosuz şifrenizi değiştiriniz!
 8. Internet hizmeti aldığınız yerin internet hizmetinde anlık sorun olabilir. Ya da planlı çalışma olabilir.
 9. Bulunduğunuz yerde internet sağlayıcınızın alt yapı sorunu olabilir. Santral eski olması veya kabloların eski olması kaynaklı.
 10. İnternet bağlantınızı kablosuz olarak yapıyorsanız, birde internet' e kablolu bağlanıp deneyin.
 11. Video izlerken belli bir saatlerde mi donma sorunu yaşıyorsunuz? Eğer bu şekildeyse bulunduğunuz yerde o saatlerde çok fazla internet kullanımından kaynaklı bu sorunu alabilirsiniz. Yani alt yapı yetersizliği kaynaklı.
 12. Video ve film izlerken donma duraklama sık sık oluyorsa, internet hızınızda sorun olabilir. Hat veya modem yüksek hızı kaldırmayabilir. İnternet aldığınız yeri (TTnet, Superonline, Turknet, Doping veya Vodafone) arayıp hızınızı düşürüp deneyebilirsiniz.
 13. İnternet sağlayıcısında hattınızın portunda sorun olabilir. Port değişikliği gerekebilir.
 14. Bazı modemler hızı kaldırmadığından video izlerken donmalara neden olabiliyor. Farklı bir modem de deneme yapınız.
 15. Video izlerken görüntü de renk sorunları yaşıyorsanız ekran kartında sorun olabilir. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeni güncel bir sürüm yükleyin. www.andronova.net

YouTube video izlerken donuyor çözümü

Sizde de internetten film izlerken donma oluyor mu? Sorun internet hız kaynaklı veya altyapı kaynaklı sorunlardan donmaya neden olabilir. Bazende port kaynaklı durumlarda görülmekte. Bu gibi durumlarda internet hizmetini nereden alıyorsanız o müşteri hizmetlerini arayıp sorunu belirttim port değişikliği talebini iletiniz. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 19:07
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa iren
mustafa iren - 2 yıl Önce

sa abi yaşım 14 sadece ailem giriş yapıyor internete şifreyi deişirsemde döverler başka 1 şey yokmu hiç bir çözümünde işe yaramıyor