Yurtdışı Turkcell gelen aramayı cevaplama ücretlendirmesi

Almanya' da Turkcell hatta gelen aramayı cevaplandığında ücretlendirme var mı? Türkiye' den gelen aramayı cevaplama ücreti yurtdışına saniyede veya dakikada kaç TL yazıyor?

Yurtdışı Turkcell gelen aramayı cevaplama ücretlendirmesi
müşteri hizmetleri

Türkiye' den yurtdışını aradığınızda ücretlendirme nasıl olacak ve yurtdışını aradığınızda cevaplayan kişiye ne kadar ücret yazacak? Evet doğru duydunuz Türkiye' den cep telefonla yurtdışında kullanılan Vodafone veya Turkcell aradığınızda cevaplandığında ne kadar yazar diyenlere yaklaşık bir cevabımız olacak.

Bir kaç gün önce yaptığımız bir testi sizlerle paylaşmak istedik. Yurtdışında kullanılan bir Turkcell hattını Turkcell hattan aradık ve karşı tarafa 13 saniyede 4,90 TL yazdı. Yani siz aradığınızda hem size hem karşı tarafa yazıyor. Ama bizim yurtdışına dakikamız olduğundan bize bir ücretlendirme olmadı.

Türkiye Turkcell' den Almanya Turkcell' i arama ücreti

Almanya' da yer alan hat Türkiye' de alındı ve yurtdışında kullanıma açıldı. Yani roaming servisi aktif edildi. Özel bir ücretlendirme olmaması için yurtdışı aramalarına özel dakikanız olması gerekiyor. Yani mevcut ücretsiz dakikalarla arama yaparsanız size ek bir ücretlendirme olacak. 

Turkcell' den Turkcell' i aradığımızda karşı tarafın ücretlendirme bilgisine "Yurtdışında gelen arama" olarak yer almakta. www.andronova.net

Türkiye' den Almanya, Fransa  İngiltere, Avustralya, İsviçre, Belçika, Avusturya, ABD ve Hollanda Turkcell hatta gelen aramayı cevaplandığında ücretlendirme kaç dolar kaç euro veya kaç TL gidiyor? Yurtdışından gelen aramayı cevaplama ücreti saniyede kaç TL oluyor diyenler için bir örnekleme yapılmıştır.

Yurtdışı Turkcell gelen aramayı cevaplama ücretlendirmesi

Yurtdışında gelen aramayı cevaplama ücreti

Türkiye' den gelen aramayı cevaplama ücreti ne kadar olduğunu anlattığımız yazımıza ekleme yapmak isteyenler bize yorumla iletebilir.

  • Yurtdışında Vodafone arama cevaplama ücretlendirme dakikası 3,90 TL
  • Yurtdışında Turkcell arama cevaplama aranma ücretlendirmesi dakikada 4,90 TL
  • Yurtdışı Türk Telekom çağrı alma ücretlendirmesi dünya varmış tarifesinden yapılacak ve dakikası 2 TL

Yukarıdaki bilgiler değişken olabilir. Bu yüzden yurtdışında hattı kullanmadan önce ilgili operatör müşteri hizmetlerinin aranması kesinlikle önerilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 02:54
müşteri hizmetleri