Yurtdışından gelen telefonu e-devlet ile kayıt etme (güncel)

yurtdışından getirilen Android Samsung Galaxy, LG, Sony Xperia, HTC, Huawei ve iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8, Plus, X telefon kaydı nasıl yapılır? Pasaporta e-devletle kayıt etme.

Yurtdışından gelen telefonu e-devlet ile kayıt etme (güncel)
banner192

Yurtdışından aldığınız ya da yurtdışından gelen cep telefonun kaydı nasıl yapılır resimli anlatımla detaylı olarak anlattık. Yapılan işlem bugün gerçekleşmiştir. Yani güncel imei kaydına yer verdik.

Suudi Arabistan (Mekke / Medine), Kuveyt, Katar, Ürdün, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, ABD (Amerika), İngiltere, Almanya, Hollanda, Avustralya,  Danimarka, Finlandiya, Japonya, Kore, Çin, Hindistan, İtalya, İsviçre, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve diğer ülkelerden getirilen / gelen cihazlar için kayıtta farklılıklar görülebilir.

Yurtdışından gelen telefon kayıtı için gerekli evraklar

Gerekli evraklar: Cihaz faturası, pasaport, vergi dairesine yatması gereken harç ücreti ve e-devlet şifresi. 

Cihaz kayıt harcı ödeme adresi: intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_CEP_TEL_HARC_GIRIS adresinden ister kredi kartı ister bankomat hesabınızdan ödemeyi yapabilir ya da Vakıfbank, Halk Bank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank, ING Bank, HSBC ve Şekerbank. 

Gelir İadresi Başkanlığı' nın resmi web sitesine giriniz. T.C. kimlik numarası bölümüne pasaport sahibinin T.C numarasını yazınız. Eğer pasaport sizin ise sizin numaranızı. Burası önemli yani fatura sizin adınıza olabilir ama cihazın kaydını yapacağınız pasaport sizin adınıza olmadığından ilgili kişinin yazılması gerekiyor. AD ve Soyad bölümüne yine pasaport sahibinin bilgileri yazılacak. Kayıt olacak cihazın imei numarasını yazınız. Kayıt için yatacak ücret 149,20 TL. Ödeme bölümüne geldiğinizde kendi hesap bilgilerinizi kullanabilirsiniz. www.andronova.net

İnternetten cep telefon harcı ödemesi nasıl yapılır?

 İnternetten cep telefon harcı ödemesi nasıl yapılır?

Yurtdışından gelen telefon kayıtı için gerekli evraklar

E-devletten cihaz kayıt etme 

facebook müşteri hizmetleri

telefon harç ücreti ne kadaryurtdışı cihaz nasıl kayıt ediliryurtdışı cihaz kaydıimei kaydıtelefon kaydıyurtdışından gelen telefonu kayıt etme

Yurda giriş kontrolü başarısız

Pasaport türünü seçerken yapılan yanlışlık. Eski tip pasaport veya eski tip hizmet pasaport seçeneklerinden her hangi birinde yukarıdaki hatayı alabilirsiniz.  "Yurda giriş kontrolü başarısız. En yakın il / ilçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliğine başvurunuz. Belgelerinizden emin olunuz ve bu bilgiler ile e-devlet kapısından yeniden başvuru yapınız."  Çözümü "Yeni Tip Çipli" seçeneği!

120 Gün kayıt süresini geçince ne olur? 

Cihaz kayıt işlemi bu kadar sorunsuz işlem için yukarıdaki adımları harfiyen uygulayınız. Her hangi bir sorunla karşılaşırsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer 120 gün kayıt süresini geçerseniz başka bir pasaport ile işlem yapabilirsiniz. Tabi bu pasaportun süresinin dolmamış olması gerekiyor. www.andronova.net

Yurtdışı cihaz kayıtlarında sık sorulan sorulara cevap

Yurtdışı cihaz kayıtlarında sık sorulan sorulara cevapyurtdışı cihaz kaydıyurtdışı telefon kaydıimei kaydıcihaz nasıl kayıt edilir

Biz telefonu Suudi Arabistan' dan getirdik. Türkiye ile arasında 800 - 1300 TL fark bulunmakta. Yurtdışından gelen telefonun kayıt harç ücreti ne kadar: 149,20 TL. Eğer e-devlet üzerinden kayıt işlemi yapmak istemiyorsanız operatör iletişim merkezlerine (Turkcell, Türk Telekom / Avea ve Vodafone) giderek 15-25 TL ücret karşılığında kayıt işlemini yapabilirsiniz.

120 Gün kayıt süresini geçince ne olur kayıt yapılabilir mi? Ne yazık ki aynı pasaportla işlem yapılamaz. Günü dolmamış farklı bir pasaportla yapabilirsiniz. 2 Yılda sadece 1 cihaz yurtdışından getirilebilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
E-Devlet hesap açma
E-Devlet hesap açma - 10 ay Önce

E-devlet şifresi almak için en yakın PTT şubelerinden 3 TL karşılığında anında alabilirsiniz.

DENİZ YILDIZ
DENİZ YILDIZ - 2 hafta Önce

merhaba, ben yeni tip çipli pasaport yaptığım halde bana aynı hatayı verıyor yardım edın lütfen
"Pasaport türünü seçerken yapılan yanlışlık.

Seçenekleri değiştirip deneyin
Seçenekleri değiştirip deneyin @DENİZ YILDIZ - 2 hafta Önce

İşlemde her herhangi bir alanda yanlışlık yaparsanız aynı hata mesajıyla karşılaşırsınız.

SIRADAKİ HABER