Android casus izleme programı nedir?

Android casus uygulaması ücretsiz olarak çoğunlukla belli bir kullanım ömrüne sahip. 7 Gün içi, haftalık veya aylık kullanım imkanı veriliyor. Ücretli uygulamalar için detaylar.

Andronova

Android casus yazılımı, mobil teknolojilerin artık hayatımızın bir parçası olması nedeniyle farklı ihtiyaçlardan dolayı bazı casus yazılımlar kullanılabiliyor. Bunlardan biri de Android casus izleme yazılımıdır. Başta iş yeri çalışanları ve çocuklar olmak üzere birçok kişinin akıllı telefonu bu yazılım sayesinde takip edilebiliyor.

Casus izleme uygulaması, çoğunlukla ebeveyn çocuk takibi için tercih edilmekte. Açık veya gizli olarak kullanılan bu programlar, çocuğunun nerede olduğunu ve nereler gittiğini kontrol etmek için önemli bir kullanım alanıdır.

Bir diğer kullanım amacı da güven sıkıntısı yaşayan çiftlerin kullandıkları gizlice yükledikleri uygulamalar. Bunun kullanımı kişi rızası olmadığından suça girmekte.

İzleme imkanı çoğunlukla Android cihazlarda mümkün. Tabi engellemeyecek bir başka uygulama cihazda yüklü değilse. iPhone casus uygulaması ise yakın bir zamana kadar olabiliyordu. Ama Apple’ ın iOS’ da çıkan açıkları kapattıktan sonra bu imkansız gibi bir hale geldi.

Başka bir tecih alanıda verileri çalma girişimi. Hacklar tarafından derlenerek bazı yöntemlerle cihazlara yüklenmesi dağlanabiliyor. Buna virüste diyebilirsiniz.

Android casus izleme programı nedir?

Casus yazılım özellikleri

Android casus izleme yazılımı görünmez moda çalışır ve izlediğiniz Android akıllı telefonda yapılan bütün işlemleri takip eder. Bu yazılım sayesinde, mesaj ve çağrı geçmişini ve hatta anlık görüşmeleri dahi rahatlıkla takip edebilirsiniz.

GPS ile yer tespiti, internet hareketlerini izleme ve e-postalar ile takvime erişebilmek de bu yazılım sayesinde oldukça basit. En etkili özelliklerinden biri ise ortam dinlemesi yapmasıdır. Akıllı telefon kullanan çocukları takip etmek isteyen ebeveynler için faydalı bir araçtır. Böylece çocukların zararlı içeriklere maruz kalıp kalmadığı ve kimlerle görüştü ebeveynler tarafından kolayca tespit edilebilir.

İş dünyasında aktif olarak kullanılan akıllı telefonlar bazen gizliliğin ihmal edilmesine neden olabiliyor. Android casus izleme yazılımı aracılığıyla bilgi sızdırmasından şüphe duyulan ve sorumluluklarını tam olarak yerine getirmeyen çalışanlar takip edilebiliyor.

Legal olarak kullanmayı düşündüğünüz uygulamaların kullanıcı yorumları varsa incelemenizi öneririz. Deneme sürümlerini kesinlikle denedikten sonra satın almayı düşünün.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın