FTP nedir nasıl kullanılır

Web sitelerinde ve veri merkezlerinde en çok tercih edilen bir alandır FTP. Sunucuda açılan bir ftp hesabıyla dosyalara erişim yapılmakta. İster yedekleme merkezi olarak ister web sitesi olarak tercih edilir.

FTP nedir nasıl kullanılır
müşteri hizmetleri

FTP ne demek? FTP, dosya aktarma işleminin protokolünün kısaltılmış halidir. Bu protokol işlemi sayesinde, kişisel bilgisayarınız ile paketiniz de olan ve yerel depolama bölümünde bulunan bilgileri kolayca transfer etmek mümkün. Ftp transfer protokol işleminden, veri aktarımı olan işletim sistemi üzerinden verilen bağlantının türü bağımsızdır ve ftp uygulamasın gelen bilgi verileri üzerinden transfer yapılabiliyor ve bu protokolün işlem satırında görüleceğinden dolayı, tekrardan adlandırılmasına veya hakların kısıtlanması içinde izin verilen bir sistemdir. FTP nedir dışında FTP ne işe yarar bi göz atalım!

FTP uygulaması vasıtasıyla dosyaları basitçe depolama bölümüne yükleyebilir veya oradan örnek olarak kişisel bilgisayarınıza geri yükleyebilirsiniz.

FTP nedir nasıl kullanılır

FTP nedir FTP nasıl kullanılır?

FTP, veritabanı hariç web sitelerinin tüm verilerinin yer aldığı alan olarakta bilinmekte. Sitede yapılacak güncellemeleri manuel olarakta buradan da yapılabilir. Aynı zamanda manuel buradan da dosyaların yedeği alınabilir. Hosting veya sunucunun yedeğini de bilgisayara bir FTP programı ila alabilirsiniz. Tabi Cpanel varken bu özellik arada bir yedekte kullanılabiliyor.

Web üzerinden FTP uygulaması nasıl yapılır? Son vakitlerde genel eğilim bütün sanal ağ servis sağlayıcıları daha becerikli ve etkileşimli bölgelerden erişilmesi ve değişik servisler ile etkileşimli olarak kullanılması için kendini gösteriyor. Bunlardan en dikkat çekici olanlarından bir tanesi ise web sağlayıcılarının. FTP uygulaması dahil olmak üzere birçok sanal ağ servisleri özellikle bu sağlayıcılar üzerinden kurulabiliyor. Dolayısıyla da ftp yapılabilmesini bir başka yöntemi de web üzerinden kolayca ftp uygulamasının yapılmasıdır.

FTP yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir? FTP uygulaması içine girdiğinizde, karşınıza çıkan dosyaların adı, ram türündeki büyüklük derecesi, tarih ve içerik bilgisini bildiren özet açıklama satırının bulunduğu bölümde veri kaydetme dosyaları bulunuyor. Öncelik ile bu veri dosyasını inceleyip araştırmak ftp yapımı için önemli bir özelliktir.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 18:18
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Zerda gökova
Zerda gökova - 2 yıl Önce

İnstagram hesabım bir başkası tarafından silindi ve silinmeden önce e postamı sildiği için doğrulama kodu e mailimden cevap vermiyor ne yapmam gerekiyor

Osman Şükrü
Osman Şükrü - 2 yıl Önce

Benim Insatagram Hesabıma görüntülü konuşma yok telefon note 3

Ersin öner
Ersin öner - 2 yıl Önce

Bir süre önce Telefonumu satım sosyal medya hesaplarım açık kaldi instgrami kulanan kişi uygunsuz paylaşımlar yaptı ve bende arkadaşlarimla bir olup hesabını şikayet erişim kapatın suan kapalı hesabını tekrar almak istiyorum ne yapmaliyim

Telefonda açık kalan instagram hesabı
Telefonda açık kalan instagram hesabı @Ersin öner - 2 yıl Önce

Yanlış konuya yorum bırakmışsınız. İlgili konuyu inceleyip erişimle daha fazla bilgiyle yorum bırakın

Teknoloji haberleri