Google Gallery Go nedir nasıl yüklenir

Google' nin düşük donanımlarla çalışabilecek sistemler geliştirdiğini biliyorsunuzdur. Bunlardan biri olan Android Go E.' ye birde galeri uygulaması eklendi. Gallery Go nedir?

Andronova

Google, giriş seviyesi dediğimiz telefonlarda Android Go Edition adlı sürümü çıkarmıştı. Düşük donanımlı modellerde rahat çalışması için düzenlenen bu sistem için birde “Google Gallery Go” uygulaması çıktı.

Google Gallery Go, düşük veri tüketimi kullanımını destekleyen ve cihazları yormayan yapısına sahip olan bu uygulama daha çok çevrimiçi hitap etmekte. Bu da mevcut uygulamaya göre eksik bir yan. Sürekli internet bağlantısının olması gerektiği durumlarda bazı kullanıcıların tercihi olmayacaktır. 

Sınırsız depolamayı destekleyen yapının dosya boyutunun 10 MB olduğunu belirtmek isteriz. Kategorilendirme yapısıyla belge, yer, fotoğraf ve insan olarak ayırabiliyorsunuz.

Uygulama üzerinden fotoğrafları kırpmayı ve döndürme gibi işlevlerin dışında filtreleme yapısına da sahip Uygulamanın hedefi düşük donanımlı cihazların kullanıldığı ülkeler. 

Gallery Go özellikleri

  • Fotoğrafları otomatik gruplara bölebilir. Hayvan, insan, doğa, belge, video ve filmler gibi
  • Fotoğraflarınızı otomatik güzelleştirme yani iyileştirme yapısına sahip
  • Küçük boyutta yapısı var ve az donanım tüketir
  • İnternetsiz kullanıma sahip

Google Gallery Go nedir nasıl yüklenir

Gallery Go Android uyumlu sürümler

Google Gallery Go, Android 8.1 ve üstündeki sürümlerle uyumlu şekilde çalışmakta. Tabi yüksek performanslı bir telefon kullanıyorsanız bu uygulamayı acaba yüklesem mi diye düşünebilirsiniz. Yani direk kullanmayabilirsiniz.

Google’ ın mevcut Google Drive uygulamasıyla hali hazırda çok fazla kullanım araçları yer alıyor. Bu ona göre biraz alt bir program olarak görülmekte. Tabi tutarsa çok sayıda yenilik eklenecektir.

Gallery Go nasıl indirilir? Gallery Go indirmek için www.google.com/photos/gallery-go adresine cihazınızdan girmeniz yeterli. Ya da uygulama indirme mağazasından yükleyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 16:51

Andronova