Google Play services hatası PUBG Mobile açılmıyor

PUBG Mobile açılmıyor ve oyunda ''Google play services unusable'' ve "Google installer" hatası nedenleri konusunda kısa bir bilgilendirmemiz olacak. Google Play dönüp duruyor mu?

Google Play services hatası PUBG Mobile açılmıyor
müşteri hizmetleri

PUBG Mobile oyuna girdiğinizde veya güncellemek istediğinizde sizi başa atıyor mu veya Google Play açılıyor ve dönüp duruyor mu? Bu az bir kullanıcıda görülmektedir. Sorunun kesin bir nedeni bulunmazken çözümünde iste kullanıcıların denemeleri sonucunda çıkan seçenekler var olmakta.

PUBG Mobile açılmıyor, "Google play services" veya "Play unusable" hatasının ortaya çıkmasında büyük neden oyuna ara verildiğinde gelen bir güncelleme veya güncellemeler varsa bunlarda çıkan sorunlar. Güncelleme tamamlanırsa çıkan hatalardan biri "Starting" yazarak donup kalması.

Oyuna Google hesabınızla girdiğinizde ''Services unusable'' hatası çıkabilmekte. Nedenine baktığımızda normalde oyun "Google installer" yüklemesi gerekirken hataya düşmesi. Yapılacak işlemlerden biri bu kurulumu manuel yapmanız, diğeri ise oyunu 2-3 kez silip tekrardan yüklemeniz. Neden bu kadar kurulum denemesi yapılması gerekiyor diyorsanız, ilk severde çoğunlukla sonuç olumlu olmamakta.

Hatalarda birde Facebook üzerinden bağlanarak giriş yapmaya çalışınız. Bazıları sorunda bunu yaparak oyuna sorunsuz girdiğini belirtmekte. PUBG hilesi için uyarı geldi haberini okudunuz mu?

Google Play services hatası PUBG Mobile açılmıyor

PUBG Mobile oyuna giremiyorum diyenler

PUBG Mobile açılmıyor veya girişte hata alıyorum diyorsanız, çözümde kullanılan bu yazıdaki sıralamadaki işlemler çoğu oyun için geçerli olduğunu gördük. Yukarıdakilerden sonra birde bunları deneyin.

 • Önbellek silinmesiyle telefon kapatılsın açılıp denensin
 • Telefondaki tarihin yanlış olma olasılığı var
 • Google Play hizmetlerinde sorun olabiliyor
 • Sistem güncellemelerin yapılmamasında
 • Telefonda oyunun güncellemesinde ve oynanmasında yeteri kadar yer olmamasında
 • Yardımcı bir bakım uygulamasıyla cihazda ufak bir bakım gerekebilir
 • İnternetinizde bir engel olabilir
 • İnternetin hızla alakalı sorunu olabilir
 • Ping değerlerinin yüksek olması olabilir
 • Banlanma olabilir.
 • Farklı bir kullanıcıyla giriş yapıp denenmesi gerekebilir
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 07:24
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Songül bayrak
Songül bayrak - 1 yıl Önce

Lütfen bana dönüş yapın bilgim dışında oğlum yüklü bir miktarda oyuna girmiş ödeyecek durumum yok yardım edin 54320... arayın beni

Oyun ücret sorunu
Oyun ücret sorunu @Songül bayrak - 1 yıl Önce

Sadece bu oyun için mi geçerli? Ücretlendirme taleplerini operatör ve oyunun anlaşmalı ödeme firmasına yapmanız gerekiyor.

Abdullah abay
Abdullah abay - 2 yıl Önce

Oyunum banlandı ne yapmalıyım

Pubg mobile açılmıyor iPhone
Pubg mobile açılmıyor iPhone - 2 yıl Önce

Donanım yetersiz kalabiliyor. Arka planda çalışanları durdurun...